Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A magyar oktatás miért középko...

A magyar oktatás miért középkori szintű még mindig?

Figyelt kérdés

A fiatalokat a magasabb rendű értékekre is meg kellene tanítani, például házasság terén.

Van a férfi és a nő között?És ezután?

Van ám azonos nemű párkapcsolat és házasság is.


Ami még kiakasztó, hogy nem adják a tudtukra, hogy a rasszizmus az rossz.Az oktatás nem elég objektív vagy a tanárok képzése nem elég jó.

Olyan sok a rasszista közöttük, de még a friss diplomások egyetemisták között is.


Mit gondoltok?Van esély megváltoztatni valaha?


Engem nagyon idegesít ez a középkori szemlélet.



2013. dec. 27. 18:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
48%
Ő pont hogy nagyon kemény az oktatás itt Magyarországon! Itt a gyerekből 1 kislexikont csinálnak!
2013. dec. 27. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
32%

"Olyan sok a rasszista közöttük, de még a friss diplomások egyetemisták között is."


Az okát kellene orvosolni, és nem lenne.


"Van ám azonos nemű párkapcsolat és házasság is. "


És? Az ausztrálok is ha jól tévedek most intettek be nektek! :)


Szóval a kérdésed kb. stand up comedy jellegű.

2013. dec. 27. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
90%
A gyerek azt tanulja, amit a tanár tanít neki. és ha a tanárok ilyenek, akkor ezt adják tovább. Ez ilyen generációs dolog. Ha a most fiatalok felnőnek, majd kicsit liberálisabban állnak a témához, az általuk nevelt generáció még liberálisabban. A közgondolkodást máshogy nem lehet megváltoztatni, csak kivárással.
2013. dec. 27. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
70%

Oktatás egyenlő dogmák ismétlése. Mikor volt államalapítás: 1000-1001. Mikor volt a mohácsi csata? 1526.

Den die das des dem der der die das

milyen páros rímeket használ a költő? ...

Szóval nem olyanokat tárgyalnak át : miért pont itt telepedtek le a magyarok.

Miért kell ezeket a névelőket használni.

Nem gondolkoznak csak dogmákat fújnak. Önálló gondolatuk nincs. Ha lerobbannának egy elhagyott vidéken ahol nincs térerő valszeg meghalnának. Munkahelyen is mint a gépek csak monoton csinálnak mindent nincs kreativitás nincs újítás.

2013. dec. 27. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
73%

A magyar oktatás nem rossz, nézd meg pl. az amerikai oktatást.

Ezek a kérdések nem iskolai szintűek, nem etikaórán alakul ki valakinek a melegekhez való hozzáállása.

Most mondjuk nem tudom, mi folyik, láttam meleggyalázó könyvről cikket, máshol transzvesztita kinézetű tanárok tanítanak.


Azt pedig nem igazán tanítják sehol, hogy a rasszizmus rossz. Sőt, ha valaki ezt tanítja, az rövid úton repül. Épphogy az ellenkezőjét sulykolják belénk, talán ezért is alakul ki sokakban az ellenérzés, hogy minek folyton kell dicsérni a "mást", miért nem lehet csak úgy elfogadni hogy van az meg ez, vannak zsidók meg cigányok, de ne kelljen már külön zsidó és cigány történelmet tanulni meg mindenhol multikulti istenítésével találkozni.

Plusz ennek ugye ott vannak az "okai", velük kellene kezdeni valamit, akkor nem lenne rasszizmus.

A melegek is sok embert nem nagyon érdekelnének, ha nem rendeznének pl. nyilvános orgiát.

2013. dec. 27. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

A középkorban nem létezett közoktatás, így a magyar állami oktatás akármilyen rossz is szerinted, abban azért még megegyezhettünk, hogy ha más erénye nincs is, de létezik.

A rasszizmus meg bizonyos keretek között a gondolati szabadság része, a diákok fejébe meg semmilyen akár nemes cél érdekében se plántáljanak bele ideológia sarokköveket.


Különben is a homofóbia és a rasszizmus permanensen nem a fiatalokra jellemző általában.

