Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Hány gyermek nem született...

Hány gyermek nem született meg Magyarországon diákhitel miatt?

Figyelt kérdés
Sokan akik felvették a diákhitelt addig nem mernek gyermeket vállalni amíg nincs viszafizetve a kölcsön.

2015. jan. 4. 11:08
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
90%
2001 óta van diákhitel, azért aki akkor volt 18-20 éves, annak már bőven lehet gyereke :)
2015. jan. 4. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
29%

2001? :O

De gyorsan megy az idő...

Oks, akkor valóban lehet már gyereke bőven.

Köszi az infót. :)

2015. jan. 4. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
93%

Kedves #10-es, akkor ugye te is azt gondolod, hogy csak az tanuljon, akinek apuci-anyuci meg tudja finanszírozni? Én dolgozom suli mellett, de amikor nem érek rá, mert épp sok tárgyam van vagy amikor épp két munka között voltam, életmentő a diákhitel.

Na persze a társadalmi mobilitást hagyjuk csak a nyomi szocikra, a mi szép új rendszerünkben aki prolinak született, az maradjon is ott, ugye?

2015. jan. 4. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
16%

"Kedves #10-es, akkor ugye te is azt gondolod, hogy csak az tanuljon, akinek apuci-anyuci meg tudja finanszírozni?"


Nem kedves gyermekem. Akinek apuci meg anyuci finanszírozza a taníttatását azt ott lőném tarkón a helyszínen, mert abból ember úgysem lesz soha. Én 42 éves vagyok és segédmunkásként kezdtem az építőiparban, majd később hivatásos jogosítványt szeretem és egyéb szakmákat, elsősorban gépészeti, gépekkel összefüggő szakmákat. Soha senki egyetlen fillért a tanulmányaimból nem finanszírozott. Felépítettem egy lakást, majd egy saját műhelyt úgy, hogy közben egyetlen fillér hitelt sem vettem fel, ha egy adott hónapban csak egyetlen zsák cementet tudtam megvenni akkor annyit vettem. Tovább tartott ugyan mint hitelből, de nem sokkal, mivel a hitelnek kamatai is vannak így annak kitermelése is időtényező. Mivel te egy rendkívül sötét és tudatlan ember vagy, próbálom neked szájbarágósan elmagyarázni miért rossz az ha valaki hitelt vesz fel. Hitelfelvétel esetén a paraszt olyan pénzt költ el, olyan erőforrást emészt fel, melyet élete során még nem termelt meg. Ezzel nem volna akkora baj, mert ugye elméletileg a mások által megtermelt javakat, erőforrásokat használja fel kölcsön gyanánt. Csakhogy ez sincs így, valójában soha senki által ki nem termelt erőforrásokat emészt a jövő generációja elől. Ezek a hitelek kézzelfogható megtermelt javakként nem léteznek, pusztán csak számokként, és majdan a te unokád fogja előteremteni sűrű kva anyázások közepette.

2015. jan. 4. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
13%

"életmentő a diákhitel. "


Azt te csak addig hiszed míg fel nem nősz. Aztán majd megérted mekkora kib aszás.

2015. jan. 4. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
46%

"Na persze a társadalmi mobilitást hagyjuk csak a nyomi szocikra, a mi szép új rendszerünkben aki prolinak született, az maradjon is ott, ugye?"


Azért fogalmazol hülyén, mert segfej vagy. És ezen az iskola nem fog tudni változtatni.

2015. jan. 4. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

12:58-as, én fölvettem a diákhitelt, mivel bár otthon lakhattam, ezen felül semmi pénzem sem volt, és az órarendem mellett nem lehetett eleget dolgozni.

utána pár évvel később röhögve visszafizettem a diákhitelt, őszintén szólva pár hónap alatt, havonta a fizetésem töredékéből, és guess what, éppen a diplomámnak köszönhetően volt olyan a fizetésem, amilyen.

2015. jan. 4. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
85%

Istenem de sötétek itt egyesek... ha olyan szakra mennél, amit elvégezve biztosan lesz munkahelyed, viszont nincs rá pénzed, akkor kifejezetten jó befektetés a diákhitel, később a fizetésedből röhögve visszafizeted. A többi hitelhez képest kedvezőek a feltételei.


Viszont ha valami szabad-bölcsész meg könyvtáros-informatikus meg rendezvényszervező szakra készülődsz, akkor butaság a diákhitel.

A hitelfelvétel nem az ördögtől való, csak szimplán sokan rosszul használják. Ha befekteted normális dologba a hitelt, akkor az egy jó dolog (diákhitel, lakáshitel), viszont ha dőzsöléshez veszed fel (plazma tv hitel, nyaralásos hitel, hiteltörlesztési hitel, autó hitel), akkor felelőtlenség.

2015. jan. 4. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem véletlenül vannak a válaszaid 0%-kon, meg te 49-en aranyapám :D
2015. jan. 4. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim válasza:

Én felvettem diákhitelt, ettől még 2-3 év múlva gyereket tervezünk a párommal, pedig neki is van diákhitele, a titok annyi, hogy ő is mérnök, meg én is, ez a szerencsénk, hogy lesz miből fedezni a dolgokat.

Mondjuk ezen felül meg szerintem senkinek semmi köze nincsen hozzá, hogy ki hány gyereket szül, meg mikor és miért, vagy miért nem szül egyet se.

2015. febr. 2. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!