Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A Zsidei csaladnev zsido...

A Zsidei csaladnev zsido szarmazasra utal? Az egyik nagyanyamat igy hivtak, tehat akkor zsido ver van bennem? Kezdjek el rettegni es utalni magam?

Figyelt kérdés

Jaszsagi vagyok es ezen a tersegen nagyon sok zsidei nev van, de en meg az eletben nem talalkoztam ilyen nevvel.Szoval z csak egy jasz nev vagy zsido nev?

a google translate szerint zsidei angolul es mas nyelven is nezegettem , zsido lett az eredmeny.Hat en nem vagyok oda a zsido mentalitasert, ugye haboruznak, cionistak stb....na de ha bennem is van zsido ver esetleg, ilyenkor akasszam fel magam???Raadasul szivjak az emberek veret rendesen a bankarfelek.

Vagy mi a teendo?



#zsidó #cionizmus #antiszemita #rasszízmus #csaladi nev #zsido nevek #jaszok #jaszsag
2012. ápr. 15. 22:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
hát ha ennyi eszed van akaszd fel magad, de nem attól leszel rossz ember hogy a nagymamád valakije zsidó származású volt és ő is ezt a nevet örökölte. Ezzel nem a zsidóság egy részének bűneit akarom tagadni csak mondom neked, hogy térj már észhez
2012. ápr. 15. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
De ez komoly problema! Identitaszavarom lett.Titkoljam? ...ha esetleg az vagyok?Jah es a barataim arabok.Szerintem nekik tuti nem vallom be mig elek.khm:)Valakinek meg kell mondania a frankot zsido vagyok e vagy sem!!!
2012. ápr. 15. 22:49
 3/15 anonim ***** válasza:

Megnéztem neked Kázmér Miklós Régi magyar családnevek könyvében, és ez nem egy zsidó név. Idézem:

Zsidei: 1420 (első említés) Emerico Sydey (ZichyOkm. 6:576),

2012. ápr. 15. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Továbbá: Nicolo Sidey (Monum. MDXIV. 429)

<zsidei< Zside hn. (Bács m.) + -i mn.-képző

2012. ápr. 15. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Akkor ez milyen nemzetisegre utal? latin?

mert anyukam Dekany es az o nevere regebben utana kutattam, szoval 1400-as evekben jottek M-ra es latinok, marmint olaszok. A zsidei nev is ilyen lenne?

2012. ápr. 15. 23:26
 6/15 anonim ***** válasza:
Bács megyében sok a bunyevác (szerb-horvát) én is, és a nevem is onnan származik, holott a hangzásra teljesen magyar. A Zsidei is Bács megyéből származik, ahogyan leírtam. Csak annyit tudok, amennyit te :) Megnéztem a könyvben, és igen, az első említés olasz volt, legalábbis úgy hangzott.
2012. ápr. 16. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Andizsuzsi ***** válasza:
Ha ennyire nagyon izgat a dolog, akkor járj utána. Nem olyan nehéz kideríteni a nagyszüleid - dédnagyszüleid vallását.
2012. ápr. 16. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Meghalt osszes felmenom, orokbefogadtak.Ezert kerdem itt.
2012. ápr. 16. 10:21
 9/15 misspoppyka ***** válasza:
"Kezdjek el rettegni,es utalni magam?...ilyenkor akasszam fel magam?...vagy mi a teendo?"Hat,hogy zsido vagy vagy sem,az tobbeselyes,de,hogy hulye vagy,az biztos.Most oszinten,nem mindegy,hogy felmenoid kozott voltak-e zsidok?Ettol te miert vagy jobb vagy rosszabb,vagy mas,mint eddig voltal?
2012. ápr. 16. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Andizsuzsi ***** válasza:

Meghalt osszes felmenom, orokbefogadtak.Ezert kerdem itt.


Ha tudod, hogy kik a szüleid, nagyszüleid, akkor tudsz családfát kutatni. Annál jobban senki sem fogja egy név alapján megmondani neked, ki vagy.

2012. ápr. 17. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!