Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ti itt hagynátok az országot...

Ti itt hagynátok az országot a helyemben?

Figyelt kérdés
19/F vagyok most érettségiztem viszonylag jó eredménnyel. Felvételt nyertem Angliában egy egyetemre (korábban már éltem kint 2 évig, szóval nem idegen a külföldi élet), de én szívem szerint inkább itthon maradnék, idehúz a családom, a barátaim, a barátnőm, stb...szerintem, ha ügyes az ember itthon is el lehet helyezkedni, bár ez csak az én véleményem és ha tényleg rászorulnék egyetem után is ki lehet menni dolgozni. Szerintetek?

2014. júl. 15. 21:03
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
66%

# 20:

Csak annyi problémám van, hogy lemaradt a forrás, amire ezt alapozod. Ha igaz amit mondasz, akkor biztos tele van a net ezzel. Mert eddig ez úgy néz ki, mintha a seggedből húztad volna elő...

2014. júl. 16. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
18%

"Ha ez igaz, akkor 11:23-kor miért nem dolgozol és miért ide írogatsz? Én csak az ilyen ellentmondásokat nem szoktam érteni... "


Perpill Tuniszban vagyok, nyaralok. Délutánra van programom a családommal, szal nem sokáig vagyok már fenn.


Én se értek valamit a hozzád hasonlókban: ha foggggalmad sincs arról, mi megy egy adott egyetemen, hogy van gerinced véleményt alkotni róla? Jártál egyáltalán felsőoktatási intézménybe? Vagy csak valami önjelölt igazságtevő vagy, mert fáj, hogy aki kezdett is valamit az életével, az most jól keres + megengedhet magának 1-2 hónap szabit? Vagy mi?

2014. júl. 16. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
23%

ma 11:40


Olvasgass nyugodtan.

2014. júl. 16. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
38%

"Elhelyezkedni ugyan el lehet, de otthon egyszerűen nincs jövő, begyepesedett buta tahókkal van tele az ország,"


Mint a 70%-os fazon.

2014. júl. 16. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 A kérdező kommentje:
Köszönöm az értelmes válaszokat! :)
2014. júl. 16. 12:17
 26/30 anonim ***** válasza:
62%

20-asnak:


ETH Zürich?

NTNU Trondheim?

Ezek mind szarok ugye?


Ó, a BME, a magyar elméletieskedő technikai felsőoktatás vérszegény legjobbja. Tudom, meg tudtad csinálni a jajdenehéz házit, aminek a lényege otthon hogy rágassanak, mintsem hogy érts is valamihez ami a 21. században esetleg még komolyabb technológiai fejlesztési kereslet is van (áramkörtervezés kilőve, csak azért csináltatjuk emberrel mert olcsóbb mint géppel - egyelőre). Sárga villamos vagy mozigépész? Lásd 19-es hozzászólás alja, meg top 2014 Európában:


[link]


Hol a BME? Mert én csak az egy szem ELTE-t látom Agyarországról egyébként a nem is olyan rossz 20. helyen, persze az is igaz hogy az anglofon majmok szeretik ha kicsit büdös a lista (sic), a két top szubjektív angol szarral, de azért ha az effajta olcsó elfogult angol hazudozást negáljuk, a lista további része nagyjából stimmel.

2014. júl. 16. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
45%

Itt jegyzem meg, ha komoly karriert akarsz, NE menj az Oxford-ra vagy a Cambridge-re. Újabban kitalálták, hogy 3 év nondeszkript eltelte után ezen egyetemek BA-jéből MA lesz, a BSc-ből pedig MSc, csak úgy, mert Oxford v Cambridge. Angolok... :) Megnézném mondjuk egy német mérnöki cég technikai igazgastójának arcát, amikor ezt a kandidátus nagy természetességgel közli, mikor megkérdezik hogy hol van az MSc másolata, amire a CV-ben hivatkozik.


Közelebbről, ezen egyetemek esetleg tönkretehetik a diplomamunkád vagy doktori disszertációd esetleg valóban újító tartalmát, mert a kockázatot ami ezzel jár, az ostoba pöffeszkedő hírnevük miatt nem szívesen vállalják. Ez persze csak az angol akadémiai politikára igaz garantáltan, de érdemes vigyázni vele. A realitás az, hogy ha az idióta "rangsorban" öt-tíz lépéssel lentebbit választasz, iparban a lehetőségeit éppen ugyanolyanok lesznek, míg az egyetemi politika sokkal kevésbé interferál az ötleteid és elképzeléseid megvalósításával.

