Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Egy-egy korosztály hány...

Egy-egy korosztály hány százaléka éli meg a nyugdíjkorhatárt?

Figyelt kérdés
2015. jan. 3. 17:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ez egy nagyon jó kérdés!


Arról vannak statisztikák, hogy 100 évvel ezelőtt hány fok volt akárhol is, de gondolom ez az információ a szigorúan titkos mappában van tárolva, valami 8 szintes pince legalsó páncéljában..

2015. jan. 3. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Elvileg 100%, mert ma 70 év felett van a várható életkor, és 65 év a nyugdíjkorhatár. De mivel nagy a szórás, feltehetően úgy 85% körül. Azt a 15%-ot, aki előbb hal meg, kompenzálják a felette lévő életkort megérők.
2015. jan. 3. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem titkos, csak nem erre a tulajdonságra gyűjtik az adatokat, ezért az egyéb információkból át kellene számolni, ami egy kicsit több időt igényel. De megtehető, ha valaki ért hozzá.
2015. jan. 3. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Én egyszer azt olvastam valahol.hogy a férfiak 40% soha nem vonul nyugdíjba ,mert addigra meghal.Ha a környezetemben szétnézek akkor ez megfelelhet a valóságnak,50-62 év között nagyon sokan elmennek.Lehetséges lehet ez?
2015. jan. 3. 17:47
 5/11 anonim ***** válasza:

A nyugdíj egy nagy átverés...

Az állam lehúz pénzzel akció...

2015. jan. 3. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Teljesen igazságtalan az,hogy mindenki fizet nyugdíjjárulékot és van aki meg sem éli.

Magasabb bérek kellenének,öngondoskodás.

2015. jan. 3. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
A 2011-es népszámlálási adatokat nézegettem és minden korosztályban több fiú születik,mint lány,aztán úgy 40-50 életév között megfordul az arány a férfiak elfogynak,50-55 év között még nagyobb a különbség a hölgyek javára,aztán még több... szóval a férfiak korán meghalnak.
2015. jan. 3. 17:50
 8/11 anonim ***** válasza:
A világon mindenütt a nők élnek tovább. De ha csak 40% élné meg a nyugdíjkorhatárt, akkor a várható átlagéletkor bőven a nyugdíjkorhatár alatt lenne. Ez pedig nem így van. A kiszámításhoz kell némi matematikai ismeret, egy érettségivel és kevés gondolkodással a feladat - ha nem is könnyen - megoldható. De kevesebb ismerettel nem.
2015. jan. 3. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ezért nem kell családot vállalni,abban mennek tönkre,meg a napi 12 óra munkában....
2015. jan. 3. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nem azt írtam.40% nem éli meg a nyugdíjkorhatárt,60% megéli.
2015. jan. 3. 18:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!