Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a Hupikék...

Mi a véleményetek a Hupikék Törpikék összeesküvésről? Hogy azért nyomatták a rajzfilmet a 80-as évek USÁ-jában, hogy a gyerekeket titokban tanítsák a kommunizmusra?

Figyelt kérdés
Valami angol nyelvű oldalon olvastam ilyet. Törppapát Marx-ról mintázták, Okoskát Trockijról, Hókuszpók egy kapitalista zsidó, a macskája Izrael, mert a macska neve az angol verzióban Azrael, a törpök társadalma egy ideális kommunista utópia, és a SMURFS jelentése Soviet Men Under Red Flag.

2015. jan. 31. 14:19
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Én nem hallottam erről.

Csak arról, hogy voltak viták a törpök kék színe miatt, szóba került a rasszizmus is. Törpillával kapcsolatban arra emlékszem, hogy először csak ő volt az egyetlenegy lány, minden törpfiú volt szerelmes belé. Sokan értetlenkedtek, hogy miért csak egy lány van. Meg, hogy honnan jönnek a törpök, akiket Törpapa nevelt fel meg ilyenek.


Ezen nőttem fel és nem volt rám rossz hatással. Nem érdekelt, hogy miért olyan kékek, mint a görögök (a zászlajuk színe miatt). Nem érdekelt, hogy kiről mintázták Hókuszpókot és miért akarja megenni a törpöket :D (Akkoriban azt hittem, megenni akarta őket, de később kiderült, hogy az arany miatt akarta elfogni őket)

2015. febr. 1. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
79%

"Meg, hogy honnan jönnek a törpök, akiket Törpapa nevelt fel meg ilyenek. "


Rájuk dőlt a tintásüveg gyermekkorukban

2015. febr. 1. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
68%

A Hupikék törpikékkel kapcsolatos leggyakoribb felvetés, hogy miért Törppilla az egyetlen lány. Minden törpöt valamilyen egyedi sajátossága határoz meg. Törppilláé az, hogy lány és csinos. Az eredettörténete még bizarrabb, mivel eredetileg nem szőke és nem csinos volt.

Tehát a Hupikék törpikék finoman szólva szexista, és ez nehezen védhető. Azzal sem, hogy "csak egy mese".

De más direkt politikát már nehéz belelátni, én legalább is nem látok, de ha szavazni kellene, akkor én is inkább mondanám nácinak, mint komcsinak.

2015. febr. 1. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
59%
A törpkislányt, Törpirit is Hókuszpók teremtette meg, úgyhogy robbanószer volt benne, ezért félt is tőle megteremtője. Lehet, hogy Törpirit az öngyilkos vallási fanatikusról mintázták?
2015. febr. 3. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!