Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Szerintetek mit dolgoznak az...

Szerintetek mit dolgoznak az MTA kimondhatatlan, megjegyzhetetlen nevu intemenyeiben az emberek?

Figyelt kérdés
Neha cikkekben olyan allami penzbol kistafirozott intezmenyekkel talalkozom, hogy ha nem neznem meg oket egybol a neten tuti, elfelejtenem a nevuket. Igazabol pl energia biztonsaggal foglalkozo intezmeny is van ezek pl mi a futykost csinalnak pl keddtol ( mert hetfon gondolom megbeszelik, hogy ki merre volt, mit csinalt a hetvegen) pentekig. Ki keri szamon oket, mert annyi ilyen szerinte, sohivatal van mint egen a csillag, de eredmenyekrol meg soha nem hallotam a sajtotol.

2015. márc. 25. 19:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Optimista vagy, és még véletlenül sem feltételezem, hogy tudatlanaul némi előítleted van a kutatókkal, tudósokkal szemben.

Nos, nem sok olyan van szerintem a tagok közül, akik egész hetüket ott töltik. Ha rákeresel nevekre, kiderül, hogy a tagok nagy része oktatóként vagy más pozícióban dolgozik stb, ami mellett tagja az MTA-nak. Hogy Te nem tudsz a pontos munkájukról és eredményükről, az nem az ő hibájuk.

2015. márc. 25. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát bizony az árokásás egyszerű munka. A hegesztés kicsit bonyolultabb, ott már nem minden látszik, amihez érteni kell. A villanyszerelés még bonyolultabb, ott már olyan rajzokat kell megérteni, ami másnak kusza ábrán kívül semmit se jelent. És még csak a fizikai munkánál tartunk. A tanárról sokszor azt hiszik, a munkája a tanteremben zajlik. Igen, kis részben. Kicsit nehezebb és főleg hosszabb felsorolni, mit csinál még. És főleg, honnan tudja. ÉS ahogyan haladunk az élet bonyolult dolgai felé, a helyzet egyre átláthatatlanabb. Amit ne mértünk, arról hajlamosak vagyunk azt hinni, hogy nem is kell, nincs is, ha mégis, az bűvészkedés. És még szót se ejtettünk a mérnöki tervezésről, a tevékenységről hogy működjön az a fránya internet, telefon, stb. Pedig ezek is mind kitalált dolgok. Na de aki kitalálja, aki olyasmivel foglakozik, ami nincs is, most próbáljuk előbb megérteni, aztán alkotni - ez hogy értsük meg, ha már az elejéről sincs fogalmunk. Nem könnyű egy középafrikai törzs tagjának elmagyarázni milyen a hó, milyen a síelés, korcsolyázás.

Lehet lesajnálni a tudósok munkáját, mert nem érted még a szavaikat se, nemhogy amin gondolkodnak. Lehet fölényesen naplopóknak tartani őket. Csak barátom ezzel a mentalitással mássz szépen vissza a barlangodba, rágcsáld a nyers őzgerincet, mert a tüzet még nem találták fel, ház nincs, tégla nincs, villany nincs, de főleg internet nincs, ahol te szétkürtölheted a világba, hogy mennyire üres a fejed. Sértő volt? Lehet! De én legalább tudom, miről beszélek.

2015. márc. 26. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

A tudományos kutatómunka eredményeiről nem a sajtóból kell értesülni, hanem a tudományos forrásokból.


Hogy dolgoznak-e valamit az ottani emberek és az milyen mennyiségű-minőségű tudományos munka, azt onnan tudhatod meg, ha rákeresel a nevükre az MTMT-ben és lekéred az általános táblázatot.


Ha tegyük fel 40 éves, akkor úgy 25 éves korától számolva legalább 15 publikációval illik rendelkeznie (évi 1 a minimum ha folyamatosan kutat). Ha ennél kevesebb van, akkor igazad van, nem nagyon dolgozik.


Az idézettség azt mutatja, hogy mennyire veszik figyelembe más kutatók a munkáját. 15 évnyi munkásságra legalább 50-100 körül kell lennie a hivatkozásoknak, különben nagyon gyanús, hogy érdektelen cikkeket ír.


Az összesített impact factor szakterületenként változó, de ha 15 évnyi munkásság során még mindig nincs impact factoros cikke, akkor vagy nagyon gagyi a munkája vagy speciális hungarikum, ami csak a magyarokat érdekli.


Ha a Hirsch-indexe 15 év után nem éri el a 4-5-öt akkor gyanús, hogy nincsenek érdekes cikkei, mert ennél kevesebbszer idézik a legtöbbet idézetteket.

