Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért születik egyre kevesebb...

Miért születik egyre kevesebb gyerek a nyugati világban, vagy például Japánban? Mik lehetnek a társadalmi és egyéb okai?

Figyelt kérdés

2014. febr. 12. 09:18
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Nekem ez a bulizás ,mindefelé csavargás, élvhajhászás, CSÖMÖRLÉSIG megvolt 25 éves koromig.

Aztán elkezdtem másra vágyni.

Családra komoly feleségre(nem hétvégi partiribikre) és pár év után pedig gyerekekre.Saját otthon is alakult meg minden , mert az őseim sem faroklóbálással töltötték az életüket.A hedonista életmódba sokkal hamarabb bele lehet unni mint gondolnád.

Koraérett lettem volna?

2014. febr. 12. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy vagy te koraérett. Ha ez a fokmérője (nem ez a fokmérője), akkor én extrahiperszuper koraérett voltam, mert el se kezdtem bulizni. Soha nem voltam partiban, diszkóban, és mégis úgy érzem, hogy élvezem az életemet.


Ezt úgy hívják, hogy a te életed. Érett akkor leszel, ha elfogadod, hogy csak azért, mert veled történik valami a saját életedben, az másra nem igaz, mással más történik. Neked eleged lett a hedonista életmódból, és ezt így, egyes szám első személyben kell mondanod, mert ez veled történt. Nem úgy, hogy az ember beleun ebbe ekkora és ekkora, csak mert velem így történt.

2014. febr. 13. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Részben a gyermekhalandóság csökkenése miatt (ami ugye nagyon szoros összefüggésben van a jóléttel).


Mivel régen 10-12 gyerekből is gyakran csak 2-3 érlte meg a felnőttkort, ezért a gének továbböröklődéséhez szükséges volt az ilyen nagy mennyíségű utódszám.

Ma már más a helyzet.


Ehhez még hozzájöhet a nők emancipációja is, hiszen ők ma már gyakran dolgoznak, s nem a gyerekneveléssel foglalatoskodnak.

2014. febr. 13. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
45%

"Ezt úgy hívják, hogy a te életed. Érett akkor leszel, ha elfogadod, hogy csak azért, mert veled történik valami a saját életedben, az másra nem igaz..."


Nos ezzel az a baj ,hogy vannak alapelvárások egy áltagos emberkével szemben.

Például 12-14 hónapos korában illik tudjon valamelyest járni.

8 éves korában elvárható ,hogy tudjon alapszinten olvasni ,írni.

Ha 12 éves korában sem megy a szorzótábla akkor már lehet aggódni.

A kamaszodás és lázadozás,önkép tévesztés és ideál keresés kora a 20. életévére el kéne múljon nagyjából.


De amikor 30-40 fölötti redszeresen első sorban csápló rockereket és apucikedvence mindent tálcán kapó dediboyokat látok ,ne mondja már nekem senki ,hogy az normális.

Akkor még nem is beszéltem a plázacicából ,dívába hajló a jóízlés határait átlépő ".asszonmegmávalaki" stílusban nyomuló személyiségüket nem találó némberekről.Akik már 25 éves korukra túl vannak néhány kissé huzamosabb együttélésen és számtalan együttháláson.

Ne mondja már nekem senki, hogy ezek nem aféle elkapatottak akiknek a szüleik mindent megengedtek és amit csak tudtak alájuk toltak .Persze a helyes és többezeréves (akár keresztény) értékrendet valahogy már nem tartották fontosnak a fene nagy szabatos modernségükben beléjük nevelni.


Minden életszakasznak megvannak a maga vágyai ,örömei és teljesítései.Ezekben lehet elidőzni ,lehet őket halogatni valameddig és aztán meg bánni a rossz döntéseknek és örülni a jóknak az unokáink körében.

Már ha lesznek még unokák.

Ha szét nem kenik őket.

Vagy ha nem tarják fontosabbank azt ,hogy vegyenek egy flancosabb rucit, mert amúgy is olcsóbb.Amiben elmehetnek az ép aktuális nagyővel étterembe.Mert ugye a nőknek már főzni tudni alig 10%-nak sikerül megtanulni.Na meg aztán műkörmökkel a konyhában ,tiszta életveszély.

2014. febr. 13. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
86%

Még mindig nem értem hogy szerinted miben több a te értékrended egy lényegében szülő/szaporodógéppé változásnál. Igen, 3 generációval ezelőtt ez egyszerűen kellett, mert úgy lehetett túlélni a legjobban. Manapság már nincs így, viszont van úgy, hogy a Föld túlnépesedik és 2050-re jó eséllyel olyan luxus lesz a hús, mint most a luxuscsokoládé.


Minek kellene mindenkinek gyereket potyogtatni? Ha lesz rá késztetésem, biztos fogok csinálni, ha nem, akkor azzal is teljesen boldog leszek. Azt remélni tudom, hogy vagyok/leszek annyira sikeres az életben, hogy ne olyan félelemből kelljen gyereket vállalnom, hogy jajj, hogy fogok én enni ha 80 leszek.


Azt meg nem tudom, hogy milyen szórakozóhelyen látsz te 40 éves emósokat, de én a helyedben nem járnék oda többet. Eléggé süt a válaszaidból a vaskalapos keresztény lenézés.

