Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Szerinteteek mi lessz Kárpátal...

Szerinteteek mi lessz Kárpátalja sorsa? Van rá esély hogy Magyarországhozz kerüljön?

Figyelt kérdés
Én is Kárpátalján élek és itt nem olyan rossz a helyzet mint Ukrajna többi részén,de elég kilátástalan,javulhat ez a helyzet ? lehet hogy buta kérdés de lehet rá esély hogy valamikor Magyarországhozz kerüljön?ez jobbá tenné a helyzetet?itt mindenki a környezetembe költözik ki,lehet nekem iss muszály lesz de nem szeretném itt hagyni a családom

2015. márc. 20. 22:01
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
16%

Kárpátalját 80%-ban ukránok lakják. A magyarság aránya 10-15%. Oroszok szinte nincsenek is, legfeljebb pár 10 ezren.


Ez elég egyértelmű válasz?

Álmodozni lehet, h csak a kormány miatt nem kerül vissza, bezzeg egy másik kormány.

Ja, persze...

2015. márc. 21. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
0%
már trianonkor sem magyar többségű területet csatoljunk "vissza"? akkor a nagy visszacsatolásban adjuk vissza pannóniát az olaszoknak... merazazövéké'
2015. márc. 21. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
57%

1920-ban Pozsonyt 85%-ban magyarok és németek lakták.

Most tót "főváros", zömmel tót lakossal, az etnikai viszonyok durva megsértésével.


A zsidók megkapták Palesztinát, holott bőven 10% alatt volt a számarányuk a területen és több, mint 2000 éve nem volt független Izrael.



Ezek szerint a föld összes népének mindig mindent szabad, csak a magyarság a kivétel.

A magyaroknak kuss van, mindenki fel van jogosítva, hogy belénk rúgjon és szabadon, háborítatlanul elvegye, ami a miénk.


Hát gratulálok az előző két kommentelőnek.

2015. márc. 21. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
29%
#11 Nem igaz, mert annak a 80%-nak a nagy része ruszin. Az, hogy ilyen statisztikát olvastál, azért van, mert az ukránok nem ismerik el önálló nemzetiségként a ruszinokat. Utóbbiak többek között éppen ezért nem bírják az ukránokat, velünk magyarokkal viszont jó viszonyban vannak, így valószínűleg ők se bánnák, ha Kárpátalja visszakerülne Magyarországhoz.
2015. márc. 22. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
14%
és pozsony mióta kárpátalja te sokeszű?
2015. márc. 22. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
69%

"és pozsony mióta kárpátalja te sokeszű?"


Hozzád képest úgy tűnik tényleg "sokeszű" vagyok.

Pozsonyt példának írtam, miszerint a számarányt a határhúzásnál, ha magyar ügyről volt szó, mindig negligálták az antant nagyhatalmai.

Te ne oktass ki engem történelemből és földrajzból, pláne, ha olyanokat blődségeket írsz, hogy Pannónia valaha az olaszoké volt.

2015. márc. 22. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
14%

szerintem kicsit műveltebb vagyok töriből, mint te...

és mivel én indítottam a vitaindítót csak tudom, hogy miről szól a vita és az nem arról, hogy 100 éve mennyi magyar élt nem kárpátalján...


pannónia meg legalább annyira az olaszoké, mint kárpátalja a mai magyaroké...

2015. márc. 22. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
23%

13:

"A zsidók megkapták Palesztinát, holott bőven 10% alatt volt a számarányuk a területen és több, mint 2000 éve nem volt független Izrael."


Ez nem igaz. Izrael megalakulásakor, nagyjából 30%-os volt a zsidó népesség aránya Izrael állam területén. Ehhez még számold hozzá azt a pár százezer zsidót, akik szintén ott éltek a Közel-Keleten, de Izraelen kívül, viszont az új állam megalakulásakor odatelepültek.

2015. márc. 22. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
50%
És ugyan minek kerülne? Utoljára húsz éve volt népszámlálás, akkor mintegy 150 ezer magyar élt ott, a háború előtt becslések alapján 120-130 ezer lehetett a létszám. A háború után mennyi lesz? Talán annyi, mint Szlovéniában, Horvátországban. Ellenben sok belső migráns ott marad, vagyis a magyarok aránya még inkább csökken. Ezért aztán megérné.
2022. júl. 14. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!