Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mennyire lehet hinni a közvéle...

Mennyire lehet hinni a közvélemény-kutatóknak (Ipsos, Medián, Nézőpont, Századvég, Tárki) a 2014-es választással kapcsolatban?

Figyelt kérdés
A fent említett közvélemény-kutatók, hogyan választják ki, hogy kit kérdeznek meg? Van itt olyan akit megkérdeztek? Ilyenkor csak annyit kérdeznek, hogy kire szavazol? A rokonaim, barátaim és ismerőseim közül nem tudok olyanról akit megkerestek volna....kíváncsi vagyok, hogyan működik egy ilyen felmérés.

2014. ápr. 4. 16:16
 1/5 anonim ***** válasza:
70%
Tedd fel magadnak a kérdést, hogy ha egy ilyen közvélemény-kutató téged megállítana az utcán, akkor elmondanád-e neki őszintén a magad dolgait.
2014. ápr. 4. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
70%

Kb 1000-2000 embert kérdeznek meg random.


Én általában lecsapom a telefont, ha minket hívnak.


Nos, mivel én nem nyilatkozom, se a rokonaim, így kb van 8 jobbikos szavazó.


Ugyanígy rengeteg család x párttal.


Ebből aztán rakj össze egy értelmes "felmérést". Előbb lesz 5ösöd a lottón, minthogy ezek a felméréseknek valóságalapja lenne.

2014. ápr. 4. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 viktorvarga ***** válasza:
56%
szerintem ez is a hülyítés,manipulásás
2014. ápr. 4. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Valóban párezer embert válogatnak ki, de éppen az a legfontosabb, hogy nem random.


Ebben a párezer emberben ugyanannyi fiatal, idős, gazdag, szegény stb lesz arányaiban, mint a KSH adatok alapján a teljes magyar társadalomban.


A felmérés nem lehet tökéletes, de ennél pontosabb becslést egyedül a választás hoz majd.

2014. ápr. 4. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Mindenkinek megy a zöld pacsi.
2014. ápr. 5. 03:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!