Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Milyen politikai nézetnek...

Milyen politikai nézetnek számít az alábbi gondolatmenet? Milyen oldalhoz sorolnád? Tetszene egy ilyen rendszer?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi, hogy bal, jobb, liberális, stb. közül melyikbe fér bele az alábbi ideológia, és mi a véleményetek róla?


- Első és legfontosabb a tisztes megélhetés és jólét, magas fizetések

- Alapjövedelem maximális támogatása (munkanélküliek is meg tudjanak élni valamilyen szinten)

- Egyéni vállalkozók maximális támogatása, bevétel szerinti százalákos adózással, és egyéb kedvezményekkel

- Önálló és kötetlen munkavégzés előtérbe helyezése a "robotmunkával" szemben

- Teljes sajtószabadság (kivéve káros eszmék terjesztése, mint abortusz, öngyilkosság, erőszakra buzdítás, stb.)

- Vallásszabadság (kivéve sátánizmus és ateizmus)

- Másság elfogadása (nem csak a melegekre vonatkozóan, hanem mindenféle különcségre is, pl. különböző szubkultúrák, hagyományok)

- Független államberendezkedés, de kevesebb befolyás

- Ingyenes oktatás és egészségügy

- Megújuló energiaforrások, házi gazdálkodás segítése

- Fokozott élelmiszerbiztonság, kevesebb adalékanyag és gyatra minőségű lengyel, román, kínai élelmiszer

- Amit az országban is meg tudunk termelni, ne hozzuk be külföldről

- Ne vegyünk részt idegen országok megszállásában (pl. iraki, afgán háborúkban való részvétel)


2014. ápr. 27. 21:20
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Utolsó nagyon jól mondja, én is pontosan így gondolom.


A vallásszabadságról annyit, hogy az ateizmus nem vallás, a sátánizmus pedig vagy ateista vagy ördögimádó, ezért nem tolerálható, ahogyan azt sem engedhetjük, hogy embert egyenek meg ilyesmi.

2014. ápr. 28. 18:51
 12/16 anonim ***** válasza:

Az ateizmus valóban nem vallás, hanem annak hiánya. A vallásszabadságban viszont rájuk is vonatkozik. A sátánistákkal meg nem tudom mi bajod van, körülbelül lehetnek Magyarországon olyan 200-300-an. Nem hallottam még sátánista emberáldozatról az országban, az meg, hogy csirkevérrel locsolják egymást, engem speciel nagyon nem érdekel, és az állam erőforrásait inkább tényleges problémák megoldására használnám az ő kergetésük helyett.

El kéne fogadnod, hogy nem mindenki keresztény az országban. A saját értékeid tartsd tiszteletben, használd, de ne másokra akard ráerőltetni.

2014. ápr. 29. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Nem csak a keresztény vallásokat fogadom el, sőt!, én sem értek egyet nagyon sok mindennel a vallásomon belül. A buddhizmus is vonz, a feszület és a Buddha megfér egy házban nálunk. Nagyon sok ősi, pogánynak mondott, természetközeli vallás is van, ami szintén nagyon pozitív gondolatokat terjeszt. Katolikusként hiszek a reinkarnációban is például. Senki sem mondhatja hogy nem fogadok el más vallásokat.

A kártékony vallásoknak viszont zéró toleranciát kell hirdetni. Lehet hogy csak pár tucat sátánista van az országban, de nem kell megvárni, amíg bajt okonak. Nem arról van szó, hogy bárkit is üldözni kellene, de az ilyen eszméknek nem szabad teret adni a nyilvánosság előtt.

Az ateisták szerintem nagyon szegény emberek, akik még sosem tapasztalták meg, milyen az, amikor Isten segít, és rávezet a helyes útra, jeleket küld, stb. Talán ha hinnének és jobban kinyitnák a szemüket, meglátnák azt a bizonyos másik dimenziót, ami igenis létezik, csak nem mindenki számára látható.

2014. ápr. 29. 11:02
 14/16 anonim ***** válasza:

istenek márpedig nem léteznek


ha nem hinnék ilyen mesékben börtönbe kerülnék vagy mit akarsz ezzel?

2014. ápr. 29. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Persze, valamilyen szinten veszélyt jelentenek a sátánisták. De rajtuk kívül kismillió hasonló csoport van, akik legalább ekkora, de inkább nagyobb veszélyt jelenthetnek a társadalomra. Őket is üldözni fogod? Ehhez már orwelli rendőrállam kellene. Ha pedig a többiekkel nem foglalkozol, akkor feltenném azt a kérdést, hogy miért pont a sátánisták? Kapásból több tucat olyan csoportot tudnék mondani, amik sokkal súlyosabban veszélyeztetik a társadalmat.
2014. ápr. 29. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

A vallások kapcsán emeltem ki csak a sátánistákat. Természetesen pl. a pedofilok vagy a kannibálok veszélyesebbek.

Az egész gondolatmenetet egy miniállam képében tudnám elképzelni. Üldözni senkit sem kellene, de aki nem tartja be a szabályokat, az nem lehet a tagja ennek a társadalomnak. Értelemszerűen az ateisták nem is szeretnék. A keresztények által elkövetett kivégzéseket is elítélem, tehát nem küldenék máglyára senkit. Akinek nem tetszik, nem vesz részt benne, ennyi.

2014. ápr. 30. 00:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!