Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért nem számított senki...

Miért nem számított senki arra, hogy a svájci frank árfolyamát nem védik tovább?

Figyelt kérdés

Mindenki ki van akadva, meg van döbbenve, fel van háborodva. Ja, és csak a magyar befektetési alapok vásárlói is egy nap alatt milliárdokat vesztettek, mert az alapkezelők egy része éppenséggel a frank gyengülésére számított.


Én nem vagyok sem közgazdász, sem pénzügyi zseni, de én biztos voltam benne, hogy az árfolyamvédelem nem tarthat örökké, mert az Svájcnak is rengetegbe kerül. Ez nyilván csak egy átmeneti intézkedésként képzelhető el. Ehhez képest most mindenkinek leesett az álla, és arra hivatkoznak, hogy pár napja még mást nyilatkoztak a svájciak. Na és? Hányszor volt már olyan, hogy mást mondtak és mást csináltak a politikusok?



2015. jan. 19. 14:40
 1/2 anonim ***** válasza:

Azért nem számítottak rá, mert az a "mindenki" csupa pancser, viszont a svájci bankember az szakember a témában. Túl sokba került mesterségesen alacsonyan tartani az árfolyamot, csak azért, hogy a svájci exportot segítsék. Ahogy írtad, az ilyesmi nem tarthat örökké.

Aki viszont forintban kapja a fizetését és nem kimondottan együgyű, az a hiteleit forintban vegye fel !

2015. jan. 19. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Én elsírtam magam örömömben. :D
2015. jan. 22. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!