Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Legyen mindenkinek beleszólása...

Legyen mindenkinek beleszólása a döntésekbe vagy ne legyen?

Figyelt kérdés
Van különbség két ember véleménye között? Van értelme különbséget tenni, vagy mindenkinek a véleménye ugyanannyit ér, és ugyanannyira kell befolyásolja a döntéseket?

2014. máj. 14. 12:18
1 2 3
 21/23 A kérdező kommentje:

"Ez az 1 gazdagnak több pénze van mint 1000 szegénynek szöveget is el kéne már felejteni, mindig is így volt, még a hős kommunizmusban is voltak akiknek jóval több jutott a közösből. Meg kell a gazdag is aki munkát ad a szegényebbnek, és nem csak ez a két véglet van. "


Ha elosztod a 3.5 milliárdot 85-el, akkor 41 millió jön ki, nem 1000. Egyenlő felek is tudnak munkát adni és ezzel még mindig nem ott tartunk, hogy biztosan értelmes munkát végzünk el.

2014. máj. 14. 15:45
 22/23 Lumpenproletár ***** válasza:

"Én úgy vagyok, hogy sokszor ledöbbenek az emberek mennyi szubjektivitást, vagy hozzá nem értést visznek olyan kérdésekbe is mint számítástechnika, vagy hadi eszközök, repülőeszközök...amikhez még úgy ahogy értek, és csak fogom a fejem, hogy még így se lehet megmagyarázni nekik a dolgokat, pedig itt kézzel fogható adatokat lehet felhasználni.


A politika meg nem ilyen, adatai senkinek nincsenek, tanulni senki nem tanulja, és még kevesebb hozzáértés párosul még több szubjektivitással. Tipikusan az a dolog, amihez a 90% nem ért igazán, de mégis azt hiszi hogy ő mindent ért.


Mivel csak egy ember vagyok a 10 millióból, ezért nem jogom eldönteni kinek van és kinek nincs joga beleszólni a döntésekbe, de végigolvasva rengeteg kérdést, fórumokat, látva a gyűléseken "szeretünk Feri" szöveggel ünneplő tömeget, és a rengeteg agyhalottat, azért végtelenül elszomorít, hogy a legutolsó primitív állatnak is pont ugyanannyit ér a szavazata, mint egy művelt, intelligens embernek.


Meg valójában édes mindegy, mert a politika lényege sosem az volt, hogy az emberek döntenek, hanem az hogy ki tud több birkát megvezetni."


Azt szokták mondani hogy a politika olyan mint a futball mert mindenki ért hozzá:-)


Egyébként én a politikai"tudományomat"könyvekből(nem olyanokból amiben a szerző a fantáziáját röpteti hanem ami a konkrét tényeket tárja fel szemtanúk és/vagy levelek...naplók...újságcikkek segítségével tehát amik a tényekről és nem a meséről szólnak)aztán dokumentumfilmekből veszem(a film megintcsak olyan hogy nem leet benne hazudni hiszen látod a saját szemeddel a történéseket)aztán ott a környezet(család...rokonok...ismerősök)illetve nem utolsó sorban ez a weboldal és némileg a net.


Ennyiböl áll a politikai"tudományom"ami szerinrem nem is kevés. Legalábbis nekem elég.

2014. máj. 14. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 rémuralom ***** válasza:

"Akkor a cigány miért maradt cigány az elmúlt 500 évben Magyarországon?"


Vao. Nem tudom, hogy sikerült idekeverned egy jóízű cigányozást, de őszintén csodállak e képességedért. Na de ha már így: az elmúlt 500 évből az utóbbi jó sokban a cigányok államilag finanszírozott és kötelező oktatásban részesültek. Hogy mindezek után olyanok, amilyenek, az, azt hiszem, pont nem az államilag finanszírozott oktatás mellett szól érvként. Nem akarok annyira demagóg lenni, hogy azt állítsam, hogy a cigányság mai állapota az állami oktatás kudarca, mert ez a kérdés ennél jóval bonyolultabb, de abban megegyezhetünk, hogy a jelenség nem az állami oktatás kiválóságát igazolja.

2014. máj. 14. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!