Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi hajtja azt a határon túli...

Mi hajtja azt a határon túli magyart, aki nem akarja, hogy újra magyar terület legyen az, ahol él?

Figyelt kérdés
Egy nemrég feltett kérdésben állítólagos erdélyi magyarok fejezték ki nemtetszésüket ezzel az ötlettel kapcsolatban, ami előtt értetlenül állok. Nem jobb, ha a saját nemzetéhez tartozik az ember, nem pedig olyanhoz, ahol megvetik és lenézik?
2010. jan. 23. 19:34
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
37%

Tökmindegy hova tartozol!


Ha van elég pénzed mindenhol kinyalják a segged!!!



Cáfold meg ha tudod...

2010. jan. 23. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
79%
Az a helyzet, és legyen ez bármilyen hihetetlen is a népnemzetieknek, nem mindenki arra vezeti vissza az életét, hogy ő magyar.
2010. jan. 23. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
80%

Hát, az itthoni helyzetet és a magyarországi magyarok hozzájuk való viszonyulását elnézve meg is értem őket.

Ez leginkább Erdélyben jellemző, ahol a helyi magyarok maximálisan megelégednének az autonómiával is. És a legfőbb törekvésük egyre inkább egy független Erdély és nem a Magyarországhoz való csatlakozás.


L

2010. jan. 23. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
82%

Tudják,hogy Erdély nem lesz többé magyar terület.Ha pedig a Jobbik fegyverrel szeretné visszaveni,akkor Erdély második Koszovó lenne.Ezt pedig értelmes ember nem akarhatja.

Mivel Erdély is úniós ország,akkor jön át Magyarországra lakni és dolgozni,amikor akar.Ehhez nem kell Erdélynek magyar területnek lennie.

2010. jan. 23. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
61%

Leginkabb sertodes.Nem csodalom.Ott volt a lehetoseg hogy allamplgarsagot kapjanak aztan a magyarok nem mentek szavazni mert esett az eso,nem jott busz,azt sem tudom mirol van szo,es felek nehogy segelyt akarjanak...stb...

Aztan most meg lelkiismeretbol lehet nekik magyarazkodni:Dehat felre voltunk vezetve...{ami igaz is}

2010. jan. 23. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
59%

Arra tudok gondolni, hogy sértettek egy bizonyos szavazás miatt. Meg is értem őket.


[link]

2010. jan. 23. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
92%
Az, hogy ehhez a nemzethez szeretne tartozni, nem biztos, hogy azt jelenti, hogy szeretne részt venni az itthoni, véget nem érő, egyébként teljesen értelmetlen belpolitikai harcokban. Az sem biztos, hogy szeretne az itthoni jog- és adószabályok hatálya alá tartozni. Rengeteg oka lehet...
2010. jan. 23. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
75%
Ha erdélyi magyar volnál, és ellátogatnál a csonkaországba, azt tapasztalnád, hogy sajnos van egy-két sötét emberke, aki simán lerománoz, ha meghallja, hogy Kolozsvárról vagy Nagyváradról jöttél. Aztán hazamész Erdélybe, és azt hallod, hogy bozgor ungur vagy mi, ami annyit tesz, hogy hazátlan magyar. Tehát az erdélyi magyarnak tökmindegy, hogy magyar románozza le, vagy román magyarozza le (sőt, ha a magyar románozza le, az még talán fájóbb is). Nekem konkrétan osztálytársam jelentette ki nem is egyszer, hogy "nincs olyan, hogy székely, meg erdélyi magyar: büdös román, oszt kész!". Fájdalmas volt ezt hallani, de még fájdalmasabb volt ráeszmélni, hogy sajnos van ilyen, és nem is kevés.
2010. jan. 23. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
55%

Mi az ember saját nemzete? Negyedik generáció óta élnek román területen.

Az én egyik dédnagyapám meg német volt. Akkor most német vagyok vagy magyar? Jóllehet, magyarnak vallom magam, mégis folyik az ereimben német vér. De itt születtem, itt nevelkedtem.

Nem tudok statisztikákat, de ott is biztos százszámra köttettek vegyes házasságok. Velük akkor mi legyen? Az ő gyerekeik melyik nemzethez is tartoznak?

Akik akartak, már rég átjöttek Magyarországra. Akik nem jöttek át, valószínűleg jó okuk volt rá. Például boldogulnak ott is. Netán már nem is annyira érzik magukat magyarnak. 10-20 év múlva már minden ottani csak nevetni fog rajtunk, hogy hülye magyar, mit bolygatja a múltat? Miért nem néz inkább a jövőbe? És basszus igazuk lesz, mert amíg mi ezen szarakodunk, addig a többi ország úgy elhúz mellettünk, hogy csak a fejünket kapkodjuk majd, hogy hogy csinálták. Mi meg majd boldogok leszünk az übermagyar feudalizmusunkkal és mindenki nagy ívben sz*rni fog ránk.

2010. jan. 23. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
48%
AUTONÓMIÁT ERDÉLYNEK!!!
2010. jan. 23. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!