Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Sok embernek miért nem fontos,...

Sok embernek miért nem fontos, hogy a saját hazáját támogassa? Tehát ne szlovák, cseh, stb. termékeket vásároljon, hanem MAGYART.

Figyelt kérdés

Vagy nincsenek azzal tisztában, hogy ha magyar terméket vásárolnak, azzal a magyar gazdaságot, a magyar termelőket támogatják?


Ma voltam egy kisebb magyar áruházlánc boltjában vásárolni. Csak egyfajta papír zsebkendő volt náluk, ami nem volt magyar. Ott állt mellettem, az egyik alkalmazott, aki a most érkező árukat pakolta ki. Megkérdeztem, hogy van-e másfajta zsepijük. (Hátha jött ma nekik az is) Mondta, hogy sajnos nem, de ami van az jó minőségű, nyugodtan vigyem azt. Mondtam neki, hogy a minősége rendben van, de nem magyar származású. Kb. úgy nézett rám, mint egy ufóra. Fogalma se volt róla, hogy miért fontos ez. Közölte, hogy ,,de ez csak egy zsebkenő".

Ráadásul az a külföldi származású zsepi jóval drágább is volt, mint a magyar amennyibe a magyar szokott kerülni.

Ezek a dolgok tényleg ennyire nem számítanak?


(Olyan válaszokat nem kérek, hogy a magyar gazdaságnak már amúgy is mindegy, stb. Úgy gondolom, hogy tökmindegy milyen országban élünk (demokrácia, diktatúra, szocializmus, stb. attól még magyar földön élünk.)



2014. aug. 8. 14:18
1 2 3
 21/22 anonim válasza:
49%
Én is a magyar termékeket részesítem előnyben. Támogatom vele a magyar dolgozókat és cégeket. Ha többet adnak el egy átlagos minőségű termékből, akkor tudnak fejleszteni és javul a minőség.
2014. aug. 8. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
11%
Ezt a sok lumpenproli liberóst.
2014. aug. 8. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!