Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért a Moszkva tér / Széll...

Miért a Moszkva tér / Széll Kálmán tér a leggyakoribb vitatéma?

Figyelt kérdés

Az elmúlt hetekben sok vitát hallottam erről.

Nem ez az egyetlen közterület, amit átneveztek. Ott van pl. a Köztársaság tér (ma: II. János Pál pápa tér); Roosevelt tér (ma: Széchenyi tér), stb.


Miért pont a Moszkva teren vitatkoznak a legtöbben?



2015. febr. 13. 19:54
 1/7 anonim ***** válasza:
Gondolom azért kerülhetett újra elő a téma mert most újítják fel a teret.
2015. febr. 13. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Mert ez van a legközpontibb helyen, metróállomás is egyedül itt volt az átnevezéskor.
2015. febr. 13. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok budapesti előre mondom :)


De serintem azért e körül a legnagyobb a vita, mert mint előttem is írták eléggé frekventált hely (amióta nem Moszva tér azóta nem jártam ott :) ) és a régi rendszerben, ugye amikor Széll Kálmán térről átnevezték Moszkva térré rengeteg generáció nőtt úgy fel, hogy az volt a Moszkva tér. Mivel nagyon régóta nem hívták Széll Kálmán térnek, ezért sokak emlékezetéből kiesett, mivel sok generáció nem is emlékezett a tér eredeti nevére. Tehát azok az emberek, akik még akkor voltak fiatalok, amikor még eredetileg is Széll Kálmán térnek hívták azok nagyon nagy része már nincs életben. De azok közül, akik mint Moszkva teret ismerték, azok igenis sokan vannak és megszokták a nevet, ezért furcsállják és valahogy nem érzik helyénvalónak az átnevezést ennyi év távlatából.

2015. febr. 13. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon egyszerű: A Moszkva teret azért nevezték át, mert "sokakat az elnyomó kommunista rendszerre emlékeztet". Erre az oroszok néztek mondjuk furcsa szemmel, de ez mellékes.


Most pedig megint akarnak valahol máshol egy Moszkva teret, mert csak. 0 indok van arra, hogy legyen bárhol máshol egy Moszkva tér (Budapesten belül, nyilván).


Emellett pedig ezzel kezdődött ez az egész átnevezési mizéria, amolyan szószólója és szinonímája lett az összes átnevezésnek cakkumpakk.

2015. febr. 13. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

60 évig Moszkva tér volt (elötte csak ~30 évig volt Széll Kálmán), persze, hogy nyomot hagy az emberekben. (egyébként Te tudod ki volt Széll Kálmán? mert az emberek zőmének fogalma sincs)


Azt még megértem, hogy a kommunistákról, kommunista ideológia alapján elnevezett utcákat átnevezik (Lenin, Vörös hadsereg, stb.), de egy városnévvel mi a baj??

Akkor pl. a Bécsi út, Amerikai út, az megfelel?


A Moszkva tér átnevezése a rendszerváltás után 20 évvel! (addig jó volt?!) történt, Tarlós egyik első főpolgármesteri tevékenysége, átnevezni a legkönnyebb (na meg lehet pózolni az átnevezésekor), mint érdemlegesen tenni valamit már nehezebb.

(azt tudod, hogy a 70-es trolibusz miért pont 70-es? ezt hogyhogy nem akarta még megváltoztatni senki :))


Az átnevezés sokba is került, gondold el, az ott élők lakcímkártyája, összes irata, a cégek iratai, a tömegközlekedési táblák, térképek....


Most, hogy a fityisz a Putyin hátsóját nyalja, megint akarnak valahol egy Moszkva teret...abszurd!


II. János Pál pápa megérdemel egy teret, de kicsit abszurd, hogy pont a Köztársaság teret nevezik át. :/

A Köztársasággal mi a baj? Kommunista volt?!

(mellesleg milyen jól hangzik majd: a II. János Pál pápa téri volt MSZMP pártház)

2015. febr. 14. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Állítólag Széll Bernadett Széll Kálmán leszármazottja...
2015. febr. 14. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

#6 hmm? ezt hol olvastad?


Szél Bernadett - 1 l és a wikipedia szerint : Szél Bernadett született Nagy Bernadett

2015. febr. 14. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!