Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » EU SZÉCHENYI TERV TÁBLA!?

EU SZÉCHENYI TERV TÁBLA!?

Figyelt kérdés

Gondolom mindenki találkozott már ilyen táblákkal. Bármilyen építkezést látunk vagy közintézményt tuti kiüti a szemed egy ilyen tábla.

De még is mi kerül ennyibe ?

Viszonyítási alapnak. A debreceni 20 ezer fős aréna kerül kevesebb mint 10 milliárdba. Talán még az is túlzó !

De ezek a táblák egyenesen hihetetlenek.

Valaki magyarázza már el hogy mi és miért kerül ennyibe ilyen dolgokért !?



2015. febr. 16. 15:09
 1/3 anonim ***** válasza:

Én is túlzónak tartom ezeket az árakat bár nem dolgozom az építőiparba így nem állíthatok semmit, lehet tényleg ennyi az ára ezeknek.

Ám van két feltevésem miért is lehet ennyi.

1. Vmilyen havernak a cége fogja építeni és így nagyon profitot fog elérni aki ebből lead az önkormányazatis havernak.

2. A támogatás igényel önrészt. Például van olyan támogatás ami csak a 65%-át fedezi és 35% önrész kell bele. Tegyük fel egy épületet fel lehetne építeni 10 millió ftból akkor ebből 3,5 milliót nekünk kell kifizetni és 6,5 milliót kapunk támogatásként. Akkor megfogják és inkább túlszámlázzák és tegyük fel azt mondják h 20 millióból lehet felépíteni és akkor a 65% már 13 millió ft ami támogatás és akkor így ingyen van a 10 milliós ház amit papiron 20 millióért építettek.

Ezek csak elvileg az én agyamban léteznek, de kitudja...

2015. febr. 16. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
2015. febr. 16. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Komplikato ***** válasza:
1-es mennyire vagy biztos ebben? Én amit eddig EU pályázatot láttam az MIND úgy ment, hogy ugyan csak X% önerő kellett hozzá, de gyakorlatban az EGÉSZ összeget előre el kellett költened, a számlákat beküldened és imádkozni, hogy a Lázár Jani a már nyertes pályázatod pénzét ne vonja vissza, hogy ne menjél csődbe ...
2015. febr. 16. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!