Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Fizetnek az extrém sportolók...

Fizetnek az extrém sportolók többlet pénzt TB-re a magasabb kockázat miatt?

Figyelt kérdés

Sok baleset történik a Himaláján magyarokkal, ők fizetnek extra TB hozzájárulást? Létezik olyan, hogy valaki többet fizet, mert nála magasabb a kockázat, gondolok itt az összes extrém sportolóra, a dohányosokra, az alkoholistákra?


Egy érv és egy ellenérv jutott eszembe:


Azért fizessenek többet, mert szabad akaratukból következően használják többet a közszolgáltatást, amit olyanok is fizetnek, akik erről nem tehetnek.


Azért ne fizessenek, mert pont azért találták ki ezt a közszolgáltatást, hogy ha bárkit baj ér, akkor ne egyedül kelljen szembenéznie a problémával.


Ti melyikkel értetek egyet?



2014. ápr. 26. 12:10
 1/7 anonim ***** válasza:
82%

A TB-nél nem fizetnek többet, ott a fizetésed X%-át fizeted be, vagyis a gazdagabbak (akik könnyebben megengedhetik maguknak a sportolást, az egészséges táplálkozást, tehát nagy valószínűséggel egészségesebb életet élnek) fizetnek többet.


Azonban a magán biztosítóknál utasbiztosításnál már kell jelezni, hogy milyen sportot fogsz űzni, és ott magasabb a díj.

2014. ápr. 26. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
92%

Az extrém sportolók orvosi ellátását, ha e tevékenység közben történik a baleset az OEP áthárítja a betegre.


[link]


Azzal értek egyet, hogy aki hivatásszerűen sportol valamit, ott magasabb TB lehet indokolt. Ha valaki a munkája mellett sportol és mondjuk elmegy egy felszereléssel együtt 15 ezer forintos via ferrata túrára és sérülés éri, nem világos miért kellene neki fizetni, szerencsére néhányszáz forintért lehet kötni 1 napos balesetbiztosítást is, ami fedezi ennek költségeit.

2014. ápr. 26. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
41%
Én meg a szegényekkel fizettetnék 5-ször annyi TB-t, mert egészségtelenül táplálkoznak és nem figyelnek az egészségüke.
2014. ápr. 26. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
89%

2-nél a pont. Külön biztosításunk van, alapból a tb nem téríti meg az ellátást.


Amúgy meg aki egészségtelenül él (alkohol, édesség, cigaretta) többe is fizet a tb-be.

2014. ápr. 26. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
41%
Ha ez így működne a TB fizetne nekem, mert orvosnál még sosem voltam és gyógyítok is embereket.
2014. ápr. 26. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ja, mert ha 5x annyit veszel el tőlük akkor egyből lesz pénzük egészséges ételre...

Nem ártana néha gondolkozni is, nem ok nélkül vannak az agyadban idegsejtek.

2014. ápr. 26. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
51%
Fizessenek többet, de ésszerű mértékben. Ez alatt azt értem, hogy abban az esteben célszerű ezt alkalmazni, ha tényleg nagyobb a kockázat, mert a statisztikák nem feltétlenül támasztják alá, hogy egy olyan "extrém sport" űzése közben, mint például a vadvizi evezés valaki nagyobb eséllyel sérülne meg, mint focizás közben. (nekem legalábbis egyetlen evező ismerősöm sem sérült meg még soha, de korházba került focistákból rengeteget ismerek, persze lehet, hogy csak az eltérő mintaméret miatt) Szóval attól, hogy valamit "extrémnek" hívunk, még nem feltétlenül veszélyesebb, ezért egyszerűen az adott sportot űzőkről készült statisztikai elemzés alapján kéne megállapítani az ilyesmit, nem pedig a neve miatt.
2014. ápr. 26. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!