Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ki volt a világ első diktátora?

Ki volt a világ első diktátora?

Figyelt kérdés
2015. jan. 29. 16:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
92%
Titus Lartius Flavus vagy Manius Valerius.
2015. jan. 29. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
62%
Mózes
2015. jan. 29. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2015. jan. 29. 16:51
 4/12 anonim ***** válasza:
Isten.
2015. jan. 29. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

#utolsó:

Az istenek létezése nem valószínű.

....

A világ első diktátora az volt, aki először kapott hatalmat a kezében. Az első olyan ember, aki eltudta érni, hogy néhány másik engedelmeskedjen neki.


Az "uralkodó" márpedig szükséges volt. Volt egy csapat majom, akik összegyűltek egy helyre, mert csapatban jobban védekezhetnek a ragadozók ellen, de hamarosan észrevették, hogy nincs ez így jól. Hiszen egyáltalán nem tudtak hatékonyan fellépni a ragadózók ellen, ha mindenki a saját feje után ment, mikor felbukkant egy vadállat. Úgy döntöttek hát a majmócák, hogy kiválasztják maguk közül azt a majmot aki a legerősebb, legtöbb csajt tudott megfűzni, legtöbb banánt bírt felzabálni. A majom császár látta, hogy a hatalom jó, így egy idő után zsarnokoskodni kezdett az alattvalói fölött. Ennyi.

2015. jan. 29. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

4-es vagyok.

Csak ironizáltam. Nem kell rám figyelni.

2015. jan. 29. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Szerintem a kérdező nem "majmócákról", hanem emberekről kérdezett...
2015. jan. 29. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Első válaszoló vagyok. A kérdező nem az első egyeduralkodóra volt kíváncsi, hanem az első diktátorra.


Márpedig a "Dictator" titulus a Római Köztársaság vívmánya.

Ennél fogva az első római dictator neve a helyes válasz.

2015. jan. 29. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nem azt kérdezte, hogy ki viselte először ezt a címet, azért írtam a majmócák főnökét.
2015. jan. 29. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
inkább a görögök nevesítették ezt még a rómaiak előtt türannisz volt a neve és elég sok ókori városban volt ez az alap államberendeszkedés.
2015. jan. 29. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!