Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » " anno " Miert ilyen divatos...

" anno " Miert ilyen divatos szo mostanaban?

Figyelt kérdés
Eszre lehet venni hogy az " anno " kifejezes nagyon divatos lett. " anno " ez, " anno " az, meg idopotlasnak is hallottam, amikor nem jut eszebe valami a beszelonek, es " anno " tolti ki az idot. Pontosan honnan jott ez, mit jelent es miert ilyen divatos? Mentelmem : Nem elso nyelvem a magyar

2013. szept. 2. 19:47
 1/10 anonim ***** válasza:
Én nem hallom túl sokszor, de a jelentése az, ami más nyelveken is: egykor. Anno a múlt évezredben = Egykor a múlt évezredben. Töltelékszónak használni meg valószínűleg soha nem is hallottam és remélem nem is fogom. El se tudom egyébként képzelni, miért mondogatná valaki azt, hogy anno, ha nem jut eszébe valami.
2013. szept. 2. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Párszor hallottam, nem csak a múlt évezredre értve, és nem találom oda illőnek. Nem tudom miért.
2013. szept. 2. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Én rendszeresen használom. De miért zavar ez téged? Egyébként egyáltalán nem divatos és én a régi időkre értem, amikor használom.


Tehát nem olyan szópótló szó nálam, mint az izé mondjuk.

2013. szept. 2. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A múlt évezredet csak példának írtam, az anno szó jelentését bemutatván, kedves második. Írhattam volna azt is, hogy Anno 1600-ban = Egykor / Annak idején 1600-ban.
2013. szept. 2. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

# 3

Nem zavar engem, en erdeklodtem.

" Anno " amikor ott jartam iskolaba, soha senki nem is mondta. Most hogy vissza mentem egy osztalytalakozo- ra, mindenki "anno" ez, " anno " az.

Ezert felteteleztem hogy nagyon divatos lehet hasznalni, ugye mert " anno" az egyetem evei alatt practicailag ismeretlen szo volt.

Na de az anno volt, most mar mas a vilag.

2013. szept. 3. 00:08
 6/10 Komplikato ***** válasza:

"Én nem hallom túl sokszor, de a jelentése az, ami más nyelveken is: egykor"

Konkrétan nem latinból vették át? Már abban a korban amikor az Amice megszólítás is divat volt még.


"El se tudom egyébként képzelni, miért mondogatná valaki azt, hogy anno, ha nem jut eszébe valami."


Én el tudom, ha az illető japánul beszél, mert ott más hangsúllyal, de töltelék szó, mint az "izé" vagy a "well". Magyarban én sem tudom elképzelni.

2013. szept. 3. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Tehat a magyar ugy hasznalja mint " egykor" vagy " egy idoben "


Webster's has 5 "anno" definialva :

Anno aetatis suae

Anno Domini

Anno Hegirae

Anno Mundi

Annno Conditae


Egyik esetben sem a regit, vagy egy idobelit jeneti hanem " the time division falls within the specific period "

egy ido intevallumon belul


lehet hogy a magyar helytelenul hasznalja ?

" helyi modifikacioval " hasznalja, igy talan udvariasabb amit irtam :)

2013. szept. 3. 01:24
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Az "anno" a latin "annus"(év) ragozott változata. Azt jelenti "évben". A múltbeli és a jövőbeni eseményekre egyaránt használható, de itthon leginkább a múltra utalnak vele, ezért is értelmezik sokan "egykor"-ként. Ez ugyan nem teljesen helyes, de mivel mindenki érti, mit akar mondani vele az illető, így nem hiszem, hogy probléma lenne.
2013. szept. 3. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

#8


Ok, "anno" I get it

Thanks

2013. szept. 4. 07:42
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem hinném, hogy divatos lenne. Ez csak olyan megszokás, amikor az emberek nosztalgiáznak és mesélnek a múltról.
2013. szept. 5. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!