Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Hogy lehet megszerezni a...

Niki444 kérdése:

Hogy lehet megszerezni a magyar állampolgárságot?

Figyelt kérdés

Igazából több kérdésem is lenne. 1) szlovák állampolgárként, hogy lehet ideiglenes lakcímet kapni magyarországon? (de a szlovák állandó lakcímről ne keljen kijelentkezni) 2)van valaki, akinek megvan a szlovák állampolgársága és megszerezte a magyar állampolgárságot is? (ha igen akkor, hogy sikerült?) 3)mi van akkor, ha a szlovákiában bevagy jelentve a munkaügyiközpontba de magyarországon alkalmi - bejelentett állásod van akkor mi van?? :)


köszi előre is:)



2014. ápr. 2. 12:12
 1/5 anonim ***** válasza:

1. a) Keresel valakit, aki hajlandó elfogadni, hogy ideiglenesen bejelentkezz hozzá. b) vásárolsz egy lakást és ideiglenesen bejelentkezel oda.

2. tudomásom szerint ketten vannak, vegzálja is őket rendesen a szlovák hatóság (Szlovákiában tiltott a kettős állampolgárság, főleg, ha a másik magyar). Ettől még lehet pár ember, akik ügyesen titkolják a magyar állampolgárságot.

3. Erre a szlovák törvények válaszolnak, mivel ottani állampolgár vagy.

2014. ápr. 2. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem becsméreltem egy becsületes magyar embert sem. Konkrétan az első válaszolót becsméreltem, aki annyira sem művelt, hogy tudná, hogy a határokon túl is élnek magyarok, akiknek nem adatott meg ugyan, hogy magyar állampolgárságuk legyen, ráadásul napi szinten kell akár megküzdeniük magyarságukért, még sem adják fel ezt, kitartanak, nem asszimilálódnak!


Ha Te a válaszomat magadra vetted, arról én nem tehetek! Bár az előző válaszodból ítélve...


A kérdező pedig nem én vagyok, nekem nem kell az állampolgárság, arról már ott az "anyaországban" gondoskodtatok, hogy örökre elmenjen a kedvem tőle.


Tudod ki a tót, a jó édes ...(á, le sem írom, mert még törölteted!)

2014. ápr. 2. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 mustafa33 ***** válasza:

és mire mennél az ideiglenes lakcímel? A ficotörvény szerint csak az a kettős állampolgár nem veszti el a szlovák állampolgárságot aki házasság révén szerzi a másikat, vagy a másik országban van az állandó lakhelye. ismétlem, az állandó lakhelye.

Kábé 1500-an kérték a magyar állampolgárságot felvidékről.

Mi lenne? Ha a szlovák hivatal megtudja, akkor törölnek a listáról és visszakérik a segélyt ha bizonyítani tudják, hogy nem járt neked.

2014. ápr. 2. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Bejelentkezés:

Az EU polgáraként szabadon választhatod meg a lakhelyedet, ehhez semmiféle külön engedély nem kell.

Magyarországra még nem akartam külföldiként bejelentkezni, de Németországba már igen.

Magyarországon ehhez úgy tudom szükség van a lakás tulajdonosának aláírására, Németben ha jól emlékszem elég volt egy érvényes bérleti szerződés. (Amin jó esetben szintén rajta van a tulaj aláírása)

Hívj fel egy számodra szimpatikus okmányirodát esetleg abban a városban / kerületben, ahová be akarsz jelentkezni, és kérdezd meg őket, hogy pontosan milyen dokumentumokra van szükséged.


Állampolgárság:

Erről nem tudok érdemben nyilatkozni.

Itt nézz körül:

[link]

Ha nem találod leírva, amit keresel, akkor őket is nyugodtan felhívhatod, biztos vagyok benne, hogy készséggel fognak válaszolni minden kérdésedre.


Azt érdemes tudnod, hogy ha kérvényezed a magyar állampolgárságot és megkapod (magyar nemzetiségűként szinte biztosan megkapod, csak kérned kell) akkor elveszíted a szlovákot. Gondold meg, hogy ez megéri-e neked. Egyáltalán, jár-e bármiféle előnnyel a számodra? Itt élni és dolgozni állampolgárság nélkül is lehet.


A hármast úgy érted, hogy Magyarországon bejelentett állásod van, Szlovákiában meg felveszed a munkanélküli segélyt? Ha rájönnek, biztosan seggbe fognak rúgni. Nem ismerem a szlovák törvényeket, de gondolom az a minimum, hogy visszafizettetik veled. Én azt tanácsolom, hogy ha találtál munkát Magyarországon, akkor mondd meg a szlovákoknak becsülettel, hogy kösz, de nem kérsz a segélyből.


Ezen kívül, ha elmész, érdemes az ottani egészségbiztosítóból kijelentkezni, a magyarba meg be. Adóznod is Magyarországon kell ilyen esetben. Az adóhivatalnak is érdemes lehet szólni, hogy leléptél, ne számítson tőled adóbevallásra. A magyar adóhivataltól meg kell kérned adóazonosítót, gondolom.

2014. ápr. 3. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az információkat.
2014. ápr. 3. 15:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!