Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Hosszú távon megérné az...

Hosszú távon megérné az államnak, ha senki sem dohányozna vagy csak nagyon kevesen?

Figyelt kérdés

Most mindenki tudja mennyire hiányzik a dohányból befolyt pénz az államnak, de ha drasztikusan még lecsökkenne a vásárlás és feltételeznénk, hogy nem illegális módon szerzik be a dohányt a vásárlók az jó lenne a gazdaságnak(hosszú távon)? Végül is én nem tudom elképzelni, hogy a dohányzás miatti szövődmények vizsgálata/ellátása többe kerülnének mint amennyit a dohány adójából beszednek.


Szóval mit gondoltok hosszú távon jó lenne, ha nagyon kevesen dohányoznának?



2013. dec. 19. 13:03
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Nem az a legfőbb gond a dohányzással, hogy káros, hanem hogy értelmetlenül káros. A gépjárművek azért szerintem nem ebbe a kategóriába esnek, maximum ha valamelyik úriparaszt egyedül kocsikázik a terepjárójában.
2013. dec. 19. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 rémuralom ***** válasza:
Az ábra nem úgy fest, hogy a dohányból származó adóbevétel áll szemben a dohányzásból fakadó extra egészségügyi költségekkel. Az ábra úgy fest, hogy ha a dohányzás megszűnne, akkor az állam elesne a jövedéki adótól, viszont több adóbevétele származna abból, hogy nem hal meg annyi negyven-hatvanéves ember tüdőrákban, hanem még azt a tíz-húsz évet is ledolgozza. És ezen felül még az egészségügyben is fontosabb dolgokra lehetne költeni azt a pénzt. Az állam tehát hosszú távon abszolút jól járna, csak hát mikor vesz figyelembe az állam hosszú távú érdekeket...
2013. dec. 19. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!