Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért baj az, ha valakiknek...

Miért baj az, ha valakiknek van hamis útlevele, ha egyszer ez egy lehetőség, hogy az elnyomó rezsimből meneküljenek?

Figyelt kérdés

Ezt én nem értem.


Már csak azért se, mert itt az ukrán helyzet, amelyben hangoztatják, hogy kit fogadnak be, ill. egyöntetűen kiáll mindenki az egyéb diktatúrákból menekülők mellett, valamint még itt nálunk is zajlanak sorozatosan a megemlékezések az eddigi rendszerek áldozatairól?


De és a jelenlegi rendszer áldozatairól mikor lehet majd megemlékezni?


Aki pedig próbálkozik kivonni magát az elnyomás alól, az miért bűnöző?

Diktatúrában, anarchiában az ember sok mindent bevet saját életének védelme érdekében, nem?


Valaki érti ezt? Hát sajnos ide jutottunk, hogy bizony valakiknek Afrikába kell menekülniük adott esetben.


(most hogy előszedték ezt a vagon biankó útlevelet, a veszély több, mint reális, hiszen majd éppen arra a névre töltik ki, aki netán kockázatot jelentene Viktorra, és máris mehet az illető az előzetesbe > azaz forgalomból kivonva a rendszerellenes elem. Emberek ... ilyen a Rákosi rendszerben nem volt, eskü! hát megint ott tartunk, hogy az ellenzékiekért jön a fekete autó? igazából ez nem is kérdés, csak annyi a változás, hogy talán nem mindig fekete az az autó ...)



2014. márc. 20. 09:48
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Hát persze. Orbán kinyírta Welsz Tamást. Egyértelmű. Bissau-Guineában aztán meg biztos jobban meg lehet élni, mint itt. Az adócsalás meg... ugyan már, hát ez alatt a szemét kormány alatt mindent meg lehet csinálni, és ezért nem vonhatnak felelősségre! Meg tényleg, milyen hülyék a jobboldaliak, hogy azt a régi, elavult bétékát még figyelembe veszik! Olyan maradiak!
2014. márc. 22. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Mitől van itt elnyomás és diktatúra ?


Számomra rejtély volt és az is fog maradni, hogy ilyen mértékű agyhiánnyal hogy képes életben maradni a kérdező és egy-két, ugyanilyen társa.

2014. márc. 22. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

hogy mitől?

na ne viccelj már, a Kádár rendszerben nem tapasztaltam még ilyen jelenségeket h pl az emberek még csak elmondani se merik, kivel szimpatizálnak, mert olyan rettegésben tartják őket, hogy ha megtennék, másnap repülne, így vagy úgy. és komolyan mondom: ismertem én a Kádári korszakot is, de ott nem volt ennyire kőkeményen kiépített apparátussal működő elnyomórendszer.

2014. márc. 23. 13:35
 14/15 anonim ***** válasza:

Kérdező, kapaszkodj meg. A Kádár rendszerben voltak, akik megtapasztalták. Nem a végén, az elején. Ha te nem, örvendj. Megértem én az agyi szinttel kapcsolatos problémádat. De az a szint nem a jobboldalé, nem is más oldalé, hanem a gondolkodóké.

De az igazi probléma itt - nemcsak veled kapcsolatban - hogy itt már nincs jelentése a törvény szónak. Hogy mitől az és mi oldja fel. De ennek az elmagyarázása már meghaladja e fórum lehetőségeit.

2014. márc. 23. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

ez értelmes és velős komment.


"itt már nincs jelentése a törvény szónak."


csak maximálisan egyetérteni tudok, nem kell kifejteni. és ez tényleg nagyon durva egy helyzet.

2014. márc. 23. 19:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!