Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Orbán régi munkás- (iskola)...

Orbán régi munkás- (iskola) táskája bekerül a nemzeti múzeumba kiállítási tárgynak, csak nekem idézi ez a kommunista időket?

Figyelt kérdés
orbán, táska, nemzeti, múzeum, kiállítás, kommunista,

2014. ápr. 11. 10:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

még külföldön is írtak erről, ilyet ember és politikai párt a világháború óta nem csinált, hogy demokratikus választáson kétszer ekkora győzelmet arasson.

még szép hogy mutogatni akarják az iskola táskáját.

de szerintem személyi kultusz lesz majd lassan körülötte.

2014. ápr. 11. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Csak a táska!
2014. ápr. 11. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

# 1/

igen, tényleg azok az emlékek törnek fel bennem mikor ilyen úgymond kommunista ereklyékkel, ami igencsak személyi kultuszba volt ágyazva, tömték a fejünk.

nem semmi, hogy még mindig mennyien nem látják orbán hogyan teremt egy új kommunizmust, ezért haverkodik putyinnal, itt is ugyan azt akarja, lehet mondani hogy parlament meg demokrácia ha az ő szava dönt el mindent.

és hát igen, kezdődik a személyi kultusz.

Kétlem hogy a Nemzeti múzeum önmagától ilyen mélyre süllyedne hogy egy hátitáskát mutogasson...

2014. ápr. 11. 10:24
 4/15 A kérdező kommentje:

# 2

Szerintem szeretet ide vagy oda, a Nemzeti Múzeum ne alacsonyodjon le ennyire...Annak nincs ott helye, még ha a nagyvezíré is a táska

2014. ápr. 11. 10:26
 5/15 A kérdező kommentje:

# 2/

ja, teszem hozzá, a kommunizmusban is azt mondták, a hit és a szeretet, aztán 89 után mikor már lehetett beszélni róla, kiderült hogy csak igen kevesen gondolták komolyan, főleg a vége felé, csak hát mertek volna mást mondani és viszi is őket a fekete autó.

2014. ápr. 11. 10:28
 6/15 anonim ***** válasza:
92%

Amúgy mindegyik ezzel foglalkozó cikkben leírják, hogy mástól is kértek már személyes tárgyakat a magyar közéletből.

Nem kell ezt ennyire túllihegni., hogy csak az Orbán-táska kerül oda.

2014. ápr. 11. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
49%
Én nem szeretem Orbánt, de akkor is az ország legmeghatározóbb politikusa, jelentős szereppel a rendszerváltásban. Nem kell ehhez szeretni, híres ember, akiről írni fognak a történelemkönyvek. Ha meglenne Hitler vagy Sztálin iskolatáskája, azt is kiállítanák.
2014. ápr. 11. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
48%
Esetleg egy lyukas zokni is mehetett volna mellé. Az még személyesebb is ráadásul finoman utal a talpnyalás fontosságára is.
2014. ápr. 11. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
48%

Nem az iskolatáskája, hanem a fiától kapott hátizsákja!

Nem ugyanaz a kettő!


Én a sz@ros gatyáját is a vitrinbe tenném, -vele együtt!

Kezdődik újra a személyi kultusz!

2014. ápr. 11. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
"# 2/ ja, teszem hozzá, a kommunizmusban is azt mondták..." Kezdtél valamit megérteni! Grat!
2014. ápr. 11. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!