Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Lehete így szavazni?

Lehete így szavazni?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 1. 09:06
 1/5 A kérdező kommentje:
Arról volna szó, hogy a mama nem tud már menni, legalábbis a szavazóhelységig biztos nem, de szavazni meg szeretne. Mozgó urnát lehetne kérni házhoz, de mivel nem tudjuk mikor érkezne ezért arra gondoltam, hogy olyat lehetne-e hogy valamilyen módon én is bemehessek vele a szavazóhelységbe hogyha valamit nem ért akkor segíthessek neki?
2014. ápr. 1. 09:21
 2/5 anonim ***** válasza:
Én rendszeresen bementem nagyanyámmal, mert egyedül nem boldogult.
2014. ápr. 1. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Andizsuzsi ***** válasza:

Most akkor az a gond, hogy a mama nem érti, hogyan kell szavazni, vagy nem tud elmenni? Ha bemehetsz vele a fülkébe, akkor el tud menni odáig?

Hivatalosan egyébként nem mehetsz be, hogy ott mit engednek meg, az meg ott kiderül.

2014. ápr. 1. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
A mama menni nem tud, meg lehet kicsit egyértelműsíteni kell a leírtakat.
2014. ápr. 1. 10:45
 5/5 anonim ***** válasza:

1. A mozgó urnáról feltehetően lekéstél, azt határidőig hivatalos kérni kell. De nem életszerű, hogy valaki nem tud mozogni, mégis alkalmatlan számára egy időpont.

2. A törvény szerint a fülkébe csak egy személy tartózkodhat egy időben. Ha nem így van, az törvényszegés. Gyakorlati megvalósítása akkor lehetséges, ha a szavazóhelyiség összes képviselője egyetért vele. Különben az ellenvéleményen lévő feljelenti a többit, és neki lesz igaza (kivéve, ha erőszakot alkalmaznak - ezt nevezik hatalmi visszaélésnek).

2014. ápr. 1. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!