Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ti itt hagynátok az országot...

Ti itt hagynátok az országot a helyemben?

Figyelt kérdés
19/F vagyok most érettségiztem viszonylag jó eredménnyel. Felvételt nyertem Angliában egy egyetemre (korábban már éltem kint 2 évig, szóval nem idegen a külföldi élet), de én szívem szerint inkább itthon maradnék, idehúz a családom, a barátaim, a barátnőm, stb...szerintem, ha ügyes az ember itthon is el lehet helyezkedni, bár ez csak az én véleményem és ha tényleg rászorulnék egyetem után is ki lehet menni dolgozni. Szerintetek?

2014. júl. 15. 21:03
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
89%
Minél előbb menj ki, egyre nehezebb lesz.
2014. júl. 15. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
86%
Anno én Dániába mehettem volna ki tanulni egyetemre, de végül mégis maradtam. Életem legrosszabb döntése volt. Ha neked pedig nem idegen a külföldi élet, akkor azt javaslom, hogy tiplizz. Barátokat meg ott is fogsz tudni találni, főleg az egyetemen.
2014. júl. 15. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
97%
Ha jó egyetem, mint a huzat. Az egy dolog, hogy itt is el lehet végezni az egyetemet, és ha nem jön be, akkor is mehetsz, de egész más referenciákkal indulsz, ha külföldön végzel, plusz haza is jöhetsz a kint szerzett tapasztalatoddal és képesítéseddel, ami szerintem elég komoly előnyt tud jelenteni a meglehetősen egydimenziós gondolkodású hazai konkurenciával szemben.
2014. júl. 15. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
16%

" elég komoly előnyt tud jelenteni a meglehetősen egydimenziós gondolkodású hazai konkurenciával szemben"


Jahh! Lesz jó nagy arca, meg bemond 2500 eurós nettó kezdőfizut, a szakmai vezető meg röhög egy jóízűt. Fél év munkanélküliség után elmegy nettó 80-ért 12 órázni.

2014. júl. 15. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
16%
Ha mindenképpen menni akarsz és angol nyelvterületre, akkor Ausztrália. Nagyon befogadó emberek. Az angolok már rühellik a magyarokat meg minden kelet eu söpredéket, románokat, szerbeket. Olyanok vagyunk nekik már mint itt a cigók, vagy az USAban a mexikóiak. Olcsó munkaerő, aki elveszi a brit elől a munkát.
2014. júl. 15. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
84%

John_Coffey


>feltételezi, hogy alkalmazotti státuszban képzeli el a kérdező a jövőjét vagy elveszti a realitásérzékét, aki kint tanul. Az egy dolog, hogy a magyar oktatási rendszer alkalmazottakat termel, nem vállalkozókat, de most pont nem egy magyar intézményről van szó.

2014. júl. 15. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
84%
"Ön beszél angolul? És mit keres még itthon?"
2014. júl. 15. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
74%

Kérdés az egyetem....

én is kimennék

2014. júl. 15. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
74%

en mennek a helyedben, ha van ra lehetoseged. Teljesen mas perspektivak nyilhatnak meg elotted.


Az egyetem utan is visszamehetsz Magyarorszagra ha ez a szived vagya. Forditva viszont sokkal nehezebb.

2014. júl. 15. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
83%
Én mennék a helyedben, Angliából visszajönni egyszerűbb, mint kimenni.
2014. júl. 15. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!