2014. júl. 16. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
74%

# 22:

Ez egyre jobb. Tuniszban nyaralsz és még akkor is itt okoskodsz az interneten, vadidegen embereknek. Na ne etess, kicsit lehetnél életszerűbb is.


Van fogalmam arról, hogy mi megy egy adott egyetemen és én is most szereztem abszolutóriumot, már csak egy szakdolgozatot kell írnom és megvan a ("kruvára értékes") mérnöki diplomám... Volt lakótársam pedig a BME-ről jött el a vidéki egyetemre, ahova én is jártam (erre utaltam a # 18-as válaszomban te nagyon értelmiségi). Vagy esetleg kérsz a neptun adatlapomról egy screenshotot, hogy elhidd; nem a seggemből húzom elő, amiket mondok?

2014. júl. 16. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
74%

# 28 folyt:

Most ahogy nézegettem a # 26-os hsz listáját és látom, hogy a TU Wien is 36. rajta, eszembe jutott, hogy az egyik tanárom -aki (szégyen szemre) kb velem egyidős- szintén oda járt és nem az egekig magasztalt BME-re. Vajon miért? Sőt, nagyon sokan tőlünk is oda akarnak menni MSC-re. Megint csak, miért? Miért nem a BME-re, hiszen ott legalább magyarul megy az oktatás?!

2014. júl. 16. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
66%

Nagy szar a BME, pont. Csak azok ajnározzák, akik oda jártak. AZon a külföldi egyetemen, ahol én végeztem mérnökként, volt egy másik magyar srác akit 2 év nem lopott, nem lefizetett, nem görgetett (ez is egy magyar vicc), és konzisztensen 4-es átlag feletti BME után IS csak a 3 éves alapképzésre és full előlről, elsőévtől, alapmatek diff. egyenletek, laplace, stb. újrakezdésével vettek fel, és megnézték a magyar BME curriculum-ot.


Mellesleg, laplace, ahogy hallom, negyedévben manifesztálodik otthon, persze nagyon elméletieskedő fúdekomoly és alapos hangnemben, szopatós idióta haszontalan bizonyítgatós zéhákkal, csak éppen használni nem tudod, nem láttál egy árva szervót sem, nem érted miért zúg, állapottér néha teljesen kimarad, ha mégsem, akkor is csak modellezni tudsz vele, Sontag, nemlineáris, optimális kontrol sehol, pedig a mai gépkapacitással ez alatt dolgozni naiv és romantikus hobbi csupán. Ja igen, ARM-chipekkel szarozni megtanultok, de minek? A proci és a RAM olcsó, a fejlesztési idő drága, alig-több-mint-technikuskám a 80-as évekből ott a 20-as hozzászólás tájékán.


De különben is, mit csináltok negyedévig kontrolban, idő domain? Na ne vicceljünk a magyar egyetemekkel. Az elméleti oktatás önmagában kiváló lenne, de nulla alkalmazott ÉS nulla gyakorlati oktatással párosul, pedig mind a három fontos lenne. Ha választani kell, talán az alkalmazott oktatás lenne a legfontosabb egy mérnöknek, ez ugye alapból kiesik mert a magyar mérnököket eleve részmunka-piacra képezik. Emellett, a 80-as években rekesztik csórókáimat, és az ilyesmi vége hogy vad maximum gyártani meg karbantartani tud, utasításra, meg Assembly, C++, ARM-chip mindenre a válasz. Ahhoz viszont nem tud hozzászólni, hogy hanyadrendig parametrizálná adott robotkar szegmentált harmadrendű feltételeket igénylő trajektóriavezérlését (pől. hegesztéshez, gondolom robothegesztés otthon is van azért), és miért, pedig bőven minden alapja megvan hozzá akár már elsőévben.


Emellett, még arrogánsak is, ezt látták az egyetemen, ezt látják a cinikus, elavult, és merő technológiai kiszolgálásra épült soványka kis magyar iparban, ahol a "vezetők" ugyanebben a rendszerben képezték magukat, és tudják hogy ők maguk sem voltak alkalmasak a feladatra mikor elkeztek évekig tüttyögni anno az ezeréves és haszontalan Pascal-ban. Nem mernek, nem tudnak, és nem is akarnak változtatni, az pedig kizárt, hogy egy fiatalabb mérnököt részben azért is vegyenek fel, hogy újítsanak (nehommá mentalitás).

2014. júl. 18. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!