Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Tulajdonképpen ki hecceli fel...

Tulajdonképpen ki hecceli fel ezeket az embereket?

Figyelt kérdés

[link]


Itt olyan állítások hangzottak el, amiket józan paraszti ésszel meg lehet cáfolni. Egy fickó egyenesen azt állítja, hogyha a józsefvárosi kék pontból nem osztogatnak tűket, akkor nem fognak kábítószert fogyasztani a függők.

Nem akarok senkit megbántani, de azért az egyértelmű, hogy a steril tű osztása nem a probléma forrása. Erre azért van szükség, hogy a kábítószer fogyasztók között, illetve a nem fogyasztók között ne terjedjenek különböző betegségek.



2014. jan. 19. 23:35
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
2014. jan. 20. 09:58
 12/14 anonim ***** válasza:

A drogproblémában a steril tű huszadrangú kérdés. Nem mondom, hogy lényegtelen, csak azt, ha a problémákkal nem a fontossági sorrendben foglalkozunk, akkor azok nem csökkennek, hanem nőnek, ugyanis annyi kapacitás soha nincs, hogy egyszerre mindennel foglalkozzunk.

A tű megfelelő használatához megfelelő hozzáállás és ismeret kell. Ezeknek az embereknek éppen ezekből van a legkevesebb, vagyis nem úgy használják, ahogy azt sok nem drogos képzeli.

Tiltással semmit nem lehet megoldani, csak új haszonélvezőket toborozni. Aki egy problémát valóban megoldani akar, meg kell keresnie ennek okát, és azt megszüntetni. Jelen esetben a hazugságot, mellébeszélést, lenyúlást, és ami ebből következik, a nyomort és a butaságot.

2014. jan. 20. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

szerintem meg orvosi tisztaságú anyagot is osszanak mellé, mert mi van, ha a drog amit vett szennyezett.

Amire én kíváncsi lennék, hogy mit szólnának a tűosztók, ha az ő házuk közelébe lenne a tűosztás?

Addig rendben van a dolog, hogy egy problémát megoldanak, csak amikor ezt mások kárára teszik úgy már nem oké.

2014. jan. 20. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

tegnap 01:17


nem is értem miért gondoltad, hogy mérvadó lenne a japán példa, akkor lenne csak, ha olyan alapokat sikerülne teremteni az oktatás terén ami biztosítaná ezt, de itt csak kiemeltem egy országot ami oktatás terén benne van a top 10 be.Írok még neked ha kell, európai országot írok, hátha akkor kivetnivalód nem lesz.Svájc, oktatás terén 3. és Liechtenstein a 4. valamint 7.Izland. És mivel már előző kommentemben is írtam ehhez alapok kellenek. SOk pénz igen. Ergó a japán oktatási modellt meg a svájcit, meg az izlandit stb. meg lehet valósítani.


[link]


És nyilván nem lenne semmi bajom a nevelőotthonnal ha emberi módon viselkednének a kölkök. Furcsa mód építkezés is van a közelben,(4-es metró, elég régóta furnak-faragnak) és kibírom, nem panaszkodom. De meg lehet nézni, hogy a 9. kerületiek életét hogy megnyomorítja a hajléktalanszálló, mivel közterületre/játszótérre szarnak, hugyoznak a bepiálva odatévedt csövesek.(videót linkelhetek, ha esetleg látni akarod a ittas hajléktalanokat). Ha nálad előfordulna ez(közeledbe), és mondjuk a gyereked egy ilyen fekáliás homokot venne mondjuk a szájába a játszótéren nem tudom mit szolnál . Nyilván ez igaz a tűkre is, hiába 13 milliót költenek a begyűjtésre ha az alapok nincsenek meg. Nincs koordinálva semmi.X. kerületbe eldobálva vannak a heroinos meg fene se tudja milyen tűk a 37-es villamos Hidegkúti stadion környékétől felfelé. Pongrác út és még tovább. Így természetes az, hogy a nevelőotthon mellé a közelembe véletlenül se tegyenek se hajléktalanszállót, se tűosztót. De ha budapesti vagy én benne vagyok, hogy végigmenjünk egy ilyen helyen és megkérdezni az ott lakókat, hogy mi a problémájuk a közelükben lévő otthonnal/szállóval/stb.

2014. jan. 21. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!