Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Szerintetek milyen hatása...

Szerintetek milyen hatása lenne az alapjövedelemnek az egyéni vállalkozókra nézve?

Figyelt kérdés

Szerintem kifejezetten pozitív.

Az elmúlt hetekben gondolkodtam a dolgon, mivel én is vállalkozásba kezdenék. Havi 50 ezer forintnyi alapjövedelem pont fedezné a KATA szerinti adózást, így a kezdő vállalkozók tulajdonképpen adómentesek lennének. Amennyit dolgoznak, annyit keresnek. Az állam fizeti tulajdonképpen a költségeket, így ha esetleg van egy rossz hónap, amikor mondjuk csak 60-70 ezer a bevétel, nem éhezik a család, és nem csak 20 ezre marad, mert ugye az 50-et mindig be kell fizetni. Mit gondoltok erről? Szerintem hatalmas ütőkártya lenne a kampányban, segítené a szegényeket is vállalkozni, és felpörgetné a fogyasztást is.



2014. márc. 18. 21:03
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
amúgy is halott ötlet, de amúgy ha van 70k bevételed, akkor már nem lenne érvényes, mert emlékeim szerint ha 50k alatt keresel, akkor max 50ig pótolja ki.
2014. márc. 18. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

"Az állam fizeti tulajdonképpen a költségeket, így ha esetleg van egy rossz hónap, amikor mondjuk csak 60-70 ezer a bevétel, nem éhezik a család, és nem csak 20 ezre marad, mert ugye az 50-et mindig be kell fizetni. Mit gondoltok erről? Szerintem hatalmas ütőkártya lenne a kampányban, segítené a szegényeket is vállalkozni, és felpörgetné a fogyasztást is."


Ez az alapjövedelem egy ökörség, de szerencsére semmi nem lesz belőle!

Értem mire célzol, de arra gondoltál, hogy miből fedeznék?

Az állam abból a pénzből fizetné neked (is) ami befolyik az adókból.

Tehát leegyszerűsítve behajtanák rajtad mint vállalkozón, adófizetőn!

2014. márc. 18. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Most is az állami (FIDESZ-i) segélyen élnek az emberek!

Csak másképp adják:

Egy cég ha felvesz 100 dolgozót, kap 3 milliárd támogatást!

-

Vagy ha fogyatékkal élő...

-

Vagy ha éppen a NŐK 40+...stb

-

Ez mind SEGÉLY! Csak másképp nevezik!

2014. márc. 18. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
62%
Az még jobb lenne ha fedezné a 240nm-es villámat, nem? Értsétek már meg hogy ebben a világban senkinek semmi nem jár csak alapon.
2014. márc. 18. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
50%

Csípjetek meg, tényleg lehetnek emberek ennyire hu...lek?

Nyakig eladósodott ország. Deficites költségvetés. Amerre nézek Döbrögik, kisz és párt titkárok. Millió féle adó, kormányablakok, stadionok, járások az ejtőernyősöknek. Bérköltség és nyugdíjjárulékok 2/3-a kolhozosítva.

Kérdező nyomás valami oktatási intézménybe ahol valami logikus gondolkozást oktatnak. így is csőd közelében az ország 310 az euró. 6 hetes állampapírokkal próbálnak a víz fölött maradni. Amennyiben pedig lenne pénz azt nem a haverok kaszálnák a többi mellé? Majd pont neked adnák.

Számold már ki, vagy számoltasd ki egy könyvelővel, ha nyugdíjba mész hány %-át fogod viszontlátni befizetéseidnek? A hír igaz csak nem Moszkvában hanem Péterváron és nem osztogatnak, hanem fosztogatnak

2014. márc. 19. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Az alapjövedelem egy nagyon jó ötlet.

Arról szól, hogy nem kell dolgoznod, anélkül is megélhetsz alap szinten. És olyan dolgokat tehetsz, amiket szeretnél.

Ha pedig magasabb szinten szeretnél élni, akkor keresel pénzt.