2014. febr. 14. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 lali22 válasza:
azért mert az állam tiltja.nincs elég hely.
2014. márc. 6. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Azért,mert ma már az embereknek van igénye a minőségi életre.És ha ezt maguknak sem tudják biztosítani,akkor egy gyereknek sem fogják.

Én rengeteget hallottam apámtól,hogy mennyit kellett nélkülöznie.Zöldség-gyümölcs luxus volt neki,stb.

Én nem akarok így élni és nem akarom egy másik élőlény életét is elrontani,nélkülözésbe taszítani.

Nekem soha nem lesz gyerekem az biztos,de tudom,hogy sokan vannak,akik szeretnének és az a baj,hogy nekik sem lehet,mert nem tehetik meg.

Nekem semmiféle pénztámogatás nem lenne elég,én szeretnék mindig független maradni.

Az igazság az,hogy nem fizetik meg a munkát,egyre több gazdag van,és egyre több a vagyonuk.És mástól veszik el.Ennyi a lényege.

3-4 gyereket senki nem fog vállalni,mert az embertelen.

Az a baj,hogy 1et sem mernek,mert az is sok kiadás lenne.

Szerintem az lenne az ideális,hogy akik szeretnének azoknak legyen 1,maximum 2.De csak akkor ha mindent megtudnak nekik adni.A minden alatt nem luxu dolgokra gondolok,hanem egészséges élelmiszerekre,nem tescosra.

2014. márc. 28. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
0%

Nem is tudom sírjak vagy nevessek amikor ilyenket olvasok:


"ma már az embereknek igénye van a minőségi életre"


Szerinted régen nem volt?A minőségi alatt a drága kocsmákat, a flancos rucikat ,hatalmas házat csilivili kocsit és a tengerparti nyaralást érted.


A zöldség gyümölcs a háború óta nem számított luxusnak.Apád azért nélkülözött mert megcsinált téged és nem jutott neki elég zaba?

Ezért nem is akarsz gyereket mert valószínüleg előle is felzabálnád a kaját.


Abban is tévedsz, hogy "mindent" meg kell adni a gyereknek.Mert elsősorban szeretetet és jó mintát kell adni a gyereknek:tisztességből,emberségből,igyekzetből,eredményességből, türelemből , áldozatkészségből és érdeklődő tudásvágyból.

Bocsi ,hogy csupa olyan fogalmakat soroltam fel amiket hírből sem ismersz.

Ergo: nem kell mindent a gyerek segge alá tolni (40 éves koráig) elég csak ránevelni példamutatással ,hogyan legyen ember és nempedig ilyen kitenyésztett, kényelmes lusta,alulteljesítő,kicsinyes smucig ám ugyanakkor urizálni vágyó humanoid.


Lehet ,hogy személyeskedésnek veszed de sokat elárul rólad,hogy a mondataid fele énnel vagy nekemmel kezdődik.

Szeretnélek tájékoztatni ,hogy ez pszchihés zavarokra utal.Sajnos a kicsinyes fösvénységnek és szűklátókörűségnek ez a foka már BETEGSÉG!

Pl:

"Az a baj,hogy 1et sem mernek,mert az is sok kiadás lenne."

Drága ám a Haggis pellenka, te nmeg alább nem adod ugye?:DDD


Az eszmefuttatásod a kicsi bérekről és arról ,hogy túl sok a gazdag és azok miatt kicsit a te fizetésed feltette az ire a pontot.A székről estem le ahogy röhögtem.


Nem is tudom kezdjek e bele elmagyrázni neked a valóságot amit látnod kellene.

Legyen elég annyi, hogy ebben az országban annak akiben van IGYEKZET ,kitartás és szorgalom, van lehetősége tanulni és olyan pályát választani amit anyagilag is elég jól értékelnek.


Egy kényelmes ,elcseszett értékrednű , ostoba (de)genráció nőtt fel .Azaz dehogy nőtt fel.Az ilyenek soha nem lesznek felnőttek.

Sajnos.

2014. márc. 28. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 at__us ***** válasza:

Nagyjából összefoglalták az előttem szólók és 4 év alatt semmi sem változott.

A gyerek és család mellett kardoskodó(k)nak azt tudom mondani, hogy nyilván fontos az ember életében a család alapítás és joggal mondják azt, hogy ott nincs rendbe valami, ahol nem akarnak gyereket, de mi előtt teljes mértékben elítélnétek azokat az embereket először nézzetek kicsit magatokba!

Tényleg ennyire bátran bele mernék vágni a gyerekvállalásba a jelen körülmények között ha én lennék fiatal?

Azt a biztonságérzet feladást, amit egy jó állás jelent és azt a kieső jövedelmet tényleg merném kockáztatni?


Pénz azért nagyon komolyan az életünk része lett, sokkal komolyabban mint 30 évvel ez előtt!

Mindenhez pénz kell, így megfontoltabb döntésekre van szükség és több időre, amíg a megfelelő összegek összegyűlnek a számlákon a család alapításhoz.

Az megint más kérdés, hogy sok esetben annyira kitolódik minden a végére pedig 1 gyerek marad sok helyen... Ott azért megkérdezném, hogy oktatásra az állam miért nem áldozott az elmúlt 20-30 évben többet, miért jöttek ki 100 ezrek az oktatási rendszerből piacképtelen képesítésekkel? - Így talán teljesen érthető, hogy miért is tanulnak vagy gyűjtik a pénzt nagyon sokan a 20-as de 30-as éveik elején is.

2018. ápr. 17. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!