Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Várható, hogy Oroszország...

Várható, hogy Oroszország valaha is eltörli a vízumkötelezettséget Magyarországgal szemben?

Figyelt kérdés
Vízumintézés, előzetes szállásfoglalás, meghívólevél... túl komplikált. Inkább bele sem kezdek. :-(

2013. júl. 19. 18:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg nem, sajnos. Én is úgy vagyok mint te, inkább bele sem kezdek. Pedg most a Wizz-el olcson lehetne menni.
2013. júl. 19. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Igen, erről a WizzAir-es hírről jutott eszembe újra a dolog.

Bár én vonattal mennék. Pesten felülnék a Tisza Expresszre, Moszkvában leszállnék, keresnék szállodát és felfedezőtúrára indulnék.

De sajnos nem ilyen egyszerű.

A szervezett utak, ahol minden elintéznek nagyon drágák, jól lehúznak. De ettől függetlenül is zavarna a tudat, hogy X napom van még a benttartózkodásra. Illetve, ha az induláskor bekövetkezik valami váratlan dolog, nem tudom elhalasztani későbbre az utazást, mert akkorra már nem lesz érvényes (szerintem).

Ukrajnába viszont elég az útlevél. :/

2013. júl. 19. 18:56
 3/11 anonim ***** válasza:
79%
Azt nem állítanám, hogy nem várható. Azt olvastam, hogy kb. 2002-ben vezették be, de először Magyarország vezette be az orosz állampolgárokra, és ők csak válaszul. Ha itthon eltörölnék, akkor szerintem ott is. Egyébként tényleg nem egyszerű az ügyintézés, én voltam kint 5 éve Moszkvában, vonattal átmantünk Szentpétervárra, de ott csak 3 napot lehettem, különben be kellett volna jelentkeznem a helyi rendőrségen. A szállásadó is nézte, de rendben volt, mert 2 éjszakát aludtunk. Engem egy orosz lány hívott meg, több órát ült a rendőrségen a meghívólevélért. Szerencsére a vízumot aztán lehetett meghatalmazással intézni, úgyhogy egy ismerősömet küldtem a követségre.
2013. júl. 19. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is ugyan ezen gondolkodom néha.. írok neked üzit ha van kedved beszélgetni :)
2013. júl. 19. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Bizonyos körülmönyek mellett nem kell vízum. Pl. ha hajóval mész Helsinkiből Szentpétervárra. 3 napot lehet maradni vízum nélkül. [link]

Szerintem viszont nem fogják eltörölni a vízumkötelezettséget. Talán bizonyos enyhítés várható (talán az olimpiára csinálnak valami enyhítést), de szerintem ennyi a max.

2013. júl. 19. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Mivel az EU miatt sohanapján kiskedden lesz az oroszoknak vízummentes Magyarország, így az előttem írt okok miatt nem valószínű.


Van annyi súlyuk, hogy jogosan várják el a kölcsönösséget, de már így is a legtöbb menekült Németországban csecsen meg dagesztáni, az orosz vízummentesség ezerszer nagyobb szar lenne a palacsintában, mint Törökország felvétele.

2013. júl. 19. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Igazatok van.

Átnéztem, hogy a magyaroknak hová kell vízum és hová nem.


[link]


Ha jól látom, akkor egyetlen uniós ország sem mehet vízum nélkül Oroszországba. A térkép alapján Magyarország mint az ország maga nem fog változtatni. Az unió és Oroszország közötti megállapodásban kell reménykedni és ilyen hírek után kell kersni. A neten erről is van írás, de semmi fejlemény nincs. (Ha nem mondjátok ezt az uniós dolgot eszembe se jut.)


Olyan sokáig tanultam oroszul, kár, hogy ilyen kényelmetlen előkészületek vannak.

Az egészségügyi vizsgálat (AIDS teszt) és a biztosítás megkötése még ki is maradt a teendők közül.

Ha látogatni ilyen komplikált, munkavállalásba bele se merek gondolni. Sajnos esélytelen.

2013. júl. 20. 09:22
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Egészségügyi vizsgálat (AIDS teszt) csak akkor kell, ha dolgozni akarsz, egyébként nem. Legalábbis nekem nem kellett.
2013. júl. 20. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
A 4-es hozzászóló juttatta eszembe privátban a szocsi olimpia idejére történő átmeneti enyhítést, hátha ez kezdete lesz valaminek.
2013. júl. 20. 22:38
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Ezen már én is gondolkodtam. Egyébként nem értem, hogy az oroszoknak miért éri meg csak "dacból" vízumkötelezettséget kivetni az EU-ra. Így aztán a turizmus a büdös életben nem fog náluk fejlődni, még elszigeteltebb lesz az ország stb...

Mindegy, ők tudják

2013. júl. 22. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!