Ez a jövedelmek újraosztásáról szól gazdagoktól szegények felé. És nem érdemes belekeverni a képbe a katát meg a deficites országot, mert ez csak arra jó, hogy ne értsd meg a lényegét, a forradalmiságát.

2014. márc. 19. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Nem kötelező dolgozni, nem kötelező internet a gyakori kérdésekhez, tv a szobádban. Menj, járd a természet, vándorolj vagy csinálj amit akarsz, szíved joga. De ha azt választod hogy neked kell az internet, a tv, a szoba akkor menj és dolgozz meg érte. Ez a rendszer így és csak is így működik.
2014. márc. 19. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Röviden? Katasztrofális.

Ha egy vállalkozás nem önfenntartó (nyereséges), akkor valaki más fizeti a különbözetet. Mit ad a vállalkozás ezért? Semmit. Ezt nevezik fenntarthatatlan gazdaságnak.

Egy darabig vegetál, amíg az összes lezüllik erre a szintre. Vagy amíg a több hozzáértő fel nem lázad, és meg nem szünteti ezt a rendszert.

Az indulási nehézségek kezelésének más a módja. Mindenekelőtt meg kell tanulni, hogyan kell csinálni.

Abban értünk egyet mindössze, hogy a vállalkozni szándékozók zömének a mostani rendszer semmi esélyt nem ad. De ne feledjük: ebben ők is ludasak, bármennyire is fájdalmas ez.

2014. márc. 19. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Én azon gondolkoztam, hogy olyannak kellene fizetni ilyen pénzt, akinek nincs munkája, de tudománnyal, ismeretterjesztéssel, művészettel, vagy hasonló értelmes dologgal foglalkozik. Nevezzük ösztöndíjnak. Pályázaton lehetne elnyerni a tevékenység bemutatásával, és rendszeres időközönként (például évenként) beszámolni.
2014. márc. 19. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

5-ös! Szerintem inkább neked kéne másképp gondolkodnod. Pont hogy az oktatási intézmények manipulálnak és butítanak a legjobban. 5 évet jártam egyetemre, nem kell bemutatni. Azt gondolod, hogy nincs eben az országban annyi pénz, hogy ne kaphatna-e bárki havi 50, de akár 100 ezer forintot is? Ahogy mondod sok az adó, amiből pont tellene rá. Deficites a gazdaság? Ugyan mitől? Talán attól mert nincs pénze senkinek, nem pörög a fogyasztás, semmit nem lehet eladni. Érdekes, amikor Medgyessy megemelte a fizetéseket, akkor pörgött a gazdaság. A kormány elhiteti, hogy válságban vagyunk még (meddig?),és nem tud béreket emelni. Ennek fele se igaz. Ahol ekkora beruházások vannak, ott nincs pénzhiány.


6-os! Te nagyon jól átlátod a dolgot. Elolvastam én is rengeteg cikket, tanulmányt, és szerintem is az alapjövedelem az egyik legjobb találmány. A megélhetéshez elegendő pénz igenis járjon mindenkinek! Ha nem azért dolgozik az ember, hogy éhen ne haljon, akkor sokkal értékesebb munkát tud végezni. Ha nekem nem kéne dolgoznom, hogy megéljek, ugyanúgy szerelnék gépeket, írnék könyvet és festenék, rajzolnék, mint most. A fejem felett lebegő megélhetési gondok nélkül, szabadabban és jobban. Aztán, ha egyesek ebből élnek majd, mi van? Te is ugyanúgy megteheted? Ha valaki előbbre akar jutni, annak ezután is értékes munkát kell végeznie. De aki csak élni szeretne, azt hagyják végre békén. Előbb utóbb a munkáknak a több, mint felét gépek veszik át, akkor majd hol lesz munkahely. A gépek simán kitermelnének egy minimálbért mindenkinek, csak egyszerűbb és olcsóbb vendégmunkásokkal dolgoztatni, mint fejlesztésre költeni és élvezni a gyümölcsét. Másrészt ha csökkenteni tudnánk a népszaporulatot, és mondjuk csak 1 milliárdan lennénk, mindenkinek jutna elég pénz és élelem, ha jól lenne elosztva.

2014. márc. 19. 16:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!