Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Van itt bárki, aki olvasta a...

Van itt bárki, aki olvasta a Mein Kampf-ot?

Figyelt kérdés
Mit gondoltok róla? Magyarul olvastátok?

2015. ápr. 23. 20:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%

Igen, magyarul.

Nekem nagyon unalmas volt, nem egy könnyű olvasmány.


Nem ilyen könyvekhez szoktam.

2015. ápr. 23. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
94%

Olvastam, érdekes volt.

Magyarul olvastam.

2015. ápr. 23. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
És mi célból olvastátok? :)
2015. ápr. 23. 20:50
 4/11 anonim ***** válasza:
70%
Magyarul olvastam vagy 30 éve. Zavaros gondolatok halmaza.
2015. ápr. 23. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
84%

Azt nem mondanám, hogy zavaros gondolatok halmaza, egy inkoherens agymenés, mindig arról ír Dolfi papa, ami épp eszébe jut, nem látszik, hogy tartana valahova ez az egész (nem is bírtam végigolvasni). Látszik, hogy a szerző börtönben ült, rengeteg ideje volt. Rendkívül vontatott, unalmas. Ennek ellenére vannak benne értelmes gondolatok, sőt, olyan is, ami ma aktuálisabb, mint 80-90 éve.


Hogy minek olvasni Mein Kampfot? Egy könyv, ami ilyen mértékben hatással volt a világtörténelem alakulására, tán csak érdemel némi figyelmet...


(Angolul olvastam, magyar fordítás akkor még hozzáférhetetlen volt.)

2015. ápr. 23. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
82%

Olvastam, szerintem vannak benne máig igaz gondolatok, de egy része szerintem problémás és bűnbakkereső.


Anno 2010-ben olvastam, amikor minden párt azzal gyanúsította a másikat, hogy azt követik.


Angolul olvastam.

2015. ápr. 23. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
63%
Olvastam és igen magyarul. Nekem is unalmas volt.
2015. ápr. 23. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
76%

Én is elolvastam mert kíváncsi voltam hogy "mire fel ez a nagy hype" :D


Látszik, hogy Hitler nem volt egy profi író, technikai szempontból egy rakás f..s az egész, nagyon keszekusza. Mondaton belül egyik gondolatból csap át a másikba, a bekezdések csak fizikailag tagolják a művet, tartalmilag semmi jelentőségük nincs, baromi nehéz követni. Ír egy-két érdekes dolgot, de alapjáraton egy elborult ember agymenése az egész. Történelmi szempontból nagyon jelentős könyv, de irodalmi szempontból nem értékesebb mint a legújabb Fejős Éva könyv.

2015. ápr. 23. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
70%
Németül olvasgattam részleteket, de 2 délutánnyi kínszenvedést követőek konstatáltam, hogy ez a Dolfi ez vagy be volt b*szva, vagy szétkokózta az agyát, vagy mindkettő.
2015. ápr. 24. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
71%
Úgyszintén azt gondolom, hogy érdekes olvasmány, bár a normális részeket keresni kell, mert a nagy részén nagyon meglátszik, hogy nem olyan írta aki értene a könyvíráshoz.
2015. ápr. 24. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!