Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Meddig tűr a Magyar Birka?...

Meddig tűr a Magyar Birka? (természetesen ebbe én is beletartozom. )

Figyelt kérdés
Megint üzemanyag ár emelés lesz!Tényleg megvárjuk míg eléri a 400Ft/L árat??Hát nem lehet tenni semmit?
2010. jan. 4. 13:41
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
91%
Nagyon jó kérdés!!! Én simán benne lennék, hogy nem vagyok hajlandó autóba ülni, és kész... Ha mindenki ezt tenné, akkor igenis alájuk lehetne tenni... De hát a magyar ember már csak olyan, hogy állandóan kifogásokat gyárt, meg parázik... Ha senki nem ül autóba két napig, akkor senkit nem fognak kirúgni, senkinek nem lesz belőle baja... de hát összefogás nincs itt... csak nyafogás.
2010. jan. 4. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
89%
Látod,emelnek akármit, semmi reakció nincs. Fizetünk mint a lánák. Ezek után persze,hogy mindent emelnek ha ilyenek vagyunk.
2010. jan. 4. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
37%

Az emberek azt akarták, h kevesebb adót fizessenek a munkabérükből.

Az állam megteremtette ezt, azzal a feltétellel, h a kieső bevételt a fogyasztásra rakódó adókból fogja beszedni.

Ezért emelkedett az ÁFA és a jövedéki adó(üzemanyag) is.


Ha te nem dolgozol/feketén dolgozol akkor megszívtad. Ha van állásod akkor meg jól jártál.


Egyszer azért megy a hőbörgés, hogy a sok ingyenélőt mi tartjuk el, most meg azért, hogy nehezebb lett az ingyenélők helyzete!?

2010. jan. 4. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:
kedves utolsó, miből gondolod,hogy nem dolgozom? azaz ingyenélő vagyok.
2010. jan. 4. 14:28
 5/32 anonim ***** válasza:
70%
sztem nagyon idealisztikus az az elképzelés,h.ha senki nem ül autóba,majd nyomást gyakorlunk bárkire is...lehetetlen.:(
2010. jan. 4. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
67%
Emlékszem, hogy a 300 Ft-os ár elérésénél micsoda rinyálás volt. Érdekes, hogy mikor meg utána visszament 260-ra, akkor senki nem örült - egyetlen embertől nem hallottam, hogy "milyen jó, hogy megint 260 a benzin). Tipikus magyar pesszimista mentalitás. Csak a nyavajgás megy mindig.
2010. jan. 4. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
57%
Igen ez így van,nőtt az üzemanyagok adótartalma,de cserébe a kb.170 ezer bruttó felett keresők 15-20 ezerrel többet vihetnek haza havonta,Én is beleesek,és örülök neki mert bőven fedezi az üzemanyag áremelést.Sőt!
2010. jan. 4. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
76%

@14:07

Az persze fel sem merülhetett, hogy csökkentik a SZJA-t és eközben csökkentik a jövedéki adót is, vagy legalábbis szinten tartják. Áh, ugyan már... Akkor miből tömné a zsebét az a sok bibsi patkány ott a parlamentben?

2010. jan. 4. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
45%

ma 14:40


De bizony felmerült. Csak akkor a kiadási oldalon kell elvenni valamit. Ott olyan tételek vannak mint a közalkalmazottak fizetése, álláskeresési támogatás, ingyenes oktatás, nyugdíj, tömegközlekedés.


Te melyikből vettél volna el azért, hogy a benzin ne legyen drágább?


A kérdezőnek:

Senki sem mondta, hogy ingyenélő vagy. A mondat úgy kezdődött: "HA nincs állásod.."

Ez nem állít, csupán egy alternatívát mutat be.


SZÖVEGÉRTÉS!!!!

2010. jan. 4. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
53%
Ne üljön mindenki autóba akkor is,ha tud mással is közlekedni.Nemcsak tömegközlekedésre gondolok.De miért kell 500 métert kocsival megtenni.Lehet gyalogolni vagy kerékpározni is.És nem ártana egy kicsit gondolkozni is.Nem lehet csak adót csökkenteni,és a bevételt is.Ezt csak a Fidesz meg a Jobbik képzeli.
2010. jan. 4. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!