Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A Jobbikos lányok miért olyan...

A Jobbikos lányok miért olyan feministák?

Figyelt kérdés
A múltkor találkoztam többel, régi ismerősök, de elég sokat változtak.Úgy gondolják, hogy a családban a nőkkel kivételezni kell, mert a nő szüli meg a gyereket és szerintük ez az egyenjogúság.

2014. márc. 26. 22:54
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Biztos vagyok, hogy itt párnak a 300-ból Spártához hasonlítja a Jobbikot :D
2014. márc. 27. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
90%

Nem a jobbikos lányok feministák, hanem az a pár, akikkel találkoztál.

A legtöbben nem is tudják,mit kell ezalatt érteni. Semmiképpen nem azt, ki legyen felül (szex és más közben). Az egyenjogúság sem azt jelenti, hogy mindenkinek joga van szülni, vagy nemzeni.

Az ilyen kérdések egy helyzet abnormális állapota esetén szoktak előkerülni, lehetőleg olyanok részéről, akik nem tudják, miről vitáznak (úgy könnyebb, nem kell meggondolni semmit).

2014. márc. 27. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
79%
Utolsó, Nálad a pont!
2014. márc. 27. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 rémuralom ***** válasza:
70%

"A Magyar nő,Magyar gyermeket szül.Ezért szerintem bármit megtehet csak szüljön Magyarokat!Ennél több nem kell!Éljenek a Magyar nők!"


Az éjjel született egy magyar gyerek Békéscsabán, egy Szekszárdon meg egy Győrben. Meg néhány Pesten. Mekkorát változott tegnap óta az életed miattuk, ha szabad kérdeznem?

2014. márc. 27. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
69%
Lehet hogy ő az apjuk. :D
2014. márc. 27. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
46%
A liberráltak a feministák sokkal inkább! Sőt nem is olyanok, hanem turbófeministák.
2014. márc. 27. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Ahogy én észrevettem, a jobbik inkább antifeminista párt; volt pár olyan megnyilvánulásuk, hogy a nők kotródjanak csak vissza bablevest kavargatni... A kurucinfón (ami kb mindenben a jobbik álláspontján van) is érdemes rákeresni a feminista szóra, nem túl jó véleménnyel írogatnak róluk. Aki meg jobbikos, ÉS feminista, annak enyhén szólva elvont a gondolkodása de egy jobbikostól mégis mit várjon az ember... Amit meg a kedves kérdező megfogalmazott, az nem feminizmus, de ezt inkább ne részletezzük...
2014. márc. 29. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Jobboldaliak között a feminista szitokszó...
2014. márc. 29. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Az a nő, ki a gyerekszülést tekinti önmegvalósításak egyetlen lehetőségének és ezért kitüntetést vár, nem feminista. A jobbikos lányismerőseid tehát nem feministák. Nem pusztán azért, mert jobbikosak. A feministák racionális és érzelmi értelemben is felnőtt nők. Ők is házasodnak és szülnek gyerekeket, csak ők ettől még egyenrangú, anyagi értelemben is vett családfenntartóként működnek, akárcsak a férfi partnerük (tehát mindketten dolgoznak). Jellemző ezért a feministák párkapcsolatára a kölkök körüli teendők és a háztartási munka egyforma, egyenrangú, igazságos megosztása. Feministák kapcsolataiban tehát egyik fél sem rendelődik a másik alá, a nő nem kap privilégiumokat azért, mert ő szült - teljesen egyenrangúak maradnak a férfival.


Igen, ez a leosztás működőképes. Igen, ilyen egyszerű. ;)

2015. ápr. 13. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!