Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Tudnátok ajánlani történelem...

Tudnátok ajánlani történelem könyveket?

Figyelt kérdés

Elsősorban az újkor kezdetétől, 1490-től 1945-ig érdekelnének olvasmányok, de vevő vagyok igazából mindenre, magyar törire és egyetemesre egyaránt. Vevő vagyok igazából bármilyen témára (kiv. persze az ilyen ,,Kinek hány szeretője volt,, stílusú művekre), talán az ilyen teljesen csata-orientált művekre nem vagyok annyira vevő, inkább társadalmi, gazdasági, politikai témájú művekre.

Amin mostanság megakadt a szemem, a ,,Nemzettörténetek,, című könyv, ezt esetleg tudná véleményezni nekem valaki?


Előre is köszönöm a válaszokat!

16f



2015. ápr. 18. 17:56
 1/4 anonim ***** válasza:

Igen! A könyv, amire szükséged van elsőnek, a Herbert-Martos-Moss-Tisza-féle Történelem-sorozat (5 kötet).


A legjobb, legkövetkezetesebb, legérthetőbb áttekintés, ezután jöhet minden más. :)

2015. ápr. 18. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A Herbert-Moss az 6 kötetes :)
2015. ápr. 19. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
nem néztem utána, de nekem úgy dereng, a hatodik kötet sosem készült el, mindjárt rákeresek :D :)
2015. ápr. 19. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
hát ez hihetetlen, igazad van! én viszont határozottan úgy emlékeztem, hogy a hatodik kötet nem készült el sohasem, annyi biztos, én még életemben nem láttam egy könyvesboltban, egy könyvtárban sem!
2015. ápr. 19. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!