Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Magyar szó e a ''Tábor'' és...

Magyar szó e a ''Tábor'' és a, , Csütörtök''?

Figyelt kérdés
Ez a két szó, nem csak a magyarban található meg, hanem A lengyelben, és a szlovákban is. Nem beszélve a cseh Tábor-ról, talán más szláv nyelvben is. De, végtére is, magyar, vagy szláv?

2014. febr. 1. 22:32
 1/6 anonim ***** válasza:
57%

Mire nem jó ez a google! Gondoltod volna?


tapkur, tabgur, krími tatár tabur (sánckaró-fal, szekérvár, oszán-török eredet)

četrtek, (negyedik, szlovén eredet)

2014. febr. 1. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Jól van, nekem mindenféle tábort beadott, hogy ,,Tábor szó szerint'' meg különböző táborokat, csak azt nem, amit kerestem. :D
2014. febr. 2. 02:11
 3/6 anonim ***** válasza:
49%
A tabor biztos idegen eredetu, bar en ugy tudom nemet. A csutortok meg szimplan szlav eredetu, nem kifejezetten szloven, a het napjai kozul, a szerda es a pentek is szlav, a legtobb szlav nyelvben nagyon hasonlo ezen napok hangzasa.
2014. febr. 2. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
83%
Miért lett lepontozva az első? Az a helyes válasz.
2014. febr. 2. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
23%

Csütörtök = 4 (szláv nyelveken čitire vagy hasonló), mert a hét negyedik napja


A tábor nem német eredetű (németül Lager), hanem latin (azt már nem tudtam értelmezni hogy miért)

2014. febr. 5. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Nekem valaki idős ember mondta, hogy ez egy régi magyar szó ''tábor'', de nem hittem neki nagyon.

(Az elsőt nem én pontoztam le.)

2014. febr. 6. 17:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!