Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Nem lenne jobb a cserekeresked...

Nem lenne jobb a cserekereskedelem int a pénzgazdálkodás?

Figyelt kérdés

Szerintem abban mindenki egyetért velem, hogy túlságosan függünk a pénztől, sőt én azt mondanám a tárgyaktól is. Nem lenne jobb? Szerintem igen, mert nem néhány ember uralná az emberiséget akik erre kiválasztották magukat. Vagy még talán egy másik megoldás lenne szerintem: "Igenis legyen pénz. De annak legyen egy fix és elmozdíthatatlan értéke. Pl egy kiló kenyér mindig legyen ugyanannyi árú. Ha ismeretlen fogalom lenne az infláció, a kamat, akkor a legtöbb semmirekellő nem tudna nyerészkedni a kényelmes irodájában ülve."

Ti miot gondoltok melyik lenne a jobb?



2015. ápr. 24. 19:23
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
És hány kacsát adnék egy mosógépért?
2015. ápr. 24. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
94%
Az ilyen okos embereket, mint a kérdező, lazán ököllel ütném, leginkább azért, hogy tovább szenvedjen.
2015. ápr. 24. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

A pénzt azért találták ki, hogy mint univerzális csereeszköz működjön, mivel a cserekereskedelem a termékpaletta szélesedésekor elérte a határait.


"Igenis legyen pénz. De annak legyen egy fix és elmozdíthatatlan értéke"

Mihez képest fix és elmozdíthatatlan?

Szinte semminek nincs ilyen stabil értéke. Anno az aranyalap betöltötte a célt, de a mostani válság idején is lehetett látni, hogy az arany volt az egyik leginstabilabb befektetési forma. Az aranyalap pedig a fém hiánya miatt sem lehetséges.

2015. ápr. 24. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Nem lenne.

Ez sem tökéletes, de nem igazán kivitelezhető amit írtál.

2015. ápr. 24. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Most vigyem be a TV-met a CBA-ba hogy cserébe adjon a boltos egy havi élelmet?Kösz nem


Itt nem a pénzzel van a baj hanem azzal hogy primitív emberek használják

2015. ápr. 24. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 BlackSword ***** válasza:
Nem lenne jobb, ráadásul a cserekereskedelemhez is kellene egy stabil értékhatározó, hiszen mindennek lenne értéke, hogy el tudd cserélni és tudd egységnyi mennyiségű X-ért mennyi Y-t tudsz elcserélni... A kamat sem rossz dolog és egy minimális infláció sem... Csak a "keményen dolgozó kisember" ezt nem képes megérteni...
2015. ápr. 25. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!