2013. dec. 27. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 szántóvető ***** válasza:
49%

egyetértek,nem tanítják meg a fiataloknak a XX. sz.-i történelmet.főleg a Magyar történelmet.nem tudják hogy mi miért történt.annyival el van intézve hogy a Szovjetek felszabadították az országot.de hogy fél évszázados rabszolgaság voltkommunizmusnak álcázva,és most globális zsidó rémuralom van azt nem tanítják sehol.

remélem hogy tájékozódnak ill. hogy a tanárok vagy a szüleik elmondják az igazságot.

kérdező a dezinformáció államilag irányított,célja hogy a lakosság megbékéljen a zsidókkal és szeresse őket.mocskos terv az biztos.ellenállásra van szükség.

2013. dec. 27. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Amerikai oktatás nevetséges. Hozzájuk képest a magyarok közül mindenki egy zseni és newton nyomdokaiban jár.

Jah és am igen az lenne a liberalizmus ha mindenkit elfogadnánk. Pl azt hogy iszlámokat nem gúnyoljuk ki a hollywoody filmekben azt hogy zsidók előtt nem zabálunk húst azt hogy jézust nem tesszük a south parkba mint valami gagyi önimádó szuperhőst azt hogy indiaknál nem eszünk tehenet. Viszont aki máshonnan jön az alkalmazkodik az adott ország szokásaihoz és egy indiai nem rökönyödik meg ha valaki a mellette ülő asztalál steaket eszik. Na ez a liberalizmus.

2013. dec. 27. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
61%
Már ne is haragudj de neked az jelenti a magasabb rendű oktatást hogy neveljünk b..ikat? Az hogy férfi férfit válasszon élete párjának erre kellene nevelni a fiatalokat? Ne érts félre nincs velük bajom mert meggyőződésem hogy ez egy veleszületett betegség Na de azért ne hírdessük már hogy ez a természetes.
2013. dec. 27. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Gratulálok kérdező. Felsoroltad kb. az összes olyan dolgot amiket otthon a családi körben kell(ene) megtanulni. Az iskoláknak ilyen dolgokba nem szabadna beleszólni. Ahány féle család annyi féle vallás, világnézet, értékrend, politikai hovatartozás, stb.


Nálunk általános iskolában egy pár tanár mondogatta mindig ezt a "rasszizmus az rossz" dolgot. Amikor elkerültem középiskolába nettó két hónap alatt úgy meggyűlöltem egy bizonyos kisebbséget hogy az valami hihetetlen. Nem nem voltam "rasszista", sőt semmilyen előítélet nem volt bennem. Egyszerűen csak tapasztaltam.


Sőt, általános iskolában jártam hittanra is. Ma meg már akkora ateista vagyok mint a ház. (a vallásokat kifejezetten a hittan útján utáltam meg) Sőt nagy ívben teszek a házasság intézményére is.


Melegekkel nincs semmi bajom, (van nem is egy ismerősöm) csak amikor egy szál tangában nyomják a felvonulást akkor megfordul a gyomrom.



Egyedül a középkori szint kijelentéseddel értek egyet. Mert jelenleg ez a "magold be az olyan dolgokat amit a büdös életben nem fogsz használni, böfögd vissza, 1 hét múlva elfelejted" típusú oktatás nem éppen célravezető.


Inkább az iskolában olyat kellene tanítani ami a hétköznapi életben is hasznos lehet. (minimális pénzügyi ismeretek, minimális KRESZ ismeretek hogy legalább az alap táblákkal tisztában legyen a gyerek, esetleg gyakorolni a csekkek kitöltését (van ismerősöm aki 25 éves korában hívott fel hogy segítsek neki kitölteni egyet), különböző ügyek intézése ahol el lehet tévedni a bürokrácia útvesztőiben mint pl. TB befizetése, és hasonló dolgokat amikkel tényleg nem árt tisztában lenni)


Egy gyereket nem (sőt, sok felnőttet sem) lehet lekötni olyan dolgokkal mint hogy mennyi foszfor-tetraklorid van egy kutya szemgolyójában, vagy a kolligációs fajtájú kovalens kötés. Pláne ha a gyerek nem is ilyen pályára készül.

2013. dec. 27. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!