Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a Hupikék...

Mi a véleményetek a Hupikék Törpikék összeesküvésről? Hogy azért nyomatták a rajzfilmet a 80-as évek USÁ-jában, hogy a gyerekeket titokban tanítsák a kommunizmusra?

Figyelt kérdés
Valami angol nyelvű oldalon olvastam ilyet. Törppapát Marx-ról mintázták, Okoskát Trockijról, Hókuszpók egy kapitalista zsidó, a macskája Izrael, mert a macska neve az angol verzióban Azrael, a törpök társadalma egy ideális kommunista utópia, és a SMURFS jelentése Soviet Men Under Red Flag.

2015. jan. 31. 14:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
37%

én is hallottam erről.

de pl a disney produkciók agymosásos dolgairól is.

sok rajzfilmben, felvillanó képeket alkalmaztak vagy még most is csinálják, agyátprogramozásra, világképformálásra.

pl ezt csinálták az 50-60as években az tuti, mert ezzel le is buktak, azóta finomítottak az eljáráson.

a coca cola és a meki reklámokat nyomatták a műsorokban, rejtve, felvillantva, tizedmásodpercekre.

olyan hatása lett pár hónap alatt, hogy a fogyasztás az egekbe nőtt.

aztán borult a bili, és kitudódott.

ez volt a törpökkel is.

2015. jan. 31. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem meg egy náci mese, mert amikor Hókuszpók megteremtette Törpillát, akkor még csúnya zsidó volt, aztán pedig árja szőkeség lett, amikor jóvá változott.


[link]

2015. jan. 31. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem baromság az elmélet, néhány kriptokommunista agitátor bomlott agyának szüleménye, akik mindenben az osztályharcot és a marxizmust keresik. És aki keres, az talál!

Andersen "a kis gyufaárus lány" c. meséje szintén a kommunizmus győzelmét vetíti elő, hisz a szorgalmasan dolgozó lány a hideg, éhség, gyötrelmek ellenére is mosolygott a halála után, tehát a munkásosztály győzelmét hirdeti a természeti hatások és a gyarló emberi szükségletek fölött. A megjelenő halott nagymama a vallás kártékony voltát szimbolizálja a művet, hisz a nagymama ölte meg a kislányt tehát a vallás az gonosz dolog...

*facepalm*


Egy mesét élvezni kell, nem analizálni és mindenféle blőd, erőltetett, ostoba társadalomkritikát meg rendszerjellemzést vizionálni mögéjük.

2015. jan. 31. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen, az őskommunista belgák így akarták legyőzni a gonosz, csúf és kopasz(!) USA-t :-D
2015. jan. 31. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
55%

pedig pont, hogy nácik ! A macska eredeti neve Azariel, ami zsidó név. Hókuszpók is nagyorrú gonosz zsidót testesít meg a törpök is árja hupikékek. Törpapa pedig maga HItler.


[link]


[link]


Eszerint a kapitalizmusban nácizmusra nevelték a fiatalokat, lehet ezért ennyire erős a szélsójobb egész európában, meg a Jobbik?

2015. jan. 31. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
74%

# 5/5 ma 16:13


Bszki, '58tól van "történelme" a mesének. Szerinted a belgák annyira imádták azokat a náci németeket akik végigrongyoltak rajtuk, hogy nácivá akartak agymosni mindenkit???

2015. jan. 31. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
56%

Ezt nem én modtam :D


A lényeg, hogy bármit bele lehet mindenbe magyarázni :LOL.

2015. jan. 31. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
45%

Van itt valaki aki törpnézéstől kommunistábbnak érzi magát? Ha igen, akkor működött. Ha nem, akkor hülyeség az elmélet.


Ha az a kommunizmus amit a törpök művelnek, akkor komcsi akarok lenni.

2015. jan. 31. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Én Csipet Csapatot néztem sokat, de nem tudom, melyik társadalmi modell szatírája akar lenni. A nagy kövér Pukkandúr vajon marxista vagy vadkapitalista szereplő-e? Kvarg Lipi és az állandó sajtéhsége a fogyasztói társadalom szimbolikája akar-e lenni? A "Csipet-csapat, hajráááá!" felkiáltás vajon kiadja-e a "Heil Hitler"-t ha visszafelé fejreállva, csípőre tett kézzel olvassuk miközben Manyi nénje langyos pitéjét eszegetjük január negyvenhatodikán huszonöt óra hetvennyolc perckor?


Óh, mostmár sosem fogom ugyanúgy látni a meséket mint előtte :'(

2015. jan. 31. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 demonlord90 válasza:

Az bizonyos, hogy Hókuszpók a gonosz zsidók megtestesítője. Ami azért is adekvált, mert (Nyugat-)Európában ugyebár Belgiumban található a legtöbb zsidó, akiket a nép a kizsákmányolások fő felelőseinek tart. A zsidó-ellenes hangulathoz pedig nem szükségszerű nácinak lennie valakinek, nagyon sok antifasiszta fajvédő (azaz bizonyos fokon antiszemita) is létezett (nálunk pl Bajcsi-Zsilinszky).


A kommunista-elméletet eddig még nem hallottam, de lehet benne valami.. :D

2015. febr. 1. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!