Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Hosszú távon megérné az...

Hosszú távon megérné az államnak, ha senki sem dohányozna vagy csak nagyon kevesen?

Figyelt kérdés

Most mindenki tudja mennyire hiányzik a dohányból befolyt pénz az államnak, de ha drasztikusan még lecsökkenne a vásárlás és feltételeznénk, hogy nem illegális módon szerzik be a dohányt a vásárlók az jó lenne a gazdaságnak(hosszú távon)? Végül is én nem tudom elképzelni, hogy a dohányzás miatti szövődmények vizsgálata/ellátása többe kerülnének mint amennyit a dohány adójából beszednek.


Szóval mit gondoltok hosszú távon jó lenne, ha nagyon kevesen dohányoznának?



2013. dec. 19. 13:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
32%
Senkinek nem éri meg hogy az emberek dohányoznak, legfeljebb csak a dohánygyáraknak, farmoknak, boltoknak, és az ott dolgozó embereknek. Na az ilyeneket kellene felkötni.
2013. dec. 19. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Jó de ha nagyon kevesen dohányoznának akkor létszámleépítések lennének, több munkanélküli lenne. És igenis sok pénz jön be az államnak a cigiből (vagyis inkább jött).
2013. dec. 19. 13:06
 3/12 anonim ***** válasza:
93%

Becslések szerint a dohányzás miatti egészségügyi kiadásokra az állam két-háromszor annyit költ, mint a dohányhoz köthető bevételei.

Mivel a dohányzás függőséget okoz és hosszú távon csökkenti az életminőséget, életszínvonalat, így a legtöbb állam próbálja visszaszorítani.

2013. dec. 19. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem dohányoznának, több pénz maradna az emberek zsebében és azt elkölthetnék másra. Vagy valami más adó formájában is ki lehetne azt húzni a zsebükből.
2013. dec. 19. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
67%

"több munkanélküli lenne."


És szerinted az baj, hogy kevesebben dolgoznának mások megkárosításán? Kevesebben halnak meg, ráadásul kevesebb embernek kell FÖLÖSLEGESEN dolgozni.

2013. dec. 19. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
75%

Akkor érné meg, ha Magyarország nagy dohányexportőr lenne.

Mivel nem az, így nemzetgazdaságilag káros az országnak.


De például Afganisztánban a máktermelés stratégiai ágazat, ez adja az export nagy részét, ezért a helyieknek nem érdeke a visszaszorítása, így rendszeres a konfliktus a nyugatiakkal ebben a kérdésben.

2013. dec. 19. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

És szerinted az baj, hogy kevesebben dolgoznának mások megkárosításán? Kevesebben halnak meg, ráadásul kevesebb embernek kell FÖLÖSLEGESEN dolgozni.


Hülyeséget beszélsz. Senki nem kényszeríti a dohányost, hogy dohányozzon. Nehogy már az eladót okoljuk azért(ez legális dolog). És elmondom neked, hogy én pl. vízipipázni szoktam és teljesen nyugtató/relaxáló hatása van. Ennyi erővel nagyon sok dologra írhatnád azt, hogy felesleges. Legyen az gyorsétterem de még lehetne sorolni, közmunka(sőt akkor a sima bolti eladó is felesleges munka mert mennyi cukros lét adnak el). Feleslegesen dolgozni? Ezt nem értem. Ha feleslegesen dolgozna és kirúgnák mert nem érné meg a tulajnak fenntartani a helyet hova tennéd azt a feleslegesen dolgozót? 5200 trafik van ha 1 helyre 2 embert számolsz (az a minimum) akkor az 10400 ember munkahelye. Ennyi bejelentett ember adózik.Eladják a cigit amiből adó van, majd a fizetését a cigi után kapja amiből szintén adózik. Akkor ezek szerint ők feleslegesen dolgoznak. Gratulálok. A benzinkutak is feleslegesek, mivel ha nem lennének akkor nem károsítanák a környezetet és az embereket sem. Térjen át mindenki lovaskocsira meg biciklire.

Végül is csak a válaszra voltam kiváncsi bár még kételkedem kicsit benne, hogy ennyivel több lenne a kiadás a dohányosokra. Minden esetre azért ne szokjanak le nagyon gyorsan mert az nagy kiesés lenne az államnak. Inkább a láncdohányosokat én hagynám már(bár a többség amúgy sem akar leszokni), és az ifjúságot próbálnám teljes gőzzel elrettenteni a cigitől.

2013. dec. 19. 14:04
 8/12 anonim ***** válasza:
52%
Na most a dohányos megspórolna havi 25-30 ezer forintot, ha leszokna, és még az életminősége is jelentősen javulna. A nemdohányosnak meg nem kéne szívnia a más büdös szájából kipöfékelt méregfelhőt. Ezzel szerintem lefedtem a társadalom 95% százalékát (hasra ütöttem), akik egyértelműen jól járnának. Oké, párezer trafikos lehúzhatná a rolót valószínűleg, de hát így jártak már előttük a suszterek, a szabók, meg sokan mások, mert már szinte senki nem készíttet magának cipőt, vagy varrat kabátot. Szerintem túlélnék, profilt váltanának, ahogy a dohánygyárak is. De nem azt mondom, hogy tiltsuk be, mert semmiféle tiltásnak nem vagyok a híve, inkább a dohányosok gondolják már át, hogy minek ez nekik. Igazából egy dohányos sem tudott nekem még kielégítő választ adni erre, csak jönnek a maszlagokkal, hogy nyugtat meg mittudomén. Erre mondom én, hogy szerintem mindenkinek stresszes az élete, az emberek fele mégis meg tudja oldani cigi nélkül a nyugtatást. Szerintem például heti másfél óra biciklizés simán ver ilyen szempontból 10 dobozt is.
2013. dec. 19. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
58%

Szerinted kérdező mi értelme van annak, hogy egy rakás embernek az a munkája, hogy egy másik rakás embert lemérgez?

Szerinted ez hasznos a társadalom szempontjából?

2013. dec. 19. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
24%

Tiltsuk meg a gépkocsi forgalmat is, mert az jobban szennyezi a levegőt, mint a dohányfüst! A rendszerváltás előtt mindenütt dohányozhattak, még sem volt több beteg, mint most. Csak most egyszerűbb mindent a dohányzásra fogni.

Nem érné meg az államnak, mert akkor sem lenne kevesebb beteg, mint most. Csak akkor nem tudnák megindokolni, hogy miért kevés az egészségügyre a pénz.

2013. dec. 19. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!