Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Szerintetek milyen hatása...

Szerintetek milyen hatása lenne az alapjövedelemnek az egyéni vállalkozókra nézve?

Figyelt kérdés

Szerintem kifejezetten pozitív.

Az elmúlt hetekben gondolkodtam a dolgon, mivel én is vállalkozásba kezdenék. Havi 50 ezer forintnyi alapjövedelem pont fedezné a KATA szerinti adózást, így a kezdő vállalkozók tulajdonképpen adómentesek lennének. Amennyit dolgoznak, annyit keresnek. Az állam fizeti tulajdonképpen a költségeket, így ha esetleg van egy rossz hónap, amikor mondjuk csak 60-70 ezer a bevétel, nem éhezik a család, és nem csak 20 ezre marad, mert ugye az 50-et mindig be kell fizetni. Mit gondoltok erről? Szerintem hatalmas ütőkártya lenne a kampányban, segítené a szegényeket is vállalkozni, és felpörgetné a fogyasztást is.



2014. márc. 18. 21:03
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Félretéve a senkinek semmi nem jár csak elveimet, számolgassunk. Havi 100 ezer HUF 10 millió embernek az 1 000 000 000 000 azaz egy-ezermilliárd HUF. 12 hónapra 12-ezermilliárd. Az állam egész éves költségvetése amiben MINDEN benne van 14 ezermilliárd körül van. Hallgatlak?
2014. márc. 19. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Az adatokat kozmetikázzák, az adókat elcsalják, egyszerű halandó nem lát bele a dolgokba. Lehet, hogy tényleg nincs rá keret, de hogy az országban van annyi pénz, amiből vígan megélne mindenki, abban biztos vagyok. Csak amikor a munkahelyen kinézek az ablakon, minden 5. autó Merci, BMW és egyéb, még használtan is minimum 5 millás autó. És magyar rendszámos. És vidéki kisvárosban, nem Budán. Honnan van akkor azoknak? Nem irigységből mondom, nekem is van egy elég jó verdám, csak nem értem.
2014. márc. 19. 19:41
 13/16 anonim ***** válasza:
A loosr kérdező alapjövedelemről ábrándozik, + közel tenédzser korú magyar átlagautóról amit millósnak lát én örülök, ha fém millát kapok a 9 éves tragacsomért, amikor újba beszámmíttatom és ez még sokkal fiatalabb egy magyar átlagautónál. A kérdező féle átlalooser alapjövedelemről ábrándozik + 15 éves szakadt merciről. De gyanítom ha gumit kellene vennie rá 150.000 -ért lehidalna. Gyűjts nylólára öcsi. Esetleg menj el dolgozni. És majd ha a te adódbúl osztogatnak azután böföghetsz.
2014. márc. 19. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

" Elolvastam én is rengeteg cikket, tanulmányt, és szerintem is az alapjövedelem az egyik legjobb találmány. A megélhetéshez elegendő pénz igenis járjon mindenkinek!"


Kíváncsi lennék akkor is éltetnéd-e ezt a marhaságot, amikor a majdani (képzeletbeli) vállalkozásod adóit drasztikusan megemelnék, mert csődbe vinné az országot az "alanyi jogon járó" pénz, meg elnéznéd-e, hogy téged azért sanyargatnak az adókkal, hogy a sok léhűtőnek finanszíroznád ezt.

2014. márc. 19. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Kedves #6 és kérdező! Az hagyján, hogy számolni nem tudtok, ha valaki megteszi helyettetek, nem hiszitek. De ez mint elv, akár van rá pénz, akár nincs! Az abszurditás és mellébeszélés mintapéldája, az ember cselekvésének, motivációinak tökéletes félreértése, liberális propaganda.

Ha lóg a nyelved a munkától, pedig szívesen tennéd, ha megfizetnének, az a rossz gazdaság miatt van. És semmiféle címen adandó pénz nem javítana, hanem rontana. Mit gondoltok, mitől van a sok be nem jelentett munka, a sok adócsalás? A hibás adótörvényektől, a munka ellen hangoló SZJA-tól. Nem ez a megoldás. A nem előállított érték nemlétező jövedelmét nem lehet se el- se újra osztani. Ha viszont jól szervezett, kiszámítható gazdaság van, ahol nincsenek hiénák (illetve erősen a tyúkszemükre lépnek), ahol mesterségesen nem akadályozzák a kereskedelmet, de annak túlzott haszonlesését igen, ha olyan bankpolitikát kényszerítenek ki, ahol a banknak is jut, és az ügyfelet se nyomorítják meg (röviden szakszerű a pénzügypolitika), akkor egy idő után az értelmes többség rájön, nem kell adót csalni, érdemes vállalkozni, jól meg lehet belőle élni, az alkalmazottat az elvégzett munkája mennyisége és minősége arányában megfizetni, és kiderül: semmi szükség alapjövedelemre, hiszen minden dolgozó ember sokkal többet keres. Ja, persze vannak, akik nem tudnak dolgozni, betegek, nyomorékok, időszakos problémáik vannak. Nekik a tisztességesen fizetett adókból törvényi oknál fogva jár ellátás. Nem alapjövedelem, hanem emberhez méltó ellátás, mert az ember attól érzi jól magát, ha nem függ senki kényétől. És ettől a beteg is hamarabb gyógyul.

2014. márc. 20. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Ezek már ideológiai kérdések kedves utolsó, amiben baromira nem értünk egyet.
2014. márc. 20. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!