Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A börtönből hogyan mennek...

A börtönből hogyan mennek haza akik szabadultak? Úgy értem ha nem várja őket senki a kapunál. A busz, vonat pénzbe kerül. Milyen ruhában engedik ki őket?

Figyelt kérdés
2013. nov. 6. 15:20
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A sajat civil ruhajukban mennek haza. Jegykent pedig kapnak egy egyszeri utazasra jogosito utalvanyt, amit le kell belyegeztetni a penztarban es nem kell erte fizetniuk. Legalabbis meg igy volt, mikor en penztarban dolgoztam, evekkel ezelott. Gondolom most is igy van.
2013. nov. 6. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De honnan van ruhájuk? Amiben bekerültek 15-20 év múlva gondolom, hogy nem jó rájuk mert vagy híztak vagy fogytak... Mi van akkor, ha több helyen átt kell szállniuk, akkor is érvényes az utalvány?
2013. nov. 6. 15:31
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ruhat azt visz be a csalad. Ha nem, akkor gondolom csak megoldjak vhogy.

Ja igen. Elfelejtettem, h az utalvanyon fel van tuntetve a viszonylat, tehat honnan hova megy es az egesz utvonalra ervenyes. Utmegszakitas nem lehetseges.

2013. nov. 6. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Ha én a szegedi csillag börtönből hazamegyek egy Debrecen melletti kis településre akkor Debrecenben le kell szálnom a buszról/vonatról és utána gyalogolok hazáig kb 20 kilómétert?
2013. nov. 6. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha csak odaig van tomegkozlekedes, akkor igen. Az utalvany ervenyes MAV-ra, Volanra st.
2013. nov. 6. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Van utána is busz de az már átszállásnak számít.
2013. nov. 6. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

De atszallni at lehet. Nem emlekszem mar, h kulon kapnak-e a vonatra es kulon a buszra utalvanyt, de az tuti, h vegig ingyen utaznak, amig van tomegkozlekedes.

En utmegszakitast irtam, h nem lehetseges. Tehat nem teheted meg, h jossz Szegedrol, mesz Debibe es megallsz mondjuk Szolnokon es ott toltesz egy fel delutant.

2013. nov. 6. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
75%
amikor én szabadultam akor ugy volt hogy akinek nem volt pénze larakatba vagy vem mentek eléje szoval nem birt sehogyan se hazameni, anak olyan két három napal a a szbadúlása előt kérvényeznie kelet a nevelőjénél hogy igényt tart utiköltségtéritésre amit úgy adtak hogy anyi pénzt atak készpénzbe hogy el birjál meni a börtön . helyétöl a bejelentet lakcimedig. aszt meg hogy menyi az út azt megnézték táblázatba és pont anyit kaptál szóval nem lehetet csalni.aki viszont elfelejtete időbe jelezni hogy kel neki utiköltségtérités pl szabadulás előt egy napal monta csak az nem kapot semit....a ruhával pedig ugy van hogy aszt a ruhát kapod visza amit befogadáskor le kelet adni és zsákba elraktárosztak.ha pedig valaki10 20 éveket ül anak anyi idö alat csak visz be valami hozátartozó anyi idő alat valami ruhát ha meg nem akor haza kel menjen aba amibe bevonúlt mert a rabrúhát aszt le kel adni..
2013. nov. 6. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!