Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Igaz-e az, hogy Budapesten...

Igaz-e az, hogy Budapesten nem érdemes pénzt adni a hajléktalanoknak, mert elszedik tőlük?

Figyelt kérdés
Valami ilyesmit hallottam, hogy működik valami mafia szerűség, ami elszedi tőlük az összekoldult pénzt, uzsora miatt, vagy csak úgy. Azt nyilván tudom, hogy jó eséllyel piára költik, nem ez a része érdekel.

2014. ápr. 16. 08:05
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szabadni szabad, senki nem tiltja meg, hogy adj nekik, azonban tényleg elszedik tőlük a legtöbb esetben.
2014. ápr. 16. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen, sokuktol elszedik. Foleg azok a 'dolgozok' akik kisgyerekkel a karjukon keregetnek mondvan hogy ehes a gyerek, de ha felajanlod hogy kajat veszel akkor elkuldenek a fenebe.
2014. ápr. 16. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
83%
Meg a bedrogozott állattal koldulók, na azoktól vagyok még rosszul.
2014. ápr. 16. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
87%

Semmi értelme pénzt adni nekik.

kb 99%-ban úgyis elveszik tőlük. Ha segíteni akarsz nekik akkor adj kaját, de lehet képenröhögnek.


Cigányoknak meg alapból nem adunk semmit. Főleg annak akinél gyerek van. Olyanra is volt példa, hogy a gyerek be volt drogozva, hogy ne sírjon.


Egyszer adtam cigánynak valamit. Amikor az anyja a gyereknek kaját kért. Ilyen fornettis vacak volt nálam, abból adtam neki párat, meg is voltam zavarodva. Rühellem a cigókat, de utána hazáig azon szégyelltem magam, hogy a táskámban volt egy nagy szendvics és nem azt adtam oda.


Amúgy még a punkoknak is több értelme van pénzt adni, mert azoktól tuti nem veszi el senki, ott tutira tudhatod, h piára költik :)

2014. ápr. 16. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Akkor ha legközelebb adakozós kedvemben leszek, keresek valami megbízható szervezetet inkább, akik tényleg segítenek nekik.
2014. ápr. 18. 07:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!