Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért sajnálják a pénzt a...

Miért sajnálják a pénzt a vízipólótól? Mi vagyunk a világon a legjobbak, és eléggé ki van szolgáltatva a sportág; a labdarúgásba pedig csak tömik a pénzt, amit viszont senki sem néz kb.

Figyelt kérdés
Én versenyszerűen vízipólóztam, a tagdíj az havi 12.000 forint volt, ezen felül még kellett fizetni 3.000 havonta a kártyáért, amivel be lehet menni az uszodába, nem beszélve az egyéb költségekről. Messze nem mindenki engedheti ezt meg magának, és így szinte csak a jómódúak tudják űzni a sportot, az esetleg nagyobb tehetségeknek pedig semmi esélyük sincs az érvényesülésre. Miért van ez? Ha egyszer mi vagyunk a legjobbak, akkor nem az lenne az ésszerű, hogy ebbe rakjuk bele a pénzt?

2014. júl. 26. 22:08
 1/8 anonim ***** válasza:
5%
Ha mi vagyunk a legjobbak akkor minek tolni jobban? Kit akarsz még megelőzni? Azt kell tolni ami nem megy. (csak viccelek, mielőtt komolyan gondolja valaki)
2014. júl. 26. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Ha jól értem arra tettél javaslatot, hogy még több közpénzt költsünk el valamire, ami egyébként sikeres, és lehet(ne) önnfentartó, sőt, meg kellene állnia a saját lábán...
2014. júl. 26. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

"meg kellene állnia a saját lábán..."


Ez mit is jelent? Termelje ki a sportoló az olimpiai érem árát?

2014. júl. 26. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A kérdező azt szeretné tudni, hogy a nemzetközileg is sikeres sportágak miért billegnek a halál farkán, míg a falábú kreténeket felsorakoztató fociba miért tol az állam és a szponzorok százmilliókat.

Nyilván a foci jobb pénzmosoda, mint az evezés vagy a vizilabda.


De nem te vagy az első, akit ez zavar:


"Hogy jobban értsük egymást: itt vannak az öttusázók. A világon minden érmet megnyernek. Azok ilyen pfff, szar amatőrök. Haggyá má..! Kajak-kenu? Szintén minden. Vizilabda? Szintén. Pfff, ők is ilyen senkik, nulla emberek. De ez a sok falábú! Ez mind professzionalista. Már a kenguruk is szarrá verik őket, érted?"


Hofi, 2000

2014. júl. 26. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ezen én is sokszor elgondolkoztam már, hogy a magyar focin kívül a többi sportág magasról le van szarva. Holott vannak sportjaink, ahol folyamatosan világbajnokok vagyunk, vagy ott vagyunk az első 3-ban. Bezzeg stadionok kellenek, meg a focistáinkat pénzelni kell, pedig a hajukon kívül mást nem tudnak belőni.
2014. júl. 27. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Lehet önfenntartó? Meg kéne állnia a saját lábán? Ezzel mégis hova akarsz kilyukadni? Így is mindent a sportolókkal fizettetnek ki, az egész arról szól, hogy hogyan tudnak még több pénzt kicsikarni belőlük. És nekem ezért is ment el a kedvem az egésztől, ott volt a tetőpont, amikor akkor is kellett fizetni havonta, amikor nem volt edzés (nyáron, mert akkor csak nyári tábor volt). De önszorgalomból lejártam úszni gyakran az uszodába, és egyszer az edző elkapott, leordította a fejemet, hogy hogy merészelek lemenni úszni, miért nem inkább a táborba megyek, mert akkor egy csomót fizethetnék nekik. Ez az egészre rányomta a bélyegét; aki ott maradt, az mind kis sznob volt, emberileg nullák. És a vízipóló azért nem egy lovaglás vagy műrepülés, hogy csak a gazdagok kiváltsága legyen.
2014. júl. 27. 09:35
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem tudom, mennyi támogatást kap a szakosztály, de ha kapna eleget, akkor nem hiszem, hogy béltükrözést is végrehajtanának, hogy hol dugdos az ember még pénzt.
2014. júl. 27. 09:38
 8/8 anonim ***** válasza:
Én szinte teljesen ugyanígy jártam ahogyan te, csak én az evezéssel. Teljes mértékben egyetértek veled.
2014. júl. 27. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!