Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért nem szeretik sokan a...

Miért nem szeretik sokan a németeket Magyarországon?

Figyelt kérdés

Sokat mondom, hogy ki kéne menni Németországba lakni és dolgozni, mire azt látom, hogy húzzák a szájukat és mondják, hogy ők nem szeretik a németeket. Mi a bajuk velük? Remek nép, csodás, szép és nagy országgal, remeken szervezett és precíz társadalommal, gazdasággal, ahol mindennek ott a helye, ahol lennie kell, ergó alacsony a korrupció.


Esetleg irigyek a magyarok?



2013. nov. 15. 19:19
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
Mert nem ismerik öket, csak pár klissét hallottak valakitöl és azt hiszik.
2013. nov. 15. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
És mire irigykednének ezek a magyarok?
2013. nov. 15. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
Ha én elakarnék költözni az USA-ba mennék, én az amerikaiakat szeretem, a németeket nem különösebben. Nincs nagy bajom velük, de, ha itt hagynám Magyarországot akkor biztos, hogy nem a németekhez mennék. Európai országok közül a saját hazámat szeretem a legjobban, szóval két kedvenc országom van, Magyarország és az USA.
2013. nov. 15. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:

"És mire irigykednének ezek a magyarok?"


Már leírtam a magyarázatban. Olvasd el újra.

2013. nov. 15. 19:40
 5/32 anonim ***** válasza:

Dominik1991

Jártál valaha az USA-ban? Kétlem. Mégis melyik része a kedvenced? Csak mert kb akkora mint Európa, és gazdaságilag, társadalmilag, kulturálisan millió részre lehetne osztani.

Én mindenesetre nem hallottam még senkitől, hogy kifejezetten utálná a németeket, inkább az angolokról hallom sokszor, hogy nagyon sótlan nép. A németek ellen annyit szoktak felhozni, hogy ők tényleg kemény munkát követelnek meg. Viszont Európa legerősebb gazdasága az övék, nyilván nem véletlenül.

2013. nov. 15. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
22%
Nem számít jártam e Amerikában, nem akkora, mint Európa, és még elmehetek, amúgy meg egész USA kedvencem, a világ legjobb országának tartom. Ennyi! Nem érdekel a többi ember véleménye. A németek meg bele rángattak minket két világháborúba. Az osztrákok és németek terjeszkedési politikájára rába**tunk. 1920.06.04. azaz Trianon, meg az 1945-ös pusztítás Budapesten a németek és nyilasok tombolása volt. A németek kétszer tették tönkre a hazánkat, szóval emiatt én nem szeretem őket, sem a német imádó magyarokat.
2013. nov. 15. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
19%
Nem lett volna Trianoni béke, ha nem ugrunk háborúba csatlós kis csicskaként. Szóval Trianont a németeknek köszönhetjük. Trianon bosszú volt Magyarország ellen. A románok, meg szerbek, akik ellen harcoltunk, acsarkodó patkányok voltak, területet akartak, s a franciákkal, meg az angolokkal és a zsidókkal szövetkezve feldarabolták a hazánkat. De, ha kimaradunk az 1. világháborúból, akkor még ma is létezik Nagy-Magyarország, mert ebben az esetben az Antant nem ajánlott volna fel területeket országunkból a minket körülvevő és minket gyűlölő szláv népeknek.
2013. nov. 15. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
27%
Úgyhogy van miért haragudnunk a németekre, nem olyan remek emberek ők, a két világháború kirobbantói voltak, mert gyarmatokat, nagyobb életteret akartak. A németek mindig is túl sokat akartak, nagyravágyó népség. Ez az én véleményem.
2013. nov. 15. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
76%

Én német-magyar vegyes családból származom.


Őszintén?

Németország egyáltalán nem olyan csodás." ahol mindennek ott a helye"

Te most hülyéskedsz, ugye?


A "remek nép" pedig relatív.Az volt , régen

2013. nov. 15. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
0%
A németekkel az a probléma, hogy, ha ők valamiben nagyon jók, akkor úgy vannak vele, hogy mindenki más sz***bb. A németek mindig verik a mellüket a fejlett ipar miatt, régen meg a származásuk miatt. Azt hitték, hogy felsőbbrendűek, meg legyőzhetetlenek, manapság meg 1. sorban a fejlett iparukra büszkék. Mindig is volt büszkeség a németekben, de ez az ő esetükben sokszor párosul a beképzeltséggel.
2013. nov. 15. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!