2015. márc. 26. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
3-as, koszonom a hozzaszolasod, ez egy jo, hasznos informaciokat kozlo iras volt. 2-es te egy taho vagy!!! Annyit azert magamrol, hogy van master diplomam otthonrol (buktacukrozo szak) es elkezdtem a doktori iskolat is, igaz nem osztondijaskent, de nnek mas oka volt. 2010 ota kulfoldon elek, es jol mutatott a cv-ben, hogy megkezdett Phd tanulmanyom van/volt, ami angolra forditva anno cool volt, hogy, szerrencse, hogy nem ismertek anno (most nem tudom mi a helyzet, de mar allampolgar vok igy nem is erdekel) a buktacukrozo phd kepzeseket. Egyebkent botrany, amit ott muveltek befizettem anno 130at, megkaptam a diakom, aztan t honap mulva az igazolast, hogy parkoltatom, kulfoldon meg oo ez egy okos gyerek (inkabb jo strateganak tartom magam), hisz phd-s volt, de sajnos meg kellett szakitania, ha tudtak volna, hogy... De ezt majd a konyvemben;)
2015. márc. 26. 17:35
 5/13 anonim ***** válasza:

Ezután a kérdésed után is valami hasonló kérdést vártam, de nem ilyen mélyenszántó gondolatokkal telit


http://www.gyakorikerdesek.hu/otthon__alberlet__6727661-mit-..


Hopp itt van még egy kérdésed (ez is hasonló), ebben van egy hozzászólásod:

"Es eleg edes erzes, hogy munkanelkul is van jovedelmem."


Na ezek után te egy szót se szólj a munkáról!

2015. ápr. 6. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
2015. ápr. 6. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Nem vagyok nyomorult. :)

Nem buktacukrozó diplomám van, talán ezért is tudok magyarul.

Az hogy külföldön találtad meg a "boldogságot" vagy az "édes" szőlőt nekem csak jó. Egy hülyével kevesebb van itthon.

2015. ápr. 6. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

"befizettem anno 130at, megkaptam a diakom, aztan t honap mulva az igazolast, hogy parkoltatom, kulfoldon meg oo ez egy okos gyerek"

Nem okos gyerek vagy de még csak nem is "stratéga", hanem egy lúzer.

Egy irigy, rosszindulatú, bunkó.

Mert a "buktacukrozo" diplomád sz-rt sem ér, ezért picsogsz olyanokra, akiknek esetleg komolyabb tudományos munkássága, mint neked.

Kutyát nem érdekli miért nem fejezted be a doktoridat. A lényeg, hogy nincs meg. Ha neked ez fáj, vagy hiányzik csináld meg. De ne várd a "nagyközönségtől", hogy azt mondja: "á nem kell az", meg "boldogulsz nélküle is".

Igen, más ember is boldogul nélküle, mégse kér feloldozást, amiért nem csinálta meg.

2015. ápr. 6. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Te milyen jogon mondasz véleményt bármiről is te paraszt névtelenül forgató senki!!!! Látatlanban mondom feleannyi dolgot osszehoztal volna már most mint én azt hinnék magyarról, hogy te vagy valaki! Tudod ki akár feloldozast!!! Az egész azért ruháit, ha viszont ennyire tudni akarod, hogy van pár ismerősöm, akik tényleg nagyon okosak és agilisak a tudomanyukban, ami meg hasznos is lenne. De semmilyen esélyt nem kapnak, bezzeg a mit tudom én kinek a kie, azt kutathatja főállásban a monarchia vizimalmait, most hirtelen nem jutott más eszembe. Na erre van szükség ma MaMagyarországon a vizimalmokkal képben legyünk!!! Ilyen tekintetben lehetek rosszindulatú, tényleg, bár sz.ok rá mit gondolsz. Tuti vmi kis produkciós vagy vmi egyetemen tudományos munkatárs stílusban vagy hivatalnok vmi adóhivatalban, persze hatszellel, és rettegés, hogy az érdemtelenül kapott fizetések, mindig megmaradjon!!!
2015. ápr. 7. 14:21
 10/13 anonim ***** válasza:

"Te milyen jogon mondasz véleményt bármiről is te paraszt "

Azt hiszem ebben a tekintetben a saját "portád előtt söprögess":

- "ezek pl mi a futykost csinalnak"

Szerintem ez is vélemény, ezek alapján te is az vagy amit írtál.


"névtelenül forgató senki!"

A "peky85" is annyira "nevesített" hogy még!


"Látatlanban mondom feleannyi dolgot osszehoztal volna már most mint én azt hinnék magyarról, hogy te vagy valaki!"

Nem akarok lenni senki, (bárki, akárki, valaki). Amit elértem (itthon), önerőből értem el.

De igazából ez a mondatod annyira zagyva (biztos elfelejtettél magyarul az elmúlt 4 év alatt a "ködös Albionban").


"Az egész azért ruháit, ha viszont ennyire tudni akarod, hogy van pár ismerősöm, akik tényleg nagyon okosak és agilisak a tudomanyukban, ami meg hasznos is lenne"

Ennek fuss neki még egyszer légyszíves.


A "kinek a kije" dologban egyet értünk, de ez sajnos volt, van és lesz is. De ez ugyanúgy megvan a világon bárhol.


"Tuti vmi kis produkciós vagy vmi egyetemen tudományos munkatárs stílusban vagy hivatalnok vmi adóhivatalban, persze hatszellel, és rettegés, hogy az érdemtelenül kapott fizetések, mindig megmaradjon!!!"

Valóban sok ilyen van ma Magyarországon, nekem erről a csinovnyikok jutnak az eszembe (sajnos).


ui.:

Vigyázz a kirohanásokkal nehogy szívrohamot kapj, drága az ellátás!

Meg kár is lenne érted!

2015. ápr. 7. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!