Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Jobboldaliak, rendpártinak...

Jobboldaliak, rendpártinak tartjátok ti magatokat?

Figyelt kérdés
Szóval arra lennék kíváncsi hogy azok közül akik jobboldali gondolkodásúnak tekintik magukat, mit gondolnak, mi ennek a fő indoka? Valóban rendpárti beállítottságúak, amivel általában a jobboldali értékrendet azonosítani szokták, vagy inkább egyszerűen a hazafias hangzású retorika ami arra ösztönözte őket hogy jobboldali irányba szavazzanak ha úgy adódik? Mennyire áll hozzátok közel a vallás?

2014. máj. 10. 18:13
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
33%

Igen, rendpártinak tartom magam.

Szeretem ha minden a helyén van, rend van.


Szeretném azt, ha kimennék az utcára, akkor egy darab szemét sem lenne, nyitva lehetne hagyni a kocsikat, házakat, mert nem lopnák el.

Szeretném, ha a bűnözőkkel keményen bánnának, nem úgy, mint most.


Viszont nem a rendpártiságom miatt lettem jobboldali.

Egyszerűen a baloldal internacionalizmusra, hazafiatlansága nagyon távol áll tőlem.Nem mintha az év minden napján kokárdát hordanék vagy Árpád vezérnek öltöznék, de akkor is, számomra elfogadhatatlan a baloldaliak nemzetellenessége.

2014. máj. 10. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
57%

A jobboldaliak rendpártisága a következőt jelenti:

Elnyomó diktatúra, ahol csak a fehér, keresztény, magyar férfi számít embernek. Ők játszhatják a kisded játékait zavartalanul, miközben minden rohad szét, az ország még jobban lemarad a civilizált világtól. Ahol már nem számít sem Brüsszel sem semmi, csakis a saját kis középkori elképzeléseik szerint vezethetnek egy második Észak-Koreát.

2014. máj. 10. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:

2# kommentelővel érteke egyet.

Bár a jobboldal ugye Magyarországon elég félreértett és csúsztatott dolog mostanában.

Mondjuk a retkes Fidesz is ,,jobboldalinak" vallja magát, mikor úgy cselekszik, mint az MSZP, aaki köztudottan messze áll a jobbtól, de még a demokratától is :D

A jobboldal a Jobbik Magyarországrt Mozgalom.

Na most, a rendpárti dologra válaszolva:

Igen, én is annak tartom magamat.

Fontosnak tartom a nemzeti értékeket, sőt, úgymondom annál fontosabbnak semmit sem látok.

Azért vagyok jobboldali, és felvállalom pártalaom is az előbb említett párttal a szimpatizálást, mert már mindenki megkaphatta az áhított nemzetegyesítést - országvisszacsatolást - egyedül mi magyarok nem (ugye az oroszoknak most éppen folyóban van ez az egész...).

Szóval vallásilag én római katolikus vagyok...az már más dolog, hogy érdekel ez az ősmagyar vallás, a Napimádás, és a tűzimádat - de megjegyzem, nem vagyok még az, és nem is csinálok semmiféle hasonlót, csak utánnaolvasok.

Remélem megértetted a jobboldal lényegét, és célkitűzéseit.

Megkell védeni az országunkat, egyesíteni kell a nemzetet, vissza kell vennünk ami a miénk, és független országként kell tovább élnünk. :)

2014. máj. 10. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

3-as nem érthetsz velem egyet, mert rátok is gondoltam.

A fidesz is nagyon rossz, de az igazi veszély a jobbik, igazából ugyanaz, csak a jobbik nyíltabban csinálja ugyanazt.

2014. máj. 10. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

Szia!


Én nem vagyok tőzsgyökeres jobboldali, de azért szívesen válaszolok. Én valamennyire rendpártinak gondolom magam, de a hazafias hangzású retorikát is kedvelem, habár nem az dönt arról, hogy kire szavazok. A rendpártiságom talán abban gyökerezik, hogy Borsodban nőttem fel, s látom, hogy ott mibe nézik és minek tartják a rendőröket. Nem szeretném, ha ez lenne az egész országban.


Vallás: római katolikusként lettem megkeresztelve, de egyáltalán nem gyakorlom a hitem, esetleg akkor imádkozok, ha másnap ZH lesz (csak vicc). Templomba sem járok. Isten/egy felsőbb hatalom létezéséről néha elgondolkozok, de elég nehezen tudom elképzelni a létezését.


A parlamenti választásokon a Jobbikra tettem a voksom, az EP választásokon szerintem a Fideszre fogom. Aszerint döntök, ami szerintem az országnak jó. A Jobbikra szükség van a belföldi politikában (az LMP-n is gondolkoztam, de végül a programjuk, főként a túlzott atomenergia-ellenességük eltaszított), azonban az Európa parlamentben Morvai csak lejáratja az országot a folyamatos fröcsögésével. MSZP-re ugyanezen okból nem szavazok, ők ráadásul ravaszul, alattomos, gerinctelen módon teszik és tették ezt az utóbbi években. Úgy vélem, hogy a Fidesz nemzetközi utakon jó irányban halad.


19/f

2014. máj. 10. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

Fogalmam sincs mit jelent a rendpártiság,először azt hittem,hogy a király együtt kormányzását értik alatta a rendekkel,de elolvastam egy cikket és azt hallom,hogy még a baloldalon sincs meg a fogalom teljes definíciója.

A cikk: [link]

Így mivel még talán a kérdező sincs fogalmában a kérdésével a többire fogok választ adni.

Főbb pontok ami miatt nekem szimpatikusabb

-Nemzeti egység

-Keresztény vallás

-Család barát politika(nagycsalád),tehát a társadalom legkisebb egysége.Ez egy nagyon fontos dolog egy olyan világban,ahol a házasságok fele válással végződik,egyre kevesebben házasodnak,egyre kevesebb ember születik,ezzel egyenes arányosan fogy a nemzet,de a magyar nemzet,nem beleértve a cigányságot,mely pont ellenkező tendenciát mutat így erősítve minket abban való hitünkben ,hogy az egyetlen megoldás a jobboldal és azon ideálok,társadalmi képek melyeket céljául tűz ki.

-Környezetünk/Természetünk védelme

Ez is egy fontos,de nem sokszor emlegetett jobboldali ideál,cél,mivel a nemzet és gyermekein,unokáink szeretnénk,hogy majd tiszta levegőt szívjanak,lássanak havat,boldog gyermekkoruk legyen,egy 5-6 fős egy édesapa és édesanya szerelmének gyümölcseként létrejött családban.

-Most pedig a arról fogok beszélni ami ma elég nagy teher a magyar tinédzserek számára.Ez pedig az,hogy melyik nemhez is vonzódnak.Ezt valószínűleg nem tudják megérteni a mai 30-100 évesek,így ők azt fogják mondani,hogy hülyeség amit írok.

Az én szüleim azt sem tudták mi az,hogy melegség,ők úgy nőttek fel,hogy nekik magának értetődő volt az,hogy a nő a férfit szereti,a férfi pedig a nőt,amíg ez nálunk már sajnos nem ilyen egyszerű.Minket a tv-ből,a moziból érnek a hatások,lehet csak én élem meg ezt amolyan külső hatásként ,de ha megnézitek 5-6 éve nem szólt még ennyi film a melegségről.Így ezt is probléma ként éli meg a fiatalság,tehát azt ,hogy amit gyerekkorban,óvodában,még általánosban is normálisnak hiszünk(fiú és lány lehet csak szerelmes egymásba) az nem olyan egyszerű sokkal bonyolultabb annál.

-És itt vannak még mindennek tetejébe a svédekkel kapcsolatos problémák és a svédekkel együtt élő természetesnek vett bűnözés, mint megoldandó probléma,s mely nem ,hogy csökkenni látszik,egyre csak nő amíg annyian nem lesznek,hogy kitudja mi lesz itt.

2014. máj. 10. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

2-es vagyok és pont azt a marhaságot toljátok amit mondtam :) és észre sem veszitek.

Ez a meleg kérdés megint. Szóval te is azon okosok közé tartozol akik szerint:

a melegség probléma (de miért?)

aki meleget lát meleg lesz


Te csak azért vagy hetero, mert azt láttad? Mondjuk mivel jobbos vagy így tényleg nincsenek önálló elképzeléseid, mert csak visszamondod amit a kurucinfon olvastál.


De a kedvedért sokadszorra: aki meleg, melegnek született, nem a tv-ben látta, komolyan ne legyél már ennyire primitív.


De elárulok még valamit, melegként is lehet normális, teljes életet élni, családdal igen.

Most gyere azzal, hogy két azonos neműnek nem lehet gyereke, de akkor a meddő hetero párok kapcsolata is nyilván felesleges, nem lesz belőle 110% tiszta magyar gyerek.

Én 25 éves vagyok, az első emlékeimtől kezdve tudom, hogy csak a lányok érdekelnek. Olyan kicsi koromtól tudom, hogy leszbikus vagyok, amikor nem is tudtam, hogy ennek neve van. Azt se tudtam, hogy ez egyesek szerint baj, fogalmam sem volt a világról, semmiről. De azt tudtam, hogy fehér ruhás menyasszonyt szeretnék majd és, hogy a kislányok tetszenek.


Boldog életem van, családot is szeretnék, mert szerintem a családja által teljesedhet ki egy ember.

Itt egyedül számodra problémás eldönti kihez vonzódsz, de ennek van neve: látens meleg vagy.


Nemzeti egység, kereszténység. Ezek mit tesznek hozzá az ember életéhez? Mitől lesz jobb ettől bárkinek is, ezek csak a kirekesztésre, a beszabályozásra valók.

Hány éves vagy? Kb 15-nek tippelek ilyen világképpel.

2014. máj. 10. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Félre értesz én is emlékszem ,hogy már 4 évesen is tetszett egy nálam kb 7 évvel idősebb lány.Én csak arra gondolok,hogy amíg régen az emberekben fel sem merült mert nem is tudták nevén nevezni,addig ma már átfut az ember agyán,hogy remélem nem vagyok az meg ehhez hasonlók.
2014. máj. 10. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Magyarország és Európa általánosan keresztény kultúrkörre épül.

Ez számomra legalábbis inkább egy kultúra, mint egy vallás.

Például, hogy a hazudozást vagy a megcsalást nem pozitív dolognak tartjuk.Vagy, hogy vasárnap nincs munka, Karácsonykor karácsonyfát állítunk...stb.Ez mind hozzátartozik.


A nemzeti egységgel pontosan mi a baj?

Egyesítsük a világot a vörös csillag alatt és szüntessünk meg minden nemzeti egységet?

2014. máj. 10. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Ja és még annyit,hogy olyanokra is gondolok,mint ,hogy valakinek 40 évesen 3 gyerek után ,10 év házasság után jön rá,hogy meleg.
2014. máj. 10. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!