Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A bűnözői (kriminogén) viselke...

A bűnözői (kriminogén) viselkedés-hajlam létezik e, vagy a bűnözés az csak "elhatározás kérdése"e, vagy esetleg lehet (nek) e a bűnözésnek esetleg genetikai alapjai? És mi a helyzet a homoszexualitással?

Figyelt kérdés
Azaz hogy,lehetséges e hogy valakinél esetleg már embrionálisan(genetikailag)"meghatározott"hogy nagyob eséllyel lesz valakiből"bűnöző"még ha a családi,szociális,társadalmi hatások,s egyéb egyéni idíttatások esetleg nem indokolnák,vagy két"normális"szexuális beállítottságú(hetero)szülőnek hogyan lehetséges,hogy homoszexuális utóda(i)jön(nek)a világra,ha esetleg egyik szülőnek a családjában nem volt ilyen egyén,vagy esetleg nem volt rejtett homoszexualitás egyik szülőnél,vagy a szűkebb rokonságban senkinél??

2014. szept. 18. 13:37
 1/7 anonim ***** válasza:
73%

Van erről egy kicsit régi origo cikk.


[link]


Csak, manapság a domináns ideológia "etikai" dolgok miatt akadályoz, gátol bizonyos genetikai kutatásokat.

Mert a végén még kiderülne, hogy nincs igazuk és dobhatnák a szemétbe a szentnek vélt dogmáikat.

2014. szept. 18. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
13%

Nem. Az egyedüli "genetikai" adottság, hogy valakinek milyen az idegrendszere. Az erőszakos cselekmények legtöbbje azért történik, mert "elgurul a gyógyszer". Az, hogy mit tesz, amikor elgurul a gyógyszer, azt már másolta valahonnan. Ergo, aki pl. verekedik, nem azért verekedik, mert a "vérében" van. Hanem, mert ideges, és azt látta gyerekként, hogy pl. az anyukája is agresszív volt, amikor ideges volt. Aki meg pénz vagy vagyonszerzés miatt követ el bűncselekményt, az meg totál a környezete miatt teszi.


A melegek pedig betegek. Biztos van olyan gén, ami ezért felel.

2014. szept. 18. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A genetika csak egy dolog. A genetika max hajlamot ad de a nevelés és a fejlődés közben a gyermeket érő ingerek határozzák meg és alakítják ki a személyiséget.

Az, hogy ki lesz bűnöző szerintem egyáltalán nem genetikai kérdés. Azt el tudom képzelni, hogy pl az agresszivitás mértéke genetikailag kódolt legyen, de az, hogy az adott ember tömeggyilkos lesz vagy sem az biztosan nem genetika kérdése. Ahogy a homoszexualitást sem értem miért hoztad fel. Az összes homoszexuális ember heteroszexuális szülőktől származik. Az esetek nagy többségében a felmenői között sincsenek homoszexuálisok. Sőt a homoszexuális ember utódai sem lesznek nagyobb eséllyel homoszexuálisok mint a hetero szülők gyermekei.


Szóval szerintem hajlamot örökölhetsz adott viselkedésformákra de a személyiséged a neveltetésed és a fejlődésed közben téged érő hatások fogják alakítani.

Nagyon beteg dolog lenne gének alapján elítélni egy embert úgy, hogy akár semmit sem követett el.

2014. szept. 18. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem a bűn elkövetése elhatározás kérdése. Az okok általában a múltban keresendők. Persze, ha valaki pszichopata, az már más. Egyszer olvastam erről egy cikket. Már nem lesz pontos, amit mondok, de mintha azt írták volna, hogy aki pszichopata, annak az agyában nem termelődik valami cucc, ami a normális embereknél a megbánást, lelkiismeretfurdalást, ijedtséget okozza. Ezért képesek hideg vérrel elkövetni olyan gyilkosságokat, amikor az áldozat nem hal meg egyből. Sőt, vannak, akik élvezik is. Ez tekinthető betegségnek, hiszen biológiai oka van - valamilyen anyag nem, vagy máshogy termelődik.


A homoszexualitás a közvélemény jelen álláspontja szerint nem betegség (1974 óta nem szerepel a Nemzetközi Pszichológiai Társaság listáján), mivel tudomásunk szerint nincs semmilyen észlelt agyi diszfunkció a háttérben. Tehát kb. olyan tulajdonság, mint a szemszín, bőrszín, jobb- és balkezesség, stb. (Tisztelt lepontozók, most hagyjuk azt, hogy ki mit gondol erről, a kérdező a tudományosabb hátteret kérdezi.) Az, hogy genetikai okai vannak, nem feltétlenül azt jelenti, hogy domináns-recesszív módon öröklődik (mint például az albinizmus vagy simán a hajszín). Azt, hogy egy homoszexuális embernek a felmenői között milyen gyakorisággal fordultak elő melegek, nem nagyon lehet megtudni, hiszen a korábbi korok, korábbi rendszerek még a mostaninál is kevesebb teret engedtek az ilyen másságok felvállalásához.

2014. szept. 18. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
46%

Amikor valaki genetikailag ,meghatározott bűnözésről beszél, akkor vagy nagyon ostoba, vagy nagyon gonosz.

Olvass sok Czeizelt kérdező.

2014. szept. 18. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A bűnözés fogalma sem homogén.
2014. szept. 18. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

erről jot vitáztam nagyanyámmal,szerinte nagy mértékben függ az életkörülményektőll.Főként családi okokat hozott fel.

szerintem inkább több kisrész megfelelő "keveréke" teszi bűnözővé az embert,illetve sok olyan van aki elhatározza,hogy bűnöző lesz.

2014. szept. 21. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!