Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi az oka ennek a változásnak?...

Mi az oka ennek a változásnak? Mással is előfordult?

Figyelt kérdés

Jó néhány éve egész másként gondolkodtam.


Régen, utáltam ezeket a "náci" embereket, meg, tudom elég ciki, de liberális volt.

Hittem benne.


Ahogy kezdett az itthoni, családi környezetem is megváltozni, úgy én is,de lassabban.

A szüleim sosem szerették a cigány embereket, engem is tiltottak tőlük (nem ok nélkül). Akkoriban azt hittem, hogy ők viszik túlzásba, de aztán rájöttem, hogy mindvégig igazuk volt.Ez a nem szeretés , nagyon nem szeretés lett mára.


Pedig a szüleim béke, nyugalom szerető, tanult emberek, de olykor belőlük is előjön belőlük valami, ha családról van szó.

Például ülünk az autóban, átengedünk egy népes cigány hordát babakocsival, látszik nem a rendesebb fajtából vannak, anyám elkezdi nyomkodni a gázpedált, és... azt nem írom le mit mondott, mert törlik a kérdést.


Ma már én nem látom gonosznak azokat akik általánosítanak.

Egykori önmagamat érzem cikinek.


A szüleim 5-6 éve lettek ilyenek.

Persze 5-6 év alatt történtek afférok a kisebbséggel.


Mással is előfordult efféle változás?



2013. dec. 25. 22:20
1 2
 1/12 tanárúrkérem válasza:
Sajnos a rasszizmus egyre inkább terjed, elfogadottá válik, több helyről ez zúdul rád, szülők, média, plussz 1-2 konkrét rossz tapasztalatod is lehet, meg hallottál ezt-azt, úgyhogy nem csodálkozom a dolgon, de nem örülök neki.
2013. dec. 25. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
49%
Velem pont az ellenkezője történt. 14-16 évesen én is bégetem a többi kurucossal a liberálisokat, baloldaliakat utána meg elkezdtem foglalkozni komolyabban ezzel és rájöttem h hülye voltam eddig az egész kuruc csak egy uszító propaganda, rájöttem arra h igazából a liberalizmus az amivel azonosulni tok így 20 éves koromra teljesen liberális gondolkodású lettem és jobban is érzem magam. Nincs bennem ok nélküli gyűlölet. Elegem lett már ebből a nagy nacionalizmusból, rájöttem semmi értelme már a 21. században ennek. Támogatnám egy Egyesült Európai Államok létrehozását.
2013. dec. 25. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
javítás: szidtam a balosokat és liberálisokat a kurucosokkal együtt.
2013. dec. 25. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Én kurucinfót nem olvasok.

Én 15-17 évesen voltam liberális, azután meg folyamatosan ürült ki belőlem, ez egy lassú változás.


De nem vagyok neonáci vagy hasonló, csak másként gondolkodok, mint előtte.


Vannak meleg ismerőseim is, velük sosem volt bajom, eltudom fogadni.

2013. dec. 25. 22:38
 5/12 anonim ***** válasza:
43%

"Támogatnám egy Egyesült Európai Államok létrehozását."


Én is. Ami természetesen rasszista lenne.

2013. dec. 25. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Illetve még azt hozzá tenném h már azzal is ki volt a fa*zom h az állam mindenbe bele szól, mindent megakar mondani, úgy kezeli az állampolgárait mint ha vmilyen fogyatékos ember lenne aki nem tud dönteni sorsa iránt. Minden szabályoznak, tiltanak stb. és a liberális gondolkodásban pont az állam vissza szorítása a cél és előtérbe kerül az ember.
2013. dec. 25. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

"úgy kezeli az állampolgárait mint ha vmilyen fogyatékos ember lenne aki nem tud dönteni sorsa iránt"


Sajnos be kell látni, hogy az emberek nagy része tényleg ilyen...

De persze akkor sem értek egyet én sem a túl nagy állami beleszólással, de valahol ez is érthető. Valahol.

2013. dec. 25. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Tudom h nem olyan lényeges dolgok amiket most leírok, de nálam már ezek is kiverik a biztosítékot.

Ha van egy éttermem, kocsmám hagy döntsem már el h lehet-e bent dohányozni vagy pedig a nem dohány vendégeim miatt kitiltom-e őket, esetleg csinálok külön részt dohányzóknak, de nem tehetem meg mert az állam ezt mondja.

Nem mehetek ki ha pecázni van kedvem egy kicsit mert kell minden féle engedély.

Ha találok vmi értékeset a földemben az a államot illeti "hivatalosan".

Most hallottam h beakarják vezetni h tilos lesz stoppost felvenni mert megbüntetik azt a autóst, hát most hagy döntsem már el én h felveszem-e vagy nem.

Ezek mind kis apró dolgok ezekből még van egy millió és még a durvább dolgokról nem is beszéltem, de most fáradt vok azokat nem hozom fel max majd holnap.

Nézzük meg az USA-t ott ha kedved van aranyat kereshetsz, olajat fúrhatsz a saját telkeden. Bármilyen vállalkozásba bele kezdhetsz nem fog az állam 30 engedélyt kérni minden szarságra ha egyáltalán meg engedik h az engedély beszerzését megkezd. Lehet másokat ezek nem idegesítenek, de engem kimondottan igen.

2013. dec. 25. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én "liberálisabb" felfogású lettem az elmúlt néhány évben, de a cigányokat ugyanúgy rühellem, mint előtte.
2013. dec. 25. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Én is liberálisabb lettem, ahogy felnőttem.

Mondjuk nekem volt miből liberalizálódni, neked meg éppen arra volt szükséged, hogy benáculj.

Közeledünk a tökéletes ideológia felé.

2013. dec. 25. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!