Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi várható Magyarországon, ha...

Mi várható Magyarországon, ha Oroszország és a Nyugat konfliktusa elmélyül?

Figyelt kérdés

Az alábbi cikk elemzése szerint minden esély megvan rá, hogy Oroszország "testvéri segítségnyújtás"-ként bevonul Ukrajnába, ami a hidegháború közelébe sodorhatja a világot. A már eddig mindkét oldalon bevezetett szankciók is elég súlyosak. A mi miniszterelnökünk - a nyugati szövetségi rendszer tagjaként - pont most látta elérkezettnek az időt, hogy hivatalosan is szembeforduljon a Nyugattal, és Oroszországot nyilvánítsa követendő példának. Ezt én valahogy nem értem. Meg azt se, hogy hogy fogják tudni így kivitelezni az oroszok itt a paksi atomerőművet, mikor pillanatnyilag mi még csirkét se szállíthatunk Oroszországba, és az oroszok nem tudnak hitelhez jutni az EU-ban. És ez a helyzet csak tovább fokozódhat...


[link]



2014. aug. 8. 20:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jó kérdés, és jó írás.

Nyilván én nagyon kevés vagyok ahhoz, értelmes választ adjak a kérdésre, de igazad van, Magyarország rendkívül különös helyzetben van/lesz.

Ellenséges EU-tagállam vagyunk, NATO-tagok, Ukrajna a szomszédunk, él ott sok magyar; de barátkozunk az oroszokkal...

Ha kialakul egy újabb hidegháborús helyzet, mi lesz velünk? Hová húzzunk? Régen legalább tudtuk, hogy "hol a helyünk". Mármint a kötelező helyünk.

Politikus legyen a talpán, aki kezelni tudja ezt a helyzetet.

Lehetséges, hogy a Paks-ügy jócskán el lesz napolva; de tényleg félő, hogy nem ez lesz a legnagyobb gondunk.

2014. aug. 8. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
* És még arra gondoltam, hogy ez a helyzet, illetve ennek elmérgesedése még inkább beindíthatja nálunk az elvándorlási "kedvet".
2014. aug. 8. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Annak sulyos ara lesz az tuti. Isten kegyelmezzen nekünk.


Egyebkent ugy nez ki Ukrajna is be fog kemenyeteni, nem engedik majd at Magyarorszagra az orosz gazt.


[link]

2014. aug. 8. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
11%
Kizárt dolog, hogy a ruszkik bevonuljanak Oroszországba. Nem ment el még a maradék eszük szerintem.
2014. aug. 8. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

21:28

Nem tudom, hogy ezt veletlenül irtad vagy direkt poenbol, de jot nevttem. :D

2014. aug. 8. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Nógrádi György is úgy látja, hogy Nyugat-Európa már az orosz bevonulással számol. (Ukrajnába természetesen. Gondolom, az Oroszország elírás lehetett.)


[link]

2014. aug. 8. 22:26
 7/11 anonim ***** válasza:
Bármi is történjen, én nem igazán örülnék, ha elzárnák a gázcsapot most ősz-tél előtt, sem az oroszok, sem az ukránok.
2014. aug. 9. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Az 1. válaszoló vagyok.

Nem kötözködésből kérdezem, hanem tényleg nem értem, hogy miért jó Ukrajnának, ha nem engedi át a gázt?

Azzal nem tol ki a Nyugattal is? Akkor mindenki "ellenségessé" válik. Nem?

2014. aug. 9. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nem tudom, nekem túl bonyolult, hogy ki mikor és miért zárja vagy nem zárja el a gázt. De az előző évek tapasztalatai alapján szinte biztos vagyok benne, hogy -esetleg egy pár napos ijesztést leszámítva- senki nem fogja elzárni, merthogy abból élnek. Mármint az eladásból, de a tranzitból se kis bevétel származik. Ha netán elzárnak mégis, az már egy világháború kezdetét jelentené, de erre nem számítok.
2014. aug. 10. 18:06
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem fognak az oroszok Ukrajnába menni... Ha meg igen, nem most.
2014. aug. 13. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!