Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért hőbörögnek a politikusok...

Miért hőbörögnek a politikusok lopásai, csalásai ellen olyanok, akik maguk is lopnak és csalnak a hétköznapi életben? Talán azért, mert nem ők tették meg?

Figyelt kérdés

A munkahelyemen is az ingyen használható poharak és bögrék nagyrésze "rejtélyes" módon eltűnt (nem cigányok a munkatársak, és nem is minimálbért kapnak), és pl. a szabadságkiírással való csalás se fehér holló.

Ha valaki egy pohárnak se tud ellenállni, vezető politikusi funkcióba nem adna pl. egy aláírást pár milliós kenőpénzért?


2008. júl. 15. 15:58
1 2 3 4 5 6
 1/54 anonim ***** válasza:
92%
De, pontosan ezért nem zavartuk még el az egész bandát, mert mindannyian benne vagyunk. A szocializmusban nem is hívták lopásnak, csak annyit mondtak:"Kiveszem a részemet a közösből." A lopás maga éppen olyan természetes, mint a lélegzetvétel. Aki éppen pohárhoz, vagy zacskóhoz fér hozzá, azt lop, aki milliárdokhoz, az azt. Ennyi a különbség.
2008. júl. 15. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/54 anonim ***** válasza:
84%

nem tudom ki mondta, nagyon igaza volt:


10 millió Robin Hood országa vagyunk.

2008. júl. 15. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/54 A kérdező kommentje:
10 millió Robin Hood, akik saját maguknak lopnak (és nem csak a gazdagoktól).
2008. júl. 15. 16:38
 4/54 anonim válasza:
77%
Ha nem lenne ennyi megszorítás talán a munkatársadnak is több pénze lenne és nem lopkodna poharakat...
2008. júl. 15. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/54 anonim ***** válasza:
76%

Magam részéről azért látok különbséget aközött, hogy mondjuk egy öt gyereket eltartó minimálbérből élő családfő elvisz az ebédlőből egy poharat, és amit a milliárdos politikusaink csinálnak :). Az egyik korrupció, a másik kényszerűség.

Egyébként meg: én ugyan sosem loptam tehát a logikád szerint ezen az alapon van okom hőbörögni, de szerintem azért hőbörögnek az emberek úgy általában, mert ha már a kis ember lop, akkor pont hogy az ország "nagyjainak" , az általuk választott vezetőknek, a köztisztségek viselőinek kellene példát mutatni tisztességből és becsületből. Hát ezért hőbörögnek.

Nem akarom azt sem védeni aki ellopta a poharat, de lehet, hogy ha nem éhezne a gyereke otthon, mint ahogy a politikusaink gyrekei hála istennek nem éheznek, akkor nem tenné. Ha politikus lenne és nem lennének mindennapos megélhetési problémai, akkor nem tenne ilyet.

Persze egy ideális világban :). Mert ebben a mostaniban egyik réteg sem fog megváltozni...

2008. júl. 15. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/54 anonim ***** válasza:
90%
Én is valami erkölcsi különbséget érzek azért ezek között a korrupt bürokrata réteg meg a társadalom között. Persze világos hogy többmillióan gazdagodtak meg '95-ig amikor spekulációval meg az ellenőrizetlen adózással rengeteg közpénztől fosztottákmeg az államot, nagyban hozzájárult ez is a katasztrófához, de ez még mindig eltörpül amellett a pofátlan pazarlás mellett amit ezek megeresztenek és még nem is rejtegetik, hallunk itt elröpült pár milliárdokról mindenféle lószarra gondolok én itt rendezvényekre amik botrányba fulladnak sorra, meg mindenféle üres tartalmatlan gesztusokra olyanok felé akiknek felesleges nyalni a seggüket mert magas ívben leszarnak bennünket, de ilyen beszűkült csököttagyú bandát legfeljebb egy afrikai banánköztársaságban találsz még nem Európában! Azt meg azért felejtsétek el kurva gyorsan hogy párhuzamot vontok eközött a köztörvényes bűnözés között meg pár filléres elemelés között ami megesik néha mindenkivel aki csak teheti.
2008. júl. 16. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/54 anonim ***** válasza:
41%

elég nagy baj, hogy különbséget láttok. Ez azt jelenti, hogy egyáltalán nem tisztelitek más tulajdonát...


mint mondottam volt: 10 milló Robin Hood

2008. júl. 16. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/54 anonim ***** válasza:
73%
Elég nagy baj az, hogy nem látod a különbséget a piti lopások és a milliárdos lopások között. Ez azt jelenti: buta vagy.
2008. júl. 16. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/54 anonim ***** válasza:
74%

ami a másé az a másé. Legyen az egy doboz gyufa, legyen az egy toll, legyen az egy autó, vagy legyen az állam, vagy ha úgy jobban tetszik az adófizetők milliárdja, ha elveszem, akkor az lopás, függetlenül attól, hogy éppen éhendöglök-e vagy sem. Kifogást, okot mindíg lehet találni...

Lehet, hogy eddig még nem tünk fel, az ember csak olyant csinál amit meg tud (legalább magának) indokolni. Aki úgy gondolja, különbség van a piti lopás és a milliárdos sikkasztás között erkölcsileg (igen, törvényileg van) az teljes vakvágányon van. Az is aki úgy gondolja lehet indokot kreálni a lopásra. Nincs különbség.

Tanuljuk meg, hogy lopni bűn, felmentés nélkül és akkor sem joghurt nem fog eltünni a közös hűtőből, sem a milliárd az államkasszából. Ilyen egyszerű.


A minap kaptam el egy kiscsávót bolti lopás közben a kedvenc kisboltomban. 4 tálca előre csomagolt sütit akart éppen bezsákolni és még neki állt feljebb, hogy napok óta nem evett, ez neki jár. Na persze süti az éhezés ellen... még el is hiszem, hogy nem evett, csak éppen akkor nem sütit, hanem mondjuk zsemlét lopjon és ne legyen a szatyorban petpalackos bor...

2008. júl. 16. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/54 A kérdező kommentje:

Nagyon érdekes, hogy hasonlítgatjátok a lopások mértékét.

Hallgattam egyszer egy beszélgetést, ahol két csoport a két nagy pártot védte egymással szemben, és amikor kölcsönösen meggyőzték egymást arról, hogy a Gyurcsány és az Orbán is meglopta az országot, az Orbánt védő egyik néni azzal kontrázott, hogy a Gyurcsány viszont többet lopott.

De írtam, hogy nem valószínű, hogy megélhetési lopásról van szó a konkrét munkahelyi esetben. Inkább csak egy gondolatfelvetés, hogy vannak emberek, akik ha olyan helyzetbe kerülnek, akkor elveszik, amit lehet (értéktől függetlenül) és mégis megszólják a "főkolomposokat".

2008. júl. 16. 11:22
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!