Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mióta divatos azt mondani,...

Mióta divatos azt mondani, hogy nem a nők dolga a szülés és az otthon a gyermekkel maradás?

Figyelt kérdés
2015. jan. 6. 20:45
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
73%

Nem tudom, de szerintem hülyeség.


Nem véletlenül szokták azt mondani, hogy

anya csak egy van.

Egy anyát semmi sem fogja sohasem helyettesíteni.


Egy apa, lehet bármilyen jó apa, de akkor sem válik anyává.

2015. jan. 6. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
56%

Hát szülni csak a ők tudnak, ezért kijár az otthon maradás nyilván.

Mi is a kérdés?

2015. jan. 6. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Jó lenne ha a fater is annyit tudna játszani a kölökkel mint a mutti, amennyit vásárol...(vagy kocsma)
2015. jan. 6. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Az, hogy mostanában egyre többet hallani azoknak az ún. feministáknak a hangját, akik el akarják oszlatni az emberek fejében a tradicionális nő képet. Hogy nekik ne nyissák ki az ajtót előre stb. De tudjátok mit? Nekem a facebook-on ismerősöm az egyik élharcosuk, aki egyben ez az lmqtb b**iknak az egyik szervezője, meg a tett-nek is a tagja. Bemásolom, amit a minap megosztott:


"Normális vagyok, hogy miközben megy a tv-ben a showműsor, minden kib*szott "Hölgyeim és Uraim"-tól görcsberándul a gyomrom, vagy ez már túlzás, és elment az eszem? Hogy hátranézek, mielőtt benyomok egy lengőajtót, hogy biztosan nincs-e mögöttem senki, aki szerint nem leszek képes kinyitni? Hogy a szomszéd lépcsőház bejáratát használom, hogy elkerüljem, hogy egy cisz férfi rám erőszakolja a közreműködését? Hogy nem szállok be a liftbe, hanem 7 emeletet gyalogolok lefelé, ha elmegyek itthonról? Hogy megmászom a polcokat a boltban, de ha azt nem lehet, akkor inkább nem veszek meg dolgokat, amikre szükség lenne, csak mert a felső polcra rakták őket? Hogy már el se indulok az ajtók felé, ha tömeg van körülöttük? Ez normális, vagy ezek az elmebaj jelei?"

-Egy senki

2015. jan. 6. 20:56
 5/15 anonim ***** válasza:
Amiota Magyarorszagon divat az, hogy ez meg mindig igy van a gyakorlatban, mig tolunk nyugatabbra a gyes fogalma sem ismert. Hollandiaban 12 het a szulesi szabadsag, amit szabadon hasznalhatsz fel: te dontod el, hogy hany hettel a szules elott mesz szabadsagra, de annyival kevesebbet kapsz utana. Persze az mas kerdes, hogy ott rogton anya apa reszmunkaidobe all es ketten egyutt ugyanannyit tudnak lenni a gyerekkel, es nem ugy van, mint itt, hogy az apjan csak faradtan latja a gyerek, miutan a tulorabol hazaesik
2015. jan. 6. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Kedves kerdezo, rajtad nem nagyon lehet segiteni ugy latom.
2015. jan. 6. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
A nő dolga a szülés, és a nő dolga otthon maradni a gyerekkel kis korában. A nő dolga az, hogy összetartsa a családot, főzzőn, mosson és takarítson. Azaz háziasszony legyen. Vannak normális emberek, akik ezt nem így gondolják? Vagy csak ezek a torzszülötteknek van ilyen sekélyes agymenésük?
2015. jan. 6. 20:59
 8/15 A kérdező kommentje:
És mégis ki a fenét érdekel az, hogy Hollandiában mi a módi? Ez itt nem Hollandia.
2015. jan. 6. 21:01
 9/15 A kérdező kommentje:

6:

Ezt miért gondolod így?

2015. jan. 6. 21:01
 10/15 anonim ***** válasza:
70%

Nos, én is tradicionális nőt támogatom.


Egy férfinak az a dolga, hogy a tenyéren hordozza a nőt, kényeztesse, kinyissa előttük az ajtót, udvarias legyen velük, vigyázzon a családra, ha kell eltartsa őket.

Vagyis férfiként viselkedjen.


A nőnek a dolga pedig, hogy szép legyen, anya legyen, irányítsa és összetartsa a családot, gyermekeket neveljen.Vagyis, nőként viselkedjen.


Magyarországon a legtöbb családot, nem a férfiak irányítják, még, ha úgyis tűnik sokszor, hanem a nők.



A nő az legyen nő a férfi meg férfi.


Ne ragasszunk már a nőkre péniszt és a férfiakra melleket.

2015. jan. 6. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!