Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Szerintetek mennyire van...

Szerintetek mennyire van igaza ezeknek a nőknek?

Figyelt kérdés

[link]


Több állítás is elhangzott, de ami leginkább felkeltette az érdeklődésemet, az az volt, hogy a nők nem azért kellenek a politikába, mert más szemszögből világítják meg a történéseket hanem azért, mert az emberek fele nő. Namár most a nők társadalmi helyzetükből adódóan, és nyilvánvaló biológiai, anatómiai és fiziológiai adottságaik miatt mások, mint a férfiak. Ebből kifolyólag valószínűleg egészen más szempontok szerint értékelnek bizonyos eseményeket, mint a férfiak. Ez akár hasznos is lehet. A másik kérdés pedig a gyerekszülés. Azt kifogásolják ezek a feltehetőleg feminista nők, hogy a legtöbb politikai kampányban a nők kizárólag anyaként vannak ábrázolva. Ez tulajdonképpen tényleg nem jó, de azt tudomásul kell venni szerintem, hogy csak a nők tudnak szülni, és az anyaság az nem egy szitokszó. Édesanyának lenni kihívás és egy nagyon nemes dolog. Mellesleg a legtöbb nő egyébként akar gyereket.

Mit nagyon sokszor emlegetnek még a feministák, hogy a nőknek szinte "kötelező" mindig csinosnak lenniük. Nekem viszont az az észrevételem, hogy a nők szeretik ha csinosak és azt még inkább, ha valaki ezt közli velük. Ez ugyan olyan, mint hogy minden férfi szereti, ha okosnak, vagy határozottnak tartják. Biztos, hogy minden hagyományosnak mondott nemi jelleggel le kell számolni? Nem lehet, hogy bizonyos személyiségvonások tényleg abból következnek, hogy valaki férfi, vagy nő és nem feltétlenül a társadalmi normákból és elvárásokból?



#nők #feminizmus #nők szerepe #hagyományos nemi szerepek
2014. febr. 16. 13:16
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem neked van igazad.
2014. febr. 16. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
52%

Olvassátok el, azután értékeljétek.

Megjegyzés előre: TISZTELET A KIVÉTELNEK.


Igazad van. De én alapból nem tartom jónak hangoztatni ezt a nagy egyenjogosultságot, mert ez egyáltalán nem így működik. Tisztelem a nőket, de velük a legtöbb helyen, a legtöbb dologban kivételeznek. Gondolok itt arra, hogy a fiú gyermekeinknek tesi órán többet kell teljesíteni, mint a lányoknak. Persze ez a legegyszerűbb dolog, legkisebb probléma. De ez szinte mindenben így van. A nők nem akarnak annyit teljesíteni, mint a férfiak, de legalább annyi ( ha nem több ) jogot akarnak. Ez a baj az egyenjogúsággal. Ha annyit teljesítenek, mint a férfiak, akkor a fizetésük is annyi, a joguk is, de amíg nem, addig... ( És a nők mindenre ráfogják, hogy mert nekik gyerekük van, de ez így nem feltétlen jogos. Nekem meghalt a feleségem, egyedül voltam munka mellett apa és anya, egy 1 éves és egy 4 éves gyerekkel. Most 4-7 évesek és feleségem van, illetve azóta született még egy kicsi, aki még nincs egy éves sem [ 5 hónapos ]. Szóval nem csak a nők az anyák, hanem sok férfi is apa. )

Egyébként én nekem az a meglátásom, hogy sok dologban jól döntenek a nők, de a politikában nem a jószívűség számít, márpedig ilyen szempontból a nők túlságosan kedvezőek és jószívűek ( itt ismét a gyerek példa: egy apa sokszor szigorúbb a gyerekével, főleg ha jót akar. neki, míg egy anya sajnálja, "babusgatja" a gyerekét )

2014. febr. 16. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Második válaszoló, te elég nagy marhaságokat írtál.
2014. febr. 16. 14:14
 4/9 hollófernyiges ***** válasza:
37%
Nem csak a nők nincsenek képviselve a parlamentben, hanem a munkások, a nyugdíjasok, a diákok, a cigányok sem. És ebből máris látszik, hogy a parlamentnek nem a társadalmat kell leképeznie kicsiben. A női képviselők számát meg minden mesterséges korlátozás nélkül, könnyen lehet emelni, ha a nők nőkre szavaznak vagy olyan pártra, amelyiknek több nő van a listáján.
2014. febr. 16. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
8%
A férfiak miért nem képviselhetik a nők érdekeit? Csak azért mert egyesek biológiailag nők/férfiak, még nem biztos, hogy a férfiakat/nőket szereti, vagy nem biztos, hogy a női/férfi társadalom minden problémáját átlátja...
2014. febr. 16. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
4%
nagy néger bráner, az kéne ezeknek, nem kvóta
2014. febr. 16. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
6%

Ezért tart itt Európa, hogy a népesség egyre fogy, a nők már lassan gyereket sem akarnak vállalni, ha becsúszik is egy, szinte csak 30 fölött. A hagyományos társadalmi szerepek felborultak és ez lesz a Nyugat veszte. A nők szinte fel vannak háborodva, hogy ott kell hagyni a munkájukat egy időre, ha jön a gyerek. Nem akarok általánosítani, de a népességi statisztikák nem hazudnak.

Mióta az emancipáció felütötte a fejét, a nőknek sokkal nehezebb, csak ezt nem veszik észre.

És ezt NŐKÉNT mondom.

2014. febr. 16. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
54%

Az emberek nagy része hülye. Velük is töltsük meg a parlamentet.


Jah várj...

2014. febr. 16. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
4# bár nincs nyugdíjas, diák, női párt, de cigány párt van. De csak a hülye szavazná meg őket...
2014. febr. 16. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!