Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Hogy néznek ki az országhatáro...

Hogy néznek ki az országhatárok? Úgy értem tudom, hogy vannak átkelőhelyek, ezek nyilván megfelelően vannak őrizve, de a többi sok száz km-en mi akadályozza meg az embereket, hogy csakúgy "átsétáljanak" egy másik országba?

Figyelt kérdés
2014. márc. 3. 12:53
 1/3 anonim ***** válasza:

Schengeni határon (Ausztria, Szlovákia, Szlovénia) semmi.


Nem schengeni EU-s határon és a szerb határon (Horvátország, Románia, Szerbia) semmi, vagy időnként táblák, hogy ÁLLAMHATÁR.



Ukrán határon, ha folyó a határ, akkor magyar oldalon semmi, ukrán oldalon 2 méteres elgereblyézett határsáv, ha nem folyó, akkor magyar oldalon semmi, esetleg ha a határ felé vezet földút akkor lezárja egy magyar nemzetiszínű sorompó, ukrán oldalon 2 méteres határsáv, és a határsáv Magyarország felőli oldalán 1 méter magas drótkerítés.


Egyébként meg bármelyik határ mentén vannak időnként határkövek, amiknek az egyik fele az egyik országban, a másik a másikban van.

2014. márc. 3. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Az első leírta, hogy mi jelzi a határt. Az átkelés megakadályozását pedig a határőrök végzik, ez a munkájuk. Kamerákkal, hőkamerákkal, egyéb érzékelőkkel figyelik folyamatosan a keleti határszakaszt.

Nyugaton erre nincs szükség, Ausztriába bárhol átmehetsz, erdőn-mezőn keresztül.

2014. márc. 3. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Jaj tényleg elfelejtettem a modern dolgokat...eszembe se jutottak a kamerák. Köszönöm szépen a válaszokat, így már van róla képem!
2014. márc. 3. 